Lt | En
  
     
   
Renginio pavadinimas:
Letrizmas: kur prasideda ir kur baigiasi raidė
Renginio tipas:
Kvalifikacijos tobulinimo seminaras
Dalyviai:
Mokytojai
Renginio data:
2019 m. lapkričio 29 d.
Vieta:
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (Žirmūnų g. 1 B, Vilnius)
Mokestis:
25 €
Registracija:
Renginys baigėsi.
Papildoma informacija:
Audronė Urbelionienė
(8 5) 276 6748
audrone.urbelioniene@lmnsc.lt

Rūta Orlauskienė
(8 5) 276 6551
ruta.orlauskiene@lmnsc.lt

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras lapkričio 29 d. organizuoja seminarą „Letrizmas: kur prasideda ir kur baigiasi raidė“.

Seminaras skirtas dailės, pradinių klasių mokytojams ir visiems, ką domina vaizdo ir teksto panaudojimas suvokimo procese.

Seminare susipažinsite su raidės, ženklo, ortografijos, (vaizdo) kalbos bei [kultūrinės] tapatybės kilmės specifika, bus nagrinėjami šių elementų tarpusavio santykiai. Remsimės XIV–XV a. persų hurufizmo (Fazlallah Astarabadi Naimi) ir XX a. letrizmo sampratomis (Isidoras Isou). Bus pristatyti infografiniai vaizdo aspektai kaip alternatyva tradiciniam vaizdo konstravimui metafizikos ir mistifikuotos prasmės pagalba (Kelno progresyvistų ir Vienos Ratelio iniciatyvos).

Jeigu įvadinis seminaras buvo daugiau teorinis, tai šis bus daugiau orientuotas į praktines veiklas, panaudojant individualios ir kolektyvinės grafinės raiškos elementus: hipergrafiją (letrizmą – kiekvienas vaizdas yra raidė), metagrafiją (postrašymą – kiekvienas tekstas yra vaizdas) bei situografiją (alternatyvą ekraniniam vaizdavimui ir reprezentacijai).

Šio seminaro tikslas padėti mokytojams atskirti prasmės generavimo ir informacijos perdavimo praktikas bei individualizmą nuo skirtingumo, nes šios sąvokos neretai yra sutapatinamos. Taip pat skatinti kritiškai vertinti vaizdo ir teksto atskyrimo (simbolizmas, realizmas, konceptualizmas) praktikas bei peržengti dalykinę specializaciją: dailės mokymą suvokti ne tik kaip valdančiosios klasės ideologijos iliustravimą vaizdais, bet ir kaip sugebėjimą analizuoti vizualumą kaip priemonę daryti įtaką žmogaus vidiniam pasauliui, santykiams su kitais žmonėmis bei su aplinka.
Seminaro metu bus vengiama naudoti šias sąvokas: menas, paroda, kontekstas. Specifiniai reikalavimai bus keliami termino erdvė vartojimui.

Kiekvienas dalyvis turėtų atsivežti 16 šachmatų figūrėlių arba bet kokių kitokių 3D objektų rinkinį iš 16 (8+2+2+2+1+1) vnt.

Seminaro lektorius Redas Diržys yra vienas kontroversiškiausiai vertinamų Lietuvos menininkų, gyvena ir kuria kultūrinio gyvenimo periferijoje – Alytuje, inicijuodamas ten autonominę psichoaktyvios (meninės ir pedagoginės) veiklos aplinką. Jis yra Alytaus dailės mokyklos direktorius nuo 1995 m. Kita vertus, Redas Diržys aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos ir užsienio menininkais bei aktyvistais. 2009 m. jis oficialiai atsisakė būti siejamas su menininko specializacija ir save įvardina psichodarbininku.

Seminaras vyks Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (Žirmūnų g. 1 B, Vilnius). Seminaro pradžia 9.30 val. Dalyvių registracija nuo 9.00 val.
Seminaro dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (8 akad. val.).
Dalyvio mokestis 25 Eur mokamas pavedimu į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro sąskaitą:
A.s. LT76 7044 0600 0102 9937
AB SEB bankas, b.k. 70440
Įm. kodas: 302848387
Pvm kodas: LT100007095119
Mokėjimo paskirtis: už seminarą 2019-11-29 „Letrizmas: kur prasideda ir kur baigiasi raidė“.
Jei įstaiga pavedimą padarys tik po renginio, sąskaitos faktūros bus išrašomos pateikus įstaigos direktoriaus pasirašytą GARANTINĮ RAŠTĄ.
Būtina išankstinė dalyvių registracija.
Registracija baigiama likus dienai iki seminaro arba kai nebelieka laisvų vietų (dalyvių skaičius ribotas).

Dėkojame už atsakingą registraciją. Pasikeitus aplinkybėms, jei į renginį atvykti negalėsite, INFORMUOKITE Rūtą Orlauskienę el.p. ruta.orlauskiene@lmnsc.lt.