Į pagrindinį turinį 
  
 
Renginio pavadinimas:
Nuotolinės astronomijos paskaitos mokiniams
Renginio tipas:
Paskaita
Dalyviai:
7–12 klasių mokiniai, mokytojai
Renginio data:
2020 m. lapkričio 26 d., 17 val.
Vieta:
Nuotolinis renginys
Mokestis:
Nemokamas
Papildoma informacija:
Aurelija Visockienė
(8 5) 276 4543
aurelija.visockiene@lmnsc.lt

Lapkričio 26, gruodžio 1 ir 8 dienomis 7–12 klasių mokinius, kurie domisi astronomija, kviečiame į nuotolines astronomijos paskaitas. Renginį organizuoja Lietuvos mokslų akademijos skyrius „Mokslininkų rūmai“ kartu su LMNŠC.

Paskaitas skaito VU TFAI Astrospektroskopijos ir egzoplanetų grupės vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Šarūnas Mikolaitis, mokslo darbuotoja dr. Renata Minkevičiūtė ir mokslo darbuotojas dr. Arnas Drazdauskas.

Apie lektorius:

Dr. Renata Minkevičiūtė. Dirbu mokslo darbuotoja Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos institute, kitaip sakant, esu astronomė. Mano tyrimų sritis – žvaigždžių cheminės sudėties tyrimai iš spektrų. Mūsų grupė tiria artimas taip vadinamas Galaktikos lauko žvaigždes arba spiečių žvaigždes. Turime galimybę patys vykdyti stebėjimus su Molėtų astronomijos observatorijos teleskopais. Cheminės žvaigždžių sudėties tyrimai yra svarbūs tuo, kad jie gali atskleisti, kokie procesai vyksta žvaigždžių viduje ir netgi padeda mums suprasti, kaip pačioje Galaktikoje vyko cheminė evoliucija.
Taip pat kartu su kolegomis vedame Bendrauniversitetinį pasirenkamąjį sandą bakalaurams, supažindiname studentus su svarbiausiomis astronomijos žiniomis.
Paskaitas tenka skaityti ir mokiniams įvairių mokslo populiarinimo renginių ar projektų metu.

Dr. Arnas Drazdauskas. Esu dr. Arnas Drazdauskas iš Vilniaus universiteto fizikos fakulteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto. Čia 2016 metais apsigyniau daktaro disertaciją ir nuo to laiko dirbu mokslo darbuotoju. Disertacija ir tyrimų sritis yra astrospektroskopija. Tyrinėdami tolimųjų žvaigždžių spektrus mes galime daug ką apsakyti apie žvaigždes, pavyzdžiui jų temperatūrą, gravitacijos pagreičio vertę jų paviršiuje, cheminę sudėtį.

Dr. Šarūnas Mikolaitis. Dirbu šiose srityse:
Evoliucionavusių žvaigždžių atmosferų medžiagos maišymosi procesų tyrimai. Archeoastronomija – Paukščių Tako galaktikos cheminės evoliucijos tyrimai. Žvaigždžių, prie kurių yra rastos arba tikimasi rasti planetas, fizinių parametrų bei cheminės sudėties tyrimai.

Reikalinga išankstinė registracija į kiekvieną paskaitą užpildant registracijos anketą.

  • 2020 m. lapkričio 26 d., dr. Renata Minkevičiūtė, paskaita „Pasaulis iki gyvybės atsiradimo Žemėje”, registracija iki lapkričio 23 d.: 

Registracija MOKINIAMS   Registracija MOKYTOJAMS

  • 2020 m. gruodžio 1 d., dr. Arnas Drazdauskas, paskaita „Visatos istorija”, registracija iki lapkričio 26 d.:

Registracija MOKINIAMS   Registracija MOKYTOJAMS

  • 2020 m. gruodžio 8 d., dr. Šarūnas Mikolaitis, paskaita „Džeimso Webbo kosminis teleskopas”, registracija iki gruodžio 3 d.:

Registracija MOKINIAMS   Registracija MOKYTOJAMS

Visos paskaitos nemokamos.

Kaip dalyvauti?

Į kiekvieną paskaitą registruojasi mokiniai ir jų mokytojai. Prisijungimo nuorodą užsiregistravę dalyviai gaus 30 min. prieš kiekvieną paskaitą elektroniniu paštu, nurodytu registracijos anketoje.