Į pagrindinį turinį 
  
 
Renginio pavadinimas:
Popieriaus karpinių paroda „Pakeleivės išpažintis“
Renginio tipas:
Paroda
Dalyviai:
Įėjimas laisvas
Renginio data:
2018 m. lapkričio 5 d.–lapkričio 30 d.
Vieta:
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Žirmūnų g. 1B, Vilnius
Mokestis:
Nemokamas
Papildoma informacija:




Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre atidaryta Laimutės Fedosejevos (Benešiūnaitės) karpinių paroda „Pakeleivės išpažintis“. Parodą galima apžiūrėti darbo dienomis iki 19.00 val.

Paroda veiks iki lapkričio 30 d.

Laimutė Fedosejeva (Benešiūnaitė)

Popieriaus karpinių paroda „Pakeleivės išpažintis“

Tai 36-oji personalinė paroda. Ji jau buvo eksponuota Nacionalinėje Martyno Mažvydo, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekose.

Apibūdindama darbus, skirčiau juos į tris dalis: tradiciniai, karpiniai ant nuotraukų ir eksperimentai su masteliu.

Tradiciniai karpiniai. Mėgstamiausia tema – gyvybės medžiai, tai – šaknys, gyvenimo filosofija. Darbai skiriasi atlikimo technologija. Paskutiniuosius 5 metus karpau praktiškai be eskizo.

Karpiniai ant nuotraukų. Tradiciškai lietuviai puošė įvairiais rėmeliais brangias jiems nuotraukas ir šventuosius paveikslėlius. Kai prieš 10 metų pristačiau rėmelius nuotraukoms, menotyrininkė Alė Počiulpaitė pasakė, kad atgaivinau senąją tradiciją. Parodoje yra ir karpytų rėmelių, ir karpinių ant nuotraukų. Karpinys ant nuotraukos atitinka fotografuoto fono temą, kuria siužetą, tampa neatsiejama nuotraukos dalimi.

„Gyvenimo takai“. Karpiniai 3 metrų ilgio, eksponuojami be pagrindo (background‘o). Eksperimentas, temos man įprastos: gyvybės medžiai, Angelai.

Nueitas nemažas kelias. Dalyvauta 81 kolektyvinėje parodoje, daugiau nei pusšimtyje kūrybinių projektų Lietuvoje, Airijoje, Austrijoje, Baltarusijoje, Estijoje, Izraelyje, Japonijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Šveicarijoje, Ukrainoje, Vokietijoje.

Kiekvieno savas kelias, bet labai norėčiau, kad į mano karpinius žmonės ne šiaip žiūrėtų, o pasižiūrėję drąsiai imtų į rankas žirkles, peiliukus, teptukus, pieštukus... ir kurtų. Sveikatos ir įkvėpimo!

Pagarbiai

Laimutė

Vilniaus kolegijos Verslo fakulteto Reklamos ir komunikacijos katedros lektorė. Meno kūrėja, sertifikuota tradicinių amatų meistrė, LR kultūros ministerijos premijos už geriausiai parengtus ir vykdytus vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos projektus (2011) laureatė.