Į pagrindinį turinį 
  
 
Renginio pavadinimas:
Nuotolinė pamoka „Varliagyviai. Įvairovė ir jų gyvenimo ciklas“
Renginio tipas:
Paskaita
Dalyviai:
5–8 klasių mokiniai
Renginio data:
2021 m. vasario 4 d., 10 val.
Vieta:
Nuotolinė
Registracija:
Renginys baigėsi.
Papildoma informacija:
Violeta Gulbicka
867640533
violeta.gulbicka@lmnsc.lt

Vasario 4 d. 5–8 klasių mokinius kviečiame į nuotolinę pamoką  „Varliagyviai. Įvairovė ir jų gyvenimo ciklas“. Pamoką ves Vytautė Beinarienė (Lietuvos zoologijos sodas). Pradžia 10 val.

Pažintis su šaltakraujų gyvūnų atstovais – varliagyviais. Išsiaiškinsime, kada ir kaip varliagyviai atsirado, kuo jie yra ypatingi bei reikšmingi aplinkai. Pasaulyje priskaičiuojama apie 7000 varliagyvių rūšių, bet ar daug apie juos žinome? Kaip vystosi varliagyvis, koks yra jo gyvenimo ciklas? Aptarsime varliagyvių metamorfozės etapus, neįtikėtiną prisitaikymą ir jų gynybos mechanizmus, kuriais varliagyviai tikrai gali nustebinti. Varliagyvius pamatyti galime ne tik prie vandens telkinių. Jie paplitę ir tokiose aplinkose, apie kurias nebūtume pagalvoję. O ar žinote, kiek rūšių varliagyvių gyvena Lietuvoje? Susipažinsime su rečiausiais ir saugomais mūsų šalies varliagyviais, sužinosime kokios varliagyvių rūšies išsaugojimo projektą vykdo Lietuvos zoologijos sodas. Pažintis su varliagyviais bus spalvingesnė, nes pasisvečiuosime pas Lietuvos zoologijos sode gyvenančias įvairiaspalves varles.

Reikalinga išankstinė registracija.

Kaip dalyvauti?  

Į atskiras pamokas registruojasi mokytojai arba mokiniai. Pamokos transliacijos nuoroda bus išsiųsta užregistravusiems dalyviams jų registracijos anketoje nurodytu elektroniniu paštu pusvalandį prieš pamokos pradžią. Pamoka vyksta 45 minutes (įvadas, pamoka, užduotys mokiniams). Atlikti užduotis mokiniai gali savarankiškai ir savanoriškai iki kitos pamokos (per vieną savaitę). Geriausiai užduotis atlikusiems mokiniams išsiunčiami prizai. Prizai siunčiami paštu į mokyklą, kurioje mokinys mokosi.

Apie lektorę:
Vytautė Beinarienė

Edukologė Vytautė Beinarienė Lietuvos zoologijos sode dirba nuo 2010 metų, ruošia ir veda edukacines programas, pažintines ekskursijas. Bendradarbiaujant su ugdymo įstaigomis veda išvažiuojamąsias edukacijas. Pristato Lietuvos zoologijos sodą vesdama edukacijas įvairiuose zoologijos sodo ir miesto renginiuose. Apie Lietuvos zoologijos sodo gyventojus rašo pranešimus žiniasklaidai.
Lietuvos zoologijos sodas kaip neformaliojo ugdymo įstaiga vykdo gamtamokslinio švietimo strategiją, kurios tikslas tapti integralia gamtos išsaugojimo dalimi, informuoti ir šviesti visuomenę apie gamtosaugą ir nykstančių laukinių gyvūnų rūšių išsaugojimą. Švietėjiška veikla Lietuvos zoologijos sode vykdoma nuo pat įkūrimo.

Visos pamokos nemokamos.