Į pagrindinį turinį 
  
 
Renginio pavadinimas:
Nuotolinė pamoka „Išmaniosios varlės ir kitos džiunglių paslaptys“
Renginio tipas:
Paskaita
Dalyviai:
5–12 klasių mokiniai
Renginio data:
2021 m. kovo 4 d., 10 val.
Vieta:
Nuotolinė
Registracija:
Renginys baigėsi.
Papildoma informacija:
Violeta Gulbicka
867640533
violeta.gulbicka@lmnsc.lt

Kovo 4 d. 5–12 klasių mokinius kviečiame į nuotolinę pamoką „Išmaniosios varlės ir kitos džiunglių paslaptys“. Pamoką ves dr. Andrius Pašukonis. Pradžia 10 val.

Išgirdus apie varliagyvius, daugumai nekyla minčių apie po žeme gyvenančias ir į sliekus panašias kirmrausas arba apie spalvingas ir savo vaikais besirūpinančias varles medlaipes. Lietuvoje tėra 13, o visame pasaulyje net 8000 varliagyvių rūšių. Nors varliagyviai prisitaikė gyventi visuose pasaulio kampeliuose, išskyrus Antarktidą, jų didžiausia įvairovė yra šiltuose ir drėgnuose atogrąžų miškuose. Šios paskaitos metu susipažinsime su varliagyvių įvairove ir jų gyvenimo ypatumais. Lektorius pasidalins savo įspūdžiais, moksliniais darbais ir nuotraukomis iš ekspedicijų tyrinėjant varliagyvius Pietų Amerikos atogrąžų miškuose, aptars grėsmes, kylančias varliagyviams visame pasaulyje.

Reikalinga išankstinė registracija.

Kaip dalyvauti?  

Į atskiras pamokas registruojasi mokytojai arba mokiniai. Pamokos transliacijos nuoroda bus išsiųsta užregistravusiems dalyviams jų registracijos anketoje nurodytu elektroniniu paštu pusvalandį prieš pamokos pradžią. Pamoka vyksta 45 minutes (įvadas, pamoka, užduotys mokiniams). Atlikti užduotis mokiniai gali savarankiškai ir savanoriškai iki kitos pamokos (per vieną savaitę). Geriausiai užduotis atlikusiems mokiniams išsiunčiami prizai. Prizai siunčiami paštu į mokyklą, kurioje mokinys mokosi.

Apie lektorių:
Dr. Andrius Pašukonis 

Esu mokslininkas, gamtininkas, gyvūnų elgsenos, varliagyvių ir tropinės biologijos specialistas. Šiuo metu esu mokslinis darbuotojas Stanfordo Universitete (JAV) ir Prancūzijos Nacionaliniame Mokslų Centre (CNRS). Pastaruosius dešimt metus tyrinėju Pietų Amerikos varles, jų ekologiją ir elgsenos įvairovę. Esu rengęs ir įamžinęs mokslines ekspedicijas Prancūzijos Gvianoje, Ekvadore, Peru ir Panamoje. Užaugau nuo mažens besidomėdamas gamta Lietuvoje, studijavau biologiją, ekologiją ir gyvūnų elgseną Prancūzijoje, Austrijoje ir JAV. Save ir dabar laikau užkietėjusiu gamtininku ir labiausiai mėgstu leisti laiką stebint, fotografuojant ir tyrinėjant gamtą.

Visos pamokos nemokamos.