Į pagrindinį turinį 
Lt / En
  
 
Renginio pavadinimas:
Paroda „Vygantas Paukštė, Vytautas Dubauskas ir mokiniai“
Renginio tipas:
Paroda
Dalyviai:
Įėjimas laisvas nuo 8 iki 19 val. darbo dienomis
Renginio data:
2017 m. lapkričio 2 d.–gruodžio 8 d.
Vieta:
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Žirmūnų g. 1B, Vilnius
Papildoma informacija:
Lapkričio 2 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre atidaryta paroda „Vygantas Paukštė, Vytautas Dubauskas ir mokiniai“.Parodoje eksponuojami žinomų šiuolaikinių tapytojų, Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos mokytojų Vyganto Paukštės, Vytauto Dubausko, ir jų mokinių tapybos darbai.

Vygantas Paukštė (g. 1957) – vienas ryškiausių Lietuvos ekspresionistinės tapybos atstovų, garsios grupės „24“ narys. Dailės parodose pradėjęs dalyvauti dar 9 dešimtmečio viduryje, menininkas netrukus atrado nesunkiai atpažįstamą tapybinės išraiškos manierą, kuri būdinga ir naujausiems jo kūriniams. Pasak dailėtyrininkės Ramintos Jurėnaitės, V. Paukštė visus savo tapybos siužetus traktuoja ir poetiškai, ir groteskiškai – kiekvienam suteikia ryškias spalvas ir gyvenimo džiaugsmo pojūtį. Paveiksluose kasdienybė virsta mitais, o mitai praranda rimtį. Šio tapytojo paveiksluose dominuoja ironiškos, valiūkiškos žmogaus figūros tipas, kuris dažniausiai veikia apibendrinto peizažo fone.

Vytautas Dubauskas (g. 1958) taip pat atstovauja ekspresionistinei Lietuvos tapybos krypčiai. Skirtingai nuo kolegos, šis menininkas dažniau tapo gaivališkas, pritvinkusias nežabotos energijos abstrakčias kompozicijas, kuriose žiūrovą veikia spalvos, potėpio, energingo kontūro jėga. V. Dubauskas – svarbios lietuvių tapytojų grupės „Angis“ narys. Kaip tik šis menininkų sambūris 9 dešimtmetyje ėmė keisti nusistovėjusias mūsų tapybos normas – pradėjo tapyti didžiulių formatų paveikslus, kuriuose neretai atveriamos skaudžios ar net drastiškos egzistencinės, sociopolitinės aktualijos.

Abu tapytojai – aktyvūs šiuolaikinio Lietuvos meno lauko dalyviai, rengia personalines kūrybos parodas Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja grupinėse parodose. Jų darbų yra įsigiję Lietuvos dailės muziejus, Modernaus meno centras, privatūs lietuvių ir užsienio šalių kolekcininkai.

Parodoje pristatomi V. Paukštės ir V. Dubausko mokinių baigiamieji tapybos darbai, sukurti maždaug nuo 2000 iki 2016 m. Juose gerai atsispindi šių mokytojų kūrybinis pasaulėvaizdis, ekspresyvios, gestiškos tapybos išraiškos variacijos. Tačiau abu dailininkai, dirbdami pedagoginį darbą, itin vertina individualų mokinių braižą, autentišką saviraišką ir jos unikalumą. Todėl parodoje pristatomos ir apibendrintos, beveik abstrakčios, ir figūrinės kompozicijos, atspindinčios mokinių kūrybos kelių įvairovę. Beje, ne vienas šių dailininkų – pedagogų mokinys vėliau pasirinko profesionaliosios dailės studijas ir šiandien atstovauja jaunajai Lietuvos menininkų kartai. Tai Alina Melnikova, Vitalijus Strigunkovas bei daugelis kitų.

Parodoje galima susipažinti ne tik su jaunųjų dailės mėgėjų, bet ir su mokyklos suaugusiųjų skyriaus absolventų baigiamaisiais darbais, kuriems vadovavo V. Paukštė ir V. Dubauskas. Taip siekiame parodyti ne tik šių dailininkų – pedagogų, bet ir visos J. Vienožinskio dailės mokyklos veiklos įvairovę.

Paroda Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre veiks iki gruodžio 8 d.