Į pagrindinį turinį 
  
 
Renginio pavadinimas:
Nuotolinė pamoka “Nepažintas augalų pasaulis“
Renginio tipas:
Paskaita
Dalyviai:
5–12 klasių mokiniai
Renginio data:
2021 m. vasario 11 d., 10 val.
Vieta:
Nuotolinė
Registracija:
Renginys baigėsi.
Papildoma informacija:
Violeta Gulbicka
867640533
violeta.gulbicka@lmnsc.lt

Vasario 11 d. 5–8 klasių mokinius kviečiame į nuotolinę pamoką Nepažintas augalų pasaulis“. Pamoką ves Ainis Pivoras. Pradžia 10 val.
Augalai mums yra tokie įprasti, jog protas tiesiogine prasme dirba taip, kad jų nematytume, juos išfiltruoja. Vertinant pagal biomasę, žemė pirmiausia yra augalų planeta, būtent jie sudaro net 80 % planetos biomasės, o, pavyzdžiui, laukiniai paukščiai – tik nedidelė dalelė, sudaranti vos 0.0004 % visos biomasės. Vis tik, dėl visiškai skirtingos nei kitų organizmų (ypač mūsų, žmonių) sandaros bei gyvensenos, augalus pažinti mums yra sunku. Pamokos metu bandysime bent trumpam šį filtrą išjungti ir pasinerti į augalų pasaulį. Susipažinsime su jų istorija, gyvenimo aktualijomis, augaluose vykstančiais procesais, augalais rekordininkais, mūsų santykiu su jais.

Reikalinga išankstinė registracija.

Kaip dalyvauti?  

Į atskiras pamokas registruojasi mokytojai arba mokiniai. Pamokos transliacijos nuoroda bus išsiųsta užregistravusiems dalyviams jų registracijos anketoje nurodytu elektroniniu paštu pusvalandį prieš pamokos pradžią. Pamoka vyksta 45 minutes (įvadas, pamoka, užduotys mokiniams). Atlikti užduotis mokiniai gali savarankiškai ir savanoriškai iki kitos pamokos (per vieną savaitę). Geriausiai užduotis atlikusiems mokiniams išsiunčiami prizai. Prizai siunčiami paštu į mokyklą, kurioje mokinys mokosi.

Apie lektorių: 
Ainis Pivoras

Aš esu Ainis Pivoras – biologas, besižavintis aplinkine gamta.  Augau ir dabar gyvenu nacionaliniame parke, gamtos apsuptyje, tad vien savam kieme neišvengiamai nuolat susiduriu su šimtais įvairių organizmų. Kiekvienas jų – be galo skirtingas, bet visi savaip žavūs ir tobulai prisitaikę prie aplinkos sąlygų. Deja, įprastai nežinome net jų vardų. Galimybę savo kiemo gyventojus paversti studijų, o vėliau ir pagrindinio darbo objektu priėmiau kaip privilegiją. Baigęs biologijos, ekologijos studijas, šiuo metu tęsiu doktorantūros studijas, kurių tema – medžių fiziologija. Darbo metu nemažai laiko praleidau inventorizuodamas retas augalų bendrijas, vykdydamas monitoringą. Taip pat buvau aktyviai įsitraukęs į filmo apie Lietuvos miškus „Sengirė“ kūrimą, retų rūšių paiešką, slėptuvių irenginėjimą, gamtos garsų medžioklę, kurį laiką darbavausi ir Bitininkystės muziejuje – visa tai padėjo gamtinę aplinką sudėlioti į vieną bendrą piešinį, kur viskas glaudžiai susiję. Domina ir etnobotanika, etnobiologija – mokslas tiriantis žmogaus santykį su gyvąja aplinka.

Visos pamokos nemokamos.