Į pagrindinį turinį 
  
 
Renginio pavadinimas:
Nuotolinė pamoka „Gamtos fotografas: profesija ar pomėgis?“
Renginio tipas:
Paskaita
Dalyviai:
5–12 klasių mokiniai
Renginio data:
2020 m. lapkričio 19 d., 10 val.
Vieta:
Nuotolinis renginys
Mokestis:
Nemokamas
Registracija:
Renginys baigėsi.
Papildoma informacija:
Violeta Gulbicka
(8 5) 267 0060
violeta.gulbicka@lmnsc.lt

Lapkričio 19 d. 5–12 klasių mokinius kviečiame į nuotolinę pamoką „Gamtos fotografas: profesija ar pomėgis?“. Pradžia 10 val.

Pamokoje panagrinėsime, kas yra gamtos fotografo profesija ir kaip gamtos fotografija iš esmės veikia. Kad taptumei geru gamtos fotografu, pagauti vieną neeilinį kadrą ar turėti tik gerą fotoaparatą – neužtenka, reikia labai gerai pažinti fotografijos objektą ir turėti bent kiek menininko talento. Gamtos fotografas yra mokslininko ir menininko junginys, jis mato gamtą taip, kaip įprastas žmogus nemato, kitaip tariant jis mato šviesą, kompoziciją ir išmano savo įrangos galimybes. Kuo daugiau fotografuoji ir eksperimentuoji, tuo labiau tikėtina, kad nustebinsi žiūrovus. Kodėl vieno fotografo kūryba sukelia emocijas, o kito ne? Kas vyksta, kai keičiasi matymo kampas? Kas būtų, jei fotografo profesijos nebūtų? Kaip netrikdant gamtos pagauti gražių kadrų? Visa tai ir dar daugiau iš gamtos fotografo „virtuvės“ sužinosite šioje pamokoje.

Reikalinga išankstinė registracija.

Kaip dalyvauti?

Į atskiras pamokas registruojasi mokytojai, turintys galimybę transliuoti pamoką visos klasės arba būrelio mokiniams per projektorių ar kitais būdais. Prisijungimo nuoroda bus išsiųsta užregistravusiems dalyviams jų registracijos anketoje nurodytu elektroniniu paštu pusvalandį prieš pamokos pradžią.

Kaip vyksta pamoka?

Užsiregistravę mokytojai gauna nuorodą ZOOM arba MS Times platformos nuorodą. Pamoka vyksta 45 minutes (įvadas, pamoka, užduotys mokiniams). Atlikti užduotis mokiniai gali savarankiškai ir savanoriškai iki kitos pamokos (per vieną savaitę). Atliktos užduotys trumpai apibendrinamos kitos pamokos pradžioje. Geriausiai užduotis atlikusiems mokiniams išsiunčiami prizai. Prizai siunčiami paštu į mokyklą, kurioje mokinys mokosi.

Visos pamokos nemokamos.

Apie lektorių:
Boris Belchev, ornitologas, gamtos fotografas, gamtos gidas
Aš esu bulgaras, gimęs 1985 metų rugpjūčio 3 d. ir augęs Pleven‘o mieste, Bulgarijoje. Nuo vaikystės labai domėjausi gamta, tad pabaigęs 7 klases pasirinkau specialią mokyklą su Biologijos krypties klase. Pabaigęs mokyklą įstojau į Biologijos programos bakalauro studijas Sofijos universitete, bet vėliau dėl ekonominių sunkumų Tėvynėje vasarai išvažiavau dirbti į Aliaską (JAV). 2007 m. rudenį atvykau gyventi į Lietuvą. Per 9 mėnesius išmokau lietuvių kalbą ir 2009 m. įstojau studijuoti Ekologijos ir aplinkotyros bakalauro studijų programos Vytauto Didžiojo universitete Kaune. 2014 m. apsigyniau bakalauro darbą apie paukščius, lankančius sąvartynus.
Lietuvoje teko gyventi įvairiose vietose: Kėdainiuose, Kaune, Šilutėje, Kintuose. Šiuo metu gyvenu ir dirbu Rusnėje, kur organizuoju paukščių stebėjimo turus bei dirbu projekte „Paukščių kelias“, kurio tikslas – skatinti žmones pažinti pamario krašto paukščius lankant Šilutės bei Neringos gamtos objektus. Projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ metu rengiau edukacines programas „Paukščių stebėjimas ir atpažinimas“.
Esu pabaigęs gamtos gidų kursus, tad vedu pažintines ekskursijas po Nemuno deltą; taip pat esu vienas iš MB „Keturi ereliai“ įkūrėjų, esame įrengę bei nuomojame slėptuves paukščių fotografams, vedame seminarus apie paukščius ir jų fotografiją. Esu surengęs ne vieną asmeninę ar kartu su kolegomis gamtos fotografijų parodą įvairiuose Lietuvos ir Bulgarijos miestuose ir miesteliuose.“