Į pagrindinį turinį 
  
 
Renginio pavadinimas:
Globalaus švietimo savaitė 2022
Renginio tipas:
Edukacinis renginys
Dalyviai:
Mokytojai, mokiniai, jų tėvai
Renginio data:
2022 m. lapkričio 14 d.–lapkričio 20 d.
Vieta:
Nuotolinis
Papildoma informacija:
Tomas Pocius
(8 5) 267 1912
tomas.pocius@lmnsc.lt

Lapkričio 14–20 dienomis visame pasaulyje minima „Globalaus švietimo savaitė“. Šią akciją jau 24-ąjį kartą inicijuoja Šiaurės-Pietų centras prie Europos Tarybos.

„Globalaus švietimo savaitės“ metu skatinama apmąstyti įpročius, ieškoti naujų edukacijos ir socializacijos būdų, naudoti Globalųjį švietimą kaip įrankį pozityvioms permainoms įgyvendinti, kartu kurti tvarų, taikų ir teisingą pasaulį. Mokinius, mokytojus ir visus neabejingus globalioms problemoms kviečiame lapkričio mėnesio antroje pusėje dalyvauti virtualiose „Globalaus švietimo savaitės 2022“ veiklose.

„GLOBALAUS ŠVIETIMO SAVAITĖS 2022“ VEIKLOS

 Iššūkių savaitė „ESU atsakingas“

„ESU atsakingas“ nuostatai

Lapkričio 14–20 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kviečia susitelkti ir tapti pasaulinių pokyčių dalimi. Kviečiame atkreipti dėmesį į atskirties mažinimą, jaunimo psichologinę sveikatą, sveikų ir naudingų įpročių formavimo svarbą. O kad geri darbai būtų matomi ir įkvėptų kitus, šios iniciatyvos metu skatiname dalintis veiksmų savaitės akimirkomis ir atradimais.

Įamžinkite, kaip Jūs, Jūsų klasė, komanda ar šeima išpildė „ESU atsakingas“ iššūkį. Dalinkitės nuotraukomis socialiniuose tinkluose ir pridėkite grotažymes #ESUatsakingas #LMNSC #GlobalEducationWeek.

Pirmadienis – ESU atsakingas už savo fizinę sveikatą

Antradienis – ESU atsakingas už savo psichinę sveikatą

Trečiadienis – Esu atsakingas už švarią aplinką

Ketvirtadienis – ESU atsakingas mokyklos bendruomenės narys

Penktadienis – ESU atsakingas už karo pabėgėlių gerovę ir integraciją

Šeštadienis – ESU atsakingas už savo šeimos gerovę

Sekmadienis – ESU kūrėjas, atsakingas už SAVO idėjų įgyvendinimą

Lapkričio 16 d. 10 val.

Nuotolinė paskaita 5–12 kl. mokiniams „Klimato kaita“

Lektorius – prof. dr. Egidijus Rimkus, Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedra.

Pamokoje sužinosite, kaip žmonių veikla keitė klimatą XX ir XXI amžiuje, kaip temperatūra ir krituliai kito Lietuvoje, kokią ateitį pranašauja mokslininkų sukurti modeliai bei su kokiomis problemomis susidursime jau netolimoje ateityje. Klimato kaita yra be galo svarbi ekologinė problema, kurią būtina suprasti kiekvienam, nes tik taip galėsime laiku imtis veiksmų ir išvengsime blogiausių ateities scenarijų.

Lapkričio 23 d. 10 val.

Nuotolinė paskaita 5–12 kl. mokiniams „Kaip žmonija išmoko treniruoti savo imunitetą?“

Lektorius – Donatas Staniulis, specialistas mikrobiologijos ir biotechnologijų srityse.

Po pasaulį sudrebinusios COVID-19 krizės ypatingai svarbu kiekvienam iš mūsų geriau suprasti imuniteto reiškinį, kad galėtume lengviau atpažinti klaidingą informaciją, sparčiai plintančią internete ir žiniasklaidoje. Pamokos metu sužinosite, kas yra imunitetas ir kaip jis susiformuoja, kaip veikia skiepai bei kas nutinka su bakterijomis, virusais ir kitais ligų sukėlėjais, patekusiais į žmogaus organizmą.

Nacionalinė viktorina „Globalios problemos: žemė, oras ir vanduo“

5–10 klasių mokinius ir jų mokytojus kviečiame dalyvauti nacionaliniame viktorinų žaidime, kuriame dalyviai gliaudys klausimus susijusius su klimato kaita bei kitomis ekologinėmis problemomis. Komandą gali sudaryti iki dešimties tą pačią mokyklą lankančių vaikų. Viktorina vyks nuotoliniu būdu lapkričio 17, 22 ir 24 dienomis. Registracija vyksta iki lapkričio 15 d.

Daugiau informacijos apie renginį ir registraciją rasite čia: https://www.lmnsc.lt/renginys/globalios-problemos-zeme-oras-ir-vanduo/

Daugiau informacijos apie iniciatyvą „Globalaus švietimo savaitė 2022“: https://www.coe.int/en/web/north-south-centre/global-education-week-2022

Globalaus švietimo savaitės renginius koordinuoja LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininkas Tomas Pocius, el. paštas tomas.pocius@lmnsc.lt.