Į pagrindinį turinį 
  
 
Renginio pavadinimas:
Edukacinių erdvių ir gamtos ekspozicijų mokyklų aplinkoje kūrimas remiantis Čekijos visuomenės švietimo institucijų ir viešųjų edukacinių erdvių kūrimo ir naudojimo patirtimi
Renginio tipas:
Seminaras
Dalyviai:
mokytojai
Renginio data:
2019 m. birželio 9 d.–birželio 13 d.
Vieta:
Čekija
Mokestis:
240 €
Registracija:
Renginys baigėsi.
Papildoma informacija:
Stasė Mameniškienė
(8 5) 2 670 060
stase.mameniskiene@lmnsc.lt

Tarptautiniai mokymai

EDUKACINIŲ ERDVIŲ IR GAMTOS EKSPOZICIJŲ MOKYKLŲ APLINKOJE KŪRIMAS REMIANTIS ČEKIJOS VISUOMENĖS ŠVIETIMO INSTITUCIJŲ IR VIEŠŲJŲ EDUKACINIŲ ERDVIŲ KŪRIMO IR NAUDOJIMO PATIRTIMI

(PROJEKTAS „EDUKACINĖS ERDVĖS IR GAMTOS EKSPOZICIJOS MOKYKLŲ APLINKOJE“)

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Brno Gregoro Mendelio universitetas (Čekija) 2019 m. birželio 9-13 dienomis organizuoja 40 akademinių valandų tarptautinius mokymus „Edukacinių erdvių ir gamtos ekspozicijų mokyklų aplinkoje kūrimas remiantis Čekijos visuomenės švietimo institucijų ir viešųjų edukacinių erdvių kūrimo ir naudojimo patirtimi“. Mokymuose kviečiame dalyvauti savivaldybių administracijų, švietimo skyrių, ugdymo įstaigų vadovus, specialistus ir darbuotojus, kuruojančius švietimo įstaigų edukacinių erdvių kūrimo ir funkcionavimo sritį.

Mokymų metu susipažinsite su:
- Čekijos Brno Gregoro Mendelio universiteto botanikos sodu – dalyvausite biologijos – dendrologijos pamokoje. Stebėsite gausybę įvairių klimato zonų, įvairių šalių (nuo Šiaurės Amerikos iki Naujosios Zelandijos, Japonijos);
- Čekijos pasididžiavimu – Gregoro Mendelio muziejumi: rankraščiai, asmeniniai daiktai, naudoti atliekant eksperimentus. Pamatysite kaip paprastai ir patraukliai galima perteikti teoriją patiems mažiausiems: dėlionės, edukaciniai žaidimai, skirti suvokti kryžminimo procesus ir pasekmes, ir milžiniškas drozofilos muliažas; ir G. Mendelio
sodeliu – vieta, kur formavosi genetikos mokslas;
- Čekijos gamtos ir nacionaliniais parkais; unikalia kalnų ekosistemų mozaika – savita tundros sala Europos viduryje, kalnų miškais ir Alpių pievomis;
- Įvairių stilių parkais, kuriuose persipina gėlės, prieskoniniai augalai, vaismedžiai, kraštovaizdis ir mažoji architektūra;
- Augalų eksponavimu atvirose edukacinėse erdvėse augalų geografijos sistematiniu ir klimato zonų principu;
- Saugomomis teritorijomis, skirtomis visuomenės pažinimui ir edukacijai;
- Pasivaikščiosite Krknošų nacionalinio parko
 pažintiniais takais; mokysitės pažinti augalus, sužinosite, kaip juos saugiai pritaikyti mokyklų išorinėse ir vidinėse edukacinėse erdvėse;
- Dalinsitės gerąja edukacinių erdvių kūrimo patirtimi, klausysitės paskaitų, diskutuosite.

 PROGRAMA

Birželio 9-os dienos temos:
- Mokymų programos pristatymas (Almantas Kulbis, LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas).
- Projektas „Edukacinės erdvės ir gamtos ekspozicijos mokyklų aplinkoje“: istorija, aktualijos, numatomos veiklos (Stasė Mameniškienė, LMNŠC Gamtinio ir ekologinio skyriaus metodininkė).
- Mokymų dalyvių lūkesčiai (3-5 min. pasisakymai-prisistatymai laisva forma); mokyklų edukacinių erdvių kūrimo patirtys; nauji darbai; originalios idėjos (moderuoja Almantas Kulbis).
- Užduočių teikimas.
- Lodzės mokslo ir technikos centras EC1 – moderni edukacinė edrvė. Buvusi šiluminė elektrinė – dabar čia nanolaboratorija, planetariumas su iMax ekranu, kino studija, kultūros centras; galima išbandyti rašymą lazeriu, realiai pamatyti, kaip iš tiesų atrodo žvaigždės. Centro ekspozicijos baigtos kurti 2019 m.
- Dienos apibendrinimas.

 Birželio 10-os dienos temos:

- „Augalų eksponavimas atviroje edukacinėje erdvėje augalų geografijos sistematiniu ir klimato zonų principu. Augalų sistemos panaudojimo galimybės ugdymo procese“(Almantas Kulbis).
- Brno G. Mendelio žemės ūkio universiteto botanikos sodas. Edukaciniai užsiėmimai botanikos sode arboretume (Michal Pavlik, Brno universiteto Botanikos sodo mokslo darbuotojas).
- Gregoro Mendelio muziejus ir jo sodelis – vieta, kur formavosi genetikos mokslas (Brno augustijonų vienuolynas).
- Vyskupų rūmų sodai Kromeržyže
itališko stiliaus sodų pavyzdys: gėlių, prieskoninių augalų, vaismedžių, kraštovaizdžio, mažosios architektūros komponavimas; palmių šiltnamis, labirintai, rotonda su Fuko švytuokle(Kromeriž, Čekija).
-
Dienos apibendrinimas.

 Birželio 11-os dienos temos:

- „Estetikos harmonija visuomenės švietimo viešose edukacinėse erdvėse. Edukacinių erdvių kūrimas, savęs tobulinimas – pakopa į šiandieninės mokyklos aplinkos estetiką“.
- Pažintis su karstinių įgriuvų regionu. Kelionė požemine upe.
- Prahos miesto sodai ir parkai: Prahos botanikos sodo lauko augalų ekspozicijos; atogrąžos ir paatogrąžės moderniame šiltnamyje „Fata Morgana“, šv. Klaros vynuogynas, lauko edukacinių erdvių įranga ir panaudojimas.
- Laisvas laikas Prahoje.
- Dienos apibendrinimas.

 Birželio 12-os dienos temos:

- „Čekijos gamtos parkai – saugomos teritorijos visuomenės pažinimui ir edukacijai. Čekijos Moravijos regiono gamta – panašumai ir skirtumai su Lietuva“.
- Krknošų nacionalinis parkas (Krkonoše Nationalpark Biosphere Reserve). Tai savita tundros sala - Europos viduryje – unikali kalnų ekosistemų mozaika: kalnų miškai ir pievos, Alpių pievos ir kraštovaizdžio unikalumas. Pasivaikščiojimas pažintiniais takais.
- Dienos apibendrinimas.

 Birželio 13-os dienos temos:

- „Augalai terasose. Augalų parinkimo ir išdėstymo terasose galimybės ir dizainas“.
- Ksiažo pilies terasiniai sodai.
- Savarankiškų darbų ir užduočių pristatymas.
- Refleksija.

 Dalyvio mokestis – 240 Eur, mokamas pavedimu į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro sąskaitą:

A.s. LT 76 7044  0600 0102  9937, AB SEB bankas, b. k. 70440
Įm. kodas: 302848387, PVM mok. kodas: LT100007095119.
Pavedime būtina nurodyti mokėjimo paskirtį – už seminarą 2019.06.09-13 „
Edukacinių erdvių ir gamtos ekspozicijų mokyklų aplinkoje kūrimas remiantis Čekijos visuomenės švietimo institucijų ir viešųjų edukacinių erdvių kūrimo ir naudojimo patirtimi”.
Į mokymų Čekijoje kainą įeina: kelionė autobusu, 4 nakvynės su pusryčiais, gido paslaugos, mokymų vadovų vedami užsiėmimai, konsultacijos.
Jei įstaiga pavedimą padarys tik po renginio – PVM sąskaitos faktūros bus išrašomos renginio dieną ir tik pateikus įstaigos direktoriaus pasirašytą GARANTINĮ RAŠTĄ.

Dalyviams bus išduoti akredituoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

Būtina išankstinė registracija
Registracija baigiama likus dienai iki seminaro arba kai nebėra laisvų vietų.
Dėkojame už ATSAKINGĄ registraciją. Pasikeitus aplinkybėms, jei į renginį atvykti negalėsite, INFORMUOKITE renginio vadovę
Stasę Mameniškienę tel.(8 5) 2 670 060, 8 699 88 025 arba el. paštu stase.mameniskiene@lmnsc.lt

 

Tolesnę informaciją atsiųsime dalyvavimo patvirtinimo laiške.