Į pagrindinį turinį 
Lt / En
  
 
Renginio pavadinimas:
Nuotolinė pamoka „Lietuvos orchidėjos: ar viską pavyks išsaugoti?“
Renginio tipas:
Paskaita
Dalyviai:
5–12 klasių mokiniai
Renginio data:
2022 m. sausio 20 d., 10 val.
Vieta:
Nuotolinė
Registracija:
Renginys baigėsi.
Papildoma informacija:
Violeta Gulbicka
867640533
violeta.gulbicka@lmnsc.lt

Sausio 20 d. 5–12 klasių mokinius kviečiame į nuotolinę pamoką  „Lietuvos orchidėjos: ar viską pavyks išsaugoti?“. Pamoką ves Mindaugas Ryla. Pradžia 10 val.

Pamokoje sužinosite, kuo ypatingi gegužraibiniai augalai (Orchidėjos), kur jų auga gausiausiai, apžvelgsime jų biologiją, supažindinsime su Lietuvoje augančių rūšių įdomiausiais atstovais. Pabandysime suprasti, kodėl šie augalai yra reti ir kodėl juos verta saugoti, ką reikėtų daryti, kad jie mus džiugintų ir ateityje.

 Reikalinga išankstinė registracija.

 Kaip dalyvauti?

Į atskiras pamokas registruojasi mokytojai arba mokiniai. Prisijungimo nuoroda bus išsiųsta užsiregistravusiems dalyviams jų registracijos anketoje nurodytu elektroniniu paštu pusvalandį prieš pamokos pradžią. 

Kaip vyksta pamoka?

Užsiregistravę mokytojai gauna YouTube nuorodą. Pamoka vyksta 45 minutes (įvadas, pamoka, užduotys mokiniams), paprastai – ketvirtadieniais. Atlikti užduotis mokiniai gali savarankiškai ir savanoriškai iki tos pačios savaitės sekmadienio. Atliktos užduotys trumpai apibendrinamos kitos pamokos pradžioje. Geriausiai užduotis atlikusiems mokiniams išsiunčiami prizai. Prizai siunčiami paštu į mokyklą, kurioje mokinys mokosi.

Lektorius Mindaugas Ryla

Mindaugas Ryla – biologas, augalų tyrinėtojas, mokslinių ir populiarių straipsnių, knygos apie Lietuvos gegužraibinius autorius ar bendraautoris, puikus botaninės srities iliustratorius. Nuo vaikystes pradėjo domėtis augalais, jau būdamas mokiniu gerai pažinojo Lietuvos florą. Mindaugas Ryla yra atradęs ne vieną itin retą augalų rūšį Lietuvoje.