Į pagrindinį turinį 
Lt / En
  
 
Renginio pavadinimas:
Nuotolinė pamoka „Paslaptingosios miegapelės: kas jos tokios ir kuo ypatingos?“
Renginio tipas:
Paskaita
Dalyviai:
5–12 klasių mokiniai
Renginio data:
2021 m. kovo 18 d., 10 val.
Vieta:
Nuotolinė
Registracija:
Renginys baigėsi.
Papildoma informacija:
Violeta Gulbicka
867640533
violeta.gulbicka@lmnsc.lt

Kovo 18 d. 5–12 klasių mokinius kviečiame į nuotolinę pamoką  „Paslaptingosios miegapelės: kas jos tokios ir kuo ypatingos?“. Pamoką ves dr. Rimvydas Juškaitis. Pradžia 10 val.

Pamoka populiariai supažindins su Lietuvoje gyvenančiais paslaptingais žvėreliais – miegapelėmis. Kodėl šie žvėreliai vadinami miegapelėmis ir kuo jos skiriasi nuo paprastų pelių? Kuo miegapelių žiemos įmygis ir dienos įmygis skiriasi nuo paprasto miego? Kur miegapelės gyvena, kuo maitinasi, kaip dauginasi, kokie yra miegapelių priešai? Kokių rūšių miegapelės gyvena Lietuvoje? Kaip galima aptikti miegapeles? Ką atskleidė moksliniai miegapelių tyrimai? Kodėl miegapelės yra retos ir kaip jos saugomos Lietuvoje ir kitose pasaulio šalyse? Pamoka bus gausiai iliustruota nuotraukomis.

Reikalinga išankstinė registracija.

Kaip dalyvauti?  

Į atskiras pamokas registruojasi mokytojai arba mokiniai. Pamokos transliacijos nuoroda bus išsiųsta užregistravusiems dalyviams jų registracijos anketoje nurodytu elektroniniu paštu pusvalandį prieš pamokos pradžią. Pamoka vyksta 45 minutes (įvadas, pamoka, užduotys mokiniams). Atlikti užduotis mokiniai gali savarankiškai ir savanoriškai iki kitos pamokos (per vieną savaitę). Geriausiai užduotis atlikusiems mokiniams išsiunčiami prizai. Prizai siunčiami paštu į mokyklą, kurioje mokinys mokosi.

Apie lektorių: 
dr. Rimvydas Juškaitis

Gimiau ir užaugau Šakių rajone, Voniškių kaime. Besimokydamas 5-toje klasėje sukaliau pirmuosius inkilus paukščiams, iškėliau juos sodyboje ir gretimame Upeglynio miške, juos tikrindavau, stebėjimus užsirašydavau. Taip jau susiklostė, kad visas tolimesnis mano gyvenimas yra susijęs su inkilais, kurių esu padaręs virš 1000, ir jų gyventojais. Baigęs Plokščių vidurinę mokyklą, studijavau biologiją Vilniaus universitete, kurį baigęs pradėjau dirbti tuometiniame Zoologijos ir parazitologijos institute. Dabar esu Gamtos tyrimų centro Žinduolių ekologijos laboratorijos vyriausiasis mokslo darbuotojas. Pagrindinis tyrimų objektas – miegapelės ir kiti smulkieji žinduoliai, inkiluose perintys paukščiai. Apie juos esu paskelbęs virš 100 mokslinių straipsnių. Ilgamečių tyrimų rezultatus apibendrinau monografijose „Lazdyninė miegapelė (Muscardinus avellanarius) – ekologija, populiacijų struktūra ir dinamika“ (anglų kalba), „Lazdyninė miegapelė (Muscardinus avellanarius)“ (vokiečių ir anglų kalbomis, kartu su S. Büchner), knygoje „Inkilų gyventojai: paukščiai, žinduoliai ir bendruomeniniai vabzdžiai“, esu dar keliolikos knygų bendraautorius.