Į pagrindinį turinį 
  
 
Renginio pavadinimas:
Nuotolinė pamoka „Kur skrenda paukščiai“
Renginio tipas:
Paskaita
Dalyviai:
5–8 klasių mokiniai
Renginio data:
2020 m. lapkričio 5 d., 10 val.
Vieta:
Nuotolinis renginys
Mokestis:
Nemokamas
Registracija:
Renginys baigėsi.
Papildoma informacija:
Violeta Gulbicka
(8 5) 267 0060
violeta.gulbicka@lmnsc.lt

Lapkričio 5 d. 5–8 klasių mokinius kviečiame į nuotolinę pamoką „Kur skrenda paukščiai“. Pradžia – 10 val.

Visi nuo mažens žinome, kad rudenį paukščiai išskrenda į šiltuosius kraštus, tačiau tai buvo žinoma ne visada. Pamokoje į paukščių migracijas pažvelgsime plačiau – sužinosite, kas tai yra migracija ir kodėl vieni paukščiai migruoja (ir ar migruoja tik paukščiai?), o kiti ne; kodėl vieni paukščiai skrenda toli, o kiti arti; ar žinome ir kaip sužinome, kur skrenda paukščiai; kodėl kai kurie paukščiai skrisdami nešasi „telefonus“ ir dar daug įdomybių. Taip pat susipažinsime su Lietuvoje vykdomais moderniais paukščių migracijos tyrimais.

Reikalinga išankstinė registracija.

Kaip dalyvauti?

Į atskiras pamokas registruojasi mokytojai, turintys galimybę transliuoti pamoką visos klasės arba būrelio mokiniams per projektorių ar kitais būdais. Prisijungimo nuoroda bus išsiųsta užregistravusiems dalyviams jų registracijos anketoje nurodytu elektroniniu paštu pusvalandį prieš pamokos pradžią.

Kaip vyksta pamoka?

Užsiregistravę mokytojai gauna nuorodą ZOOM arba MS Times platformos nuorodą. Pamoka vyksta 45 minutes (įvadas, pamoka, užduotys mokiniams). Atlikti užduotis mokiniai gali savarankiškai ir savanoriškai iki kitos pamokos (per vieną savaitę). Atliktos užduotys trumpai apibendrinamos kitos pamokos pradžioje. Geriausiai užduotis atlikusiems mokiniams išsiunčiami prizai. Prizai siunčiami paštu į mokyklą, kurioje mokinys mokosi.

Visos pamokos nemokamos.

Apie lektorę:
Dr. Gintarė Grašytė, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos gamtosaugos ekspertė
„Dar vaikystėje Labanoro girioje prasidėjęs noras pažinti, patirti, suprasti gamtinę aplinką su metais ne mažėjo, o augo, todėl po mokyklos pasirinkau biologijos, vėliau zoologijos studijas Vilniaus universitete, galiausiai apsigyniau mokslo daktaro laipsnį Ekologijos ir aplinkotyros srityje. Pažįstant aplinką visada rūpėjo ją ir saugoti, mat nuo mažens mačiau, kaip kertami miškai, kaip kinta pievos, kaip buvę dažnos rūšys tampa retomis, na o studijos atvėrė globalias žmogaus poveikio aplinkai problemas. Tai prisidėjo prie pasirinkimo ne tik moksliškai gilintis, bet ir dirbti aplinkosaugoje – keletą metų dirbusi ekologe Labanoro regioniniame parke, šiuo metu esu Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos gamtosaugos ekspertė. Pagrindinis dėmesys visada buvo paukščiams, jų buveinėms, o mano tyrimų objektai – pelėdos. Apie paukščių tyrimus, apsaugą sukasi ir laisvalaikis – su kolegomis tyrinėjame plėšrių paukščių veisimąsi Lietuvos miškuose, stebime jų migracijos keliones, siekiame apsaugos – tiek skleisdami žinias, pagrįstą informaciją apie juos, tiek imdamiesi konkrečių veiksmų (pvz., iškeldami jiems lizdus). Mus rasite Facebook paskyroje „Padėkime ereliams“. Taip pat siekiu kuo plačiau visus supažindinti su pelėdomis, tad išleidau knygelę apie pelėdas „Kas spokso iš uokso?“, tuo pačiu pavadinimu rasite ir puslapį Facebooke, kuriame ne tik įspūdingi vaizdai, bet ir daug informacijos apie šiuos paukščius.“