Į pagrindinį turinį 
  
 
Renginio pavadinimas:
Lietuvos (LDK) totoriai: likimas ir palikimas
Renginio tipas:
Seminaras
Dalyviai:
Neformaliojo vaikų švietimo ir bendrojo ugdymo mokytojai
Renginio data:
2021 m. lapkričio 26 d., 15 val.
Vieta:
Nuotolinis renginys
Mokestis:
Nemokamas
Registracija:
Renginys baigėsi.
Papildoma informacija:
Rasa Sagaitienė
(8 5) 276 6551
rasa.sagaitiene@lmnsc.lt

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras lapkričio 26 d.15 val. organizuoja nuotolinį nemokamą 6 ak. val. seminarą „Lietuvos (LDK) totoriai: likimas ir palikimas“, į kurį kviečiami įvairių dalykų bendrojo ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo mokytojai. 

Seminaro tikslas – pristatyti totorių istoriją ir paveldą Lietuvos (LDK) istorijos bei kultūros istorijos kontekste, jį suaktualinti kaip Lietuvos ir regiono sociokultūrinės įvairovės ir visumos dėmenį; suteikti rekomendacijų Lietuvos (LDK) totorių paveldo atpažinimui bei jo „perskaitymui“; įtraukimui į mokyklinio ugdymo programas siekiant ugdyti mokinių Lietuvos kultūros ir kultūros paveldo daugialypiškumo, daugiakonfesiškumo ir daugiatautiškumo suvokimą, pagarbą kultūros paveldui, sociumo įvairovei.

Seminaro metu aptarsime, diskutuosime šiais klausimais:

•      Kas yra LDK totoriai, kuo jie išskirtiniai kitų Lietuvos tradicinių etninių mažumų kontekste, kas suformavo LDK musulmonų kitoniškumą pasaulio musulmonų kontekste?

•      Svarbiausi LDK totorių bendruomenės istorijos faktai;

•      XIX–XX a. totorių bendruomenės istorija regiono raidos kontekste, bendruomenės likimas;

•      Lietuvos (LDK) totorių ir jų paveldo geografinė erdvė, svarbiausios senosios ir dabartinės totorių bendruomenės;

•      Lietuvos totorių materialinė ir dvasinė, meninė kultūra, gyvensena ir tradicijos, regioninė specifika;

•      Svarbiausi Lietuvos totorių kultūros paminklai, arba totorių paveldas, pagrindinės paveldo objektų grupės ir tipai, specifiškumas (materialusis ir nematerialusis paveldas: architektūra, kalba ir raštija, senieji tradiciniai amatai, veiklos ir jų atspindžiai šiandienoje, kulinarinis paveldas, heraldika, „nepastebimas palikimas“ (pavardės, toponimai) ir kt.

Seminaras vyks nuotoliniu būdu, naudojantis platforma ZOOM. Seminaro pradžia 15 val. Prisijungti rekomenduojame 5–10 min. iki susitikimo pradžios tikru vardu ir pavarde.

Seminaro prisijungimo duomenys bus išsiųsti registracijos metu jūsų nurodytu el. paštu.

Seminarą ves Dalia Vitkauskaitė – Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Istorijos teorijos ir kultūros istorijos teorijos katedros lektorė.

Dalyviams bus išduoti pažymėjimai.

Būtina išankstinė dalyvių registracija užpildant anketą.

Registracija baigiama likus dienai iki seminaro arba kai nebėra laisvų vietų.

 Dėkojame už ATSAKINGĄ registraciją. Pasikeitus aplinkybėms, jei seminare dalyvauti negalėsite, INFORMUOKITE renginio vadovę Rasą Sagaitienę tel. 8 686 97218, rasa.sagaitiene@lmnsc.lt.