Į pagrindinį turinį 
Lt / En
  
 
Renginio pavadinimas:
Nuotolinė pamoka „Paukščiai – geriausi klimato kaitos indikatoriai“
Renginio tipas:
Paskaita
Dalyviai:
5–12 klasių mokiniai
Renginio data:
2022 m. vasario 17 d., 10 val.
Vieta:
Nuotolinė
Registracija:
Renginys baigėsi.
Papildoma informacija:
Violeta Gulbicka
867640533
violeta.gulbicka@lmnsc.lt

Vasario 17 d. 5–12 klasių mokinius kviečiame į nuotolinę pamoką „Paukščiai – geriausi klimato kaitos indikatoriai“. Pamoką ves Marius Karlonas. Pradžia 10 val.

Jei medžiui būtų per karšta ir jis galėtų pabėgti, jis tai tikrai padarytų, tačiau medžiai, augalai ir daug kitų gyvybės formų negali greitai keisti savo vietos, vengdami nepalankių sąlygų. Tuo tarpu paukščiai vos per kelias valandas geba nuskristi kelis šimtus kilometrų, todėl ką jau kalbėti apie jų veisimosi ar žiemojimo arealus – jie keičiasi priklausomai nuo momentinių sąlygų. Būtent dėl gebėjimo greitai pakeisti savo koordinates ir išplisti į naujus kraštus paukščiai dažnai traktuojami kaip geriausi klimato kaitos indikatoriai. Lietuvoje taip pat turime daug pavyzdžių, kuriais paukščiais jau parodė, kad klimatas sparčiai keičiasi. Kokie jie, aptarsime šioje pamokoje. 

Reikalinga išankstinė registracija.

 Kaip dalyvauti?

Į atskiras pamokas registruojasi mokytojai arba mokiniai. Prisijungimo nuoroda bus išsiųsta užsiregistravusiems dalyviams jų registracijos anketoje nurodytu elektroniniu paštu pusvalandį prieš pamokos pradžią. 

Kaip vyksta pamoka?

Užsiregistravę mokytojai gauna YouTube nuorodą. Pamoka vyksta 45 minutes (įvadas, pamoka, užduotys mokiniams), paprastai – ketvirtadieniais. Atlikti užduotis mokiniai gali savarankiškai ir savanoriškai iki tos pačios savaitės sekmadienio. Atliktos užduotys trumpai apibendrinamos kitos pamokos pradžioje. Geriausiai užduotis atlikusiems mokiniams išsiunčiami prizai. Prizai siunčiami paštu į mokyklą, kurioje mokinys mokosi.

Lektorius Marius Karlonas

Marius gimė ir augo Jonavos rajono miškų apsuptyje, o vasaras leido miškingoje Dzūkijoje, todėl gamtos pažinimas nuo vaikystės buvo jo pagrindinis pomėgis. Vėliau, paauglystėje, jis ypač susidomėjo ornitologija ir nuo tada šis pomėgis tapo jo gyvenimo būdu. Nuo 2006 metų Marius dalyvauja Lietuvos ornitologų draugijos veikloje, o pastarąjį dešimtmetį su pertraukomis ten ir dirba. 2012 metais Marius tapo pirmuoju ornitologinio turizmo pradininku Lietuvoje, šiuo metu Lietuvos gamtos entuziastams organizuoja Ornitostogų turus.

Skatindamas paukščių stebėjimą Lietuvoje Marius yra parašęs tris paukščių stebėjimo vadovus skirtingiems Lietuvos regionams: paukščių rojui – Nemuno deltai, Marių užauginusiems Dzūkijos miškams ir pievoms bei turtingajai Žemaitijai. Taip pat yra poros knygų apie gamtą bendraautoris. Nuo 2021 metų per LRT Plius TV kanalą Marius Karlonas veda gamtosaugos ir istorijos laidą „Pradėk nuo savęs“.