Į pagrindinį turinį 
  
 
Renginio pavadinimas:
Etninės mažumos šiuolaikinėje Lietuvoje (1990-2018): demografija, etninė politika, mažumų teisinė apsauga ir šiandienos problemos. Lietuvos romų atvejis
Renginio tipas:
Seminaras
Dalyviai:
mokytojai
Renginio data:
2018 m. spalio 23 d., 10–17.15 val.
Vieta:
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (Žirmūnų g.1B, Vilnius)
Mokestis:
Nemokamas
Registracija:
Renginys baigėsi.
Papildoma informacija:
Rasa Krakauskienė
(8 5) 276 2446
rasa.krakauskiene@lmnsc.lt

Kvalifikacijos tobulinimo seminaras
„ETNINĖS MAŽUMOS ŠIUOLAIKINĖJE LIETUVOJE (1990–2018):
DEMOGRAFIJA, ETNINĖ POLITIKA, MAŽUMŲ TEISINĖ APSAUGA IR ŠIANDIENOS PROBLEMOS. LIETUVOS ROMŲ ATVEJIS“

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras spalio 23 d. organizuoja 8 ak. val. seminarą „Etninės mažumos šiuolaikinėje Lietuvoje (1990–2018): demografija, etninė politika, mažumų teisinė apsauga ir šiandienos problemos. Lietuvos romų atvejis”.

Kiek ir kokių etninių mažumų yra šių dienų Lietuvoje? Kodėl verta domėtis etninėmis mažumomis lietuviškoje ir kitų Europos šalių demokratiškose visuomenėse? Ar mažumos pakankamai reprezentuojamos šių dienų Lietuvos visuomenėje, politikoje, taip pat istorijos tyrimuose ir istorijos vadovėliuose? Gal mažumų psichologinės gerovės tikslais, taip pat nešališkumo ir bendros nacionalinės tapatybės sąskaita, jų įnašas į Lietuvos istoriją yra gerokai padidintas? Gal vis dėlto lieka nepakankamai įvertintas? Kaip suprantamos šios pagrindinės sąvokos – tautinė mažuma, valstybinė ir kitos kalbos, integracija, „naujoji istorija”?

Tikimės, kad svarstymai seminare šiomis temomis paskatins suformuluoti naujus atsakymus, ugdys gebėjimą kritiškai vertinti diskusijas apie mažumų teisių apsaugą ir jų problemas, formuluoti tokią visuomenės integracijos sampratą ir tokią dabarčiai tinkamą intelektualinę poziciją, kuri skatintų demokratizuoti šių dienų daugialypę Lietuvos visuomenę, padėtų ieškoti ir perteikti visiems žmonėms tinkamą tiesą.

Seminaro lektoriai – doc. dr. Grigorijus Potašenko, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Kultūrinių bendrijų studijų centro direktorius, ir Aušra Simoniukštytė, Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto lektorė.

Seminare kviečiame dalyvauti istorijos, pilietiškumo ugdymo mokytojus, klasių auklėtojus, ikimokyklinių įstaigų ir mokyklų vadovus, kitus švietimo specialistus.

Programa

-     Etninių mažumų situacija ir problemos dabartinėje Lietuvos visuomenėje; valstybės mažumų apsaugos teisinis reguliavimas ir europinis kontekstas. Svarbios sąvokos, jų reikšmės ir interpretacijos, pvz.: etninė mažuma, tautinė valstybė, etniškumas, tautiškumas (paskaita-diskusija ir susipažinimas su pagrindinėmis sąvokomis bei kai kuriais teisės aktais – 2 ak. val.)  

-     Lietuvos valstybės etninės politikos tendencijos po 1990 m. ir jos vertinimai.  Pastarųjų metų iniciatyvos, diskusijos dėl tautinių mažumų teisių apsaugos ir jų padėties (paskaita-diskusija – 2 ak. val.)

-      Lietuvos romų istorijos, kultūros ir šiandieninės situacijos apžvalga (paskaita-diskusija – 3 ak. val.)

-      Lietuvos romų švietimo situacija ir galimi sprendimo būdai (paskaita-diskusija – 1 ak. val.)

Seminaro pradžia 10.00 val. (registracija nuo 9.30 val.), pabaiga 17.15 val.

Seminaras vyks Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (Žirmūnų g.1B, Vilnius).
Seminaras NEMOKAMAS.

Dalyviams bus išduoti akredituoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.
Registracija baigiama likus dienai iki seminaro arba kai nebėra laisvų vietų.
Dėkojame už ATSAKINGĄ registraciją. Pasikeitus aplinkybėms, jei į renginį atvykti negalėsite, INFORMUOKITE renginio vadovę Rasą Krakauskienę tel. (8 5) 276 2446, el. p. rasa.krakauskiene@lmnsc.lt.