Į pagrindinį turinį 
  
 
Renginio pavadinimas:
Nuotolinė pamoka „Seniausi pasaulio gyventojai – ropliai“
Renginio tipas:
Paskaita
Dalyviai:
5–8 klasių mokiniai
Renginio data:
2021 m. sausio 28 d., 10 val.
Vieta:
Nuotolinė
Registracija:
Renginys baigėsi.
Papildoma informacija:
Violeta Gulbicka
867640533
violeta.gulbicka@lmnsc.lt

Sausio 28 d. 5–8 klasių mokinius kviečiame į nuotolinę pamoką „Seniausi pasaulio gyventojai – ropliai“. Pamoką ves Violeta Lazarevičienė (Lietuvos zoologijos sodas). Pradžia 10 val.

Roplių pasaulio pažinimo istorija mena dinozaurų laikus. Šie gyvūnai sukelia mums įvairių emocijų: vieni jais žavimės ir laikome juos kaip augintinius namuose, kiti – bijome. Edukacijos metu susipažinsime su roplių biologine įvairove. Išsiaiškinsime, kokios gyvūnų grupės priklauso ropliams, kodėl juos vadiname šaltakraujais gyvūnais, kuo ypatinga jų oda, kaip jie rūpinasi savo jaunikliais, ir atskleisime dar daug paslapčių apie šiuos gyvūnus. Papasakosime apie Lietuvoje gyvenančias roplių rūšis ir kodėl Lietuvos zoologijos sode vykdomas balinio vėžlio populiacijos išsaugojimo projektas. Pamokos pabaigoje sužinosime apie invazinių vėžlių rūšių grėsmę mūsų vienintelei nykstančiai balinio vėžlio rūšiai ir kaip kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie šios rūšies išsaugojimo.

Reikalinga išankstinė registracija.

Kaip dalyvauti?  

Į atskiras pamokas registruojasi mokytojai arba mokiniai. Pamokos transliacijos nuoroda bus išsiųsta užregistravusiems dalyviams jų registracijos anketoje nurodytu elektroniniu paštu pusvalandį prieš pamokos pradžią. Pamoka vyksta 45 minutes (įvadas, pamoka, užduotys mokiniams). Atlikti užduotis mokiniai gali savarankiškai ir savanoriškai iki kitos pamokos (per vieną savaitę). Geriausiai užduotis atlikusiems mokiniams išsiunčiami prizai. Prizai siunčiami paštu į mokyklą, kurioje mokinys mokosi.

Apie lektorę:
Violeta Lazarevičienė

Lietuvos zoologijos sodas kaip neformaliojo ugdymo įstaiga vykdo gamtamokslinio švietimo strategiją, kurios tikslas tapti integralia gamtos išsaugojimo dalimi, informuoti ir šviesti visuomenę apie gamtosaugą ir nykstančių laukinių gyvūnų rūšių išsaugojimą. Švietėjiška veikla Lietuvos zoologijos sode vykdoma nuo pat įkūrimo. Edukologė Violeta Lazarevičienė Lietuvos zoologijos sode dirba ilgus metus, yra baigusi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademiją, vėliau Kauno technologijos universitete įgijo edukologijos magistro kvalifikaciją. Kuria, rengia ir veda edukacines programas, pažintines ekskursijas, rašo pranešimus žiniasklaidai, straipsnius apie biologinę įvairovę, gamtosaugą. Dalyvauja gamtosauginiuose projektuose apie Lietuvos laukinių gyvūnų gausinimą veisiant ir išleidžiant į gamtą. Pasakoja ir pristato Lietuvos zoologijos sodą televizijoje, zoologijos sodo ir miesto renginiuose.

Visos pamokos nemokamos