Į pagrindinį turinį 
Lt / En
  
 
Renginio pavadinimas:
Nuotolinė pamoka „Gyvybė už Žemės ribų“
Renginio tipas:
Paskaita
Dalyviai:
9–12 klasių mokiniai
Renginio data:
2022 m. vasario 24 d., 10 val.
Vieta:
Nuotolinė
Registracija:
Renginys baigėsi.
Papildoma informacija:
Violeta Gulbicka
867640533
violeta.gulbicka@lmnsc.lt

Vasario 24 d. 9–12 klasių mokinius kviečiame į nuotolinę pamoką „Gyvybė už Žemės ribų“. Pamoką ves Kastytis Zubovas. Pradžia 10 val.

Žemė – vienintelė planeta visoje Visatoje, kur žinome esant gyvybės. Bet tai toli gražu nereiškia, kad kitur jos nėra; bandymai atrasti nežemišką gyvybę nesiliauja dešimtmečius ir vis intensyvėja. Nuo zondų, siunčiamų į įvairius Saulės sistemos kampelius, iki galingų teleskopų, stebinčių tolimas žvaigždes ir jų planetas, iki radijo antenų, kuriomis bandoma pagauti protingų būtybių signalus – žmonės yra sugalvoję daugybę metodų, kaip tą nežemišką gyvybę būtų galima aptikti. Kviečiu su jais susipažinti. Pamokoje sužinosite apie Marso, Jupiterio bei Saturno palydovų ir asteroidų tyrimus bei kokių gyvybės pėdsakų ten tikimasi surasti. Taip pat – apie planetų už Saulės sistemos ribų atradimus, kaip jos tiriamos ir kokie požymiai galėtų byloti ten esant gyvybės. Galiausiai – apie bandymus išgirsti protingų būtybių skleidžiamas radijo ar kitokias bangas ir net bandymus su jomis susisiekti.

Reikalinga išankstinė registracija.

 Kaip dalyvauti?

Į atskiras pamokas registruojasi mokytojai arba mokiniai. Prisijungimo nuoroda bus išsiųsta užsiregistravusiems dalyviams jų registracijos anketoje nurodytu elektroniniu paštu pusvalandį prieš pamokos pradžią. 

Kaip vyksta pamoka?

Užsiregistravę mokytojai gauna YouTube nuorodą. Pamoka vyksta 45 minutes (įvadas, pamoka, užduotys mokiniams), paprastai – ketvirtadieniais. Atlikti užduotis mokiniai gali savarankiškai ir savanoriškai iki tos pačios savaitės sekmadienio. Atliktos užduotys trumpai apibendrinamos kitos pamokos pradžioje. Geriausiai užduotis atlikusiems mokiniams išsiunčiami prizai. Prizai siunčiami paštu į mokyklą, kurioje mokinys mokosi.

Lektorius Kastytis Zubovas

Pamoką ves astrofizikos mokslų daktaras Kastytis Zubovas. Fizinių ir technologijos mokslų centre jis tyrinėja galaktikų evoliuciją ir juodąsias skyles, o laisvalaikiu domisi įvairiausiomis kosmoso tyrimų naujienomis. Nežemiškos gyvybės paieškos – viena iš tokių labai įdomių temų. Kastytis taip pat rašo mokslo populiarinimo straipsnius ir naujienų apžvalgas tinklaraštyje konstanta.lt.