Lt | En
  
 
Renginio pavadinimas:
Mokyklos bendruomenės stiprinimas – iššūkiai ir galimybės
Renginio tipas:
Seminaras pagal kvalifikacijos tobulinimo programą
Dalyviai:
Mokytojai, klasių auklėtojai, administracijos darbuotojai
Renginio data:
2020 m. lapkričio 3 d.–lapkričio 13 d.
Vieta:
Nuotoliniu būdu
Mokestis:
50 €
Registracija:
Renginys baigėsi.
Papildoma informacija:
Rasa Krakauskienė
(8 5) 276 2446
rasa.krakauskiene@lmnsc.lt

Kvalifikacijos tobulinimo programa
MOKYKLOS BENDRUOMENĖS STIPRINIMAS – IŠŠŪKIAI IR GALIMYBĖS


Prisijungimo nuoroda bus atsiųsta užsiregistravusiems dalyviams, kurie iki lapkričio 3 d. 9.30 bus atsiuntę pavedimo kopiją arba direktoriaus pasirašytą GARANTINĮ RAŠTĄ (siųsti rasa.krakauskiene@lmnsc.lt)

Kryptingas ir suplanuotas darbas su mokyklos bendruomene yra viena aktualių mokyklos bendruomenės stiprinimo temų. Stiprėjant mokinių savivaldai bei jaunų žmonių organizavimuisi, augant tėvų susidomėjimui bei aktyvumui, mokyklų bendruomenės susiduria su naujais iššūkiais – kaip sėkmingai derinti skirtingus mokyklos bendruomenės grupių interesus, kaip sustiprinti mokyklų bendruomenės savarankiškumą ir naudą, kaip stiprinti tėvų ir mokinių įsitraukimą į mokyklos bendruomenės gyvenimą ir kaip stiprinti iniciatyvą mokyklos bendruomenėje?

40 ak. val. programa „Mokyklos bendruomenės stiprinimas – iššūkiai ir galimybės“ (kodas 211000913) skirta mokyklų bendruomenių atstovams (mokytojams, klasių auklėtojams, administracijos darbuotojams), kuriems rūpi šie ir panašūs klausimai. Programoje bus pristatomas unikalus požiūris ir metodinis įrankis mokyklos bendruomenės plėtrai, sukurtas VšĮ „Kitokie projektai“ – Bendruomenės piramidė ™. Šis įrankis padeda planuoti ir įgyvendinti mokyklos bendruomenės stiprinimo veiklas. Programa sukurta mokytis nuotoliniu būdu ir apima du nuotolinius susitikimus bei savarankiško darbo dalį.

Programos turinys ir datos:

Lapkričio 3 d. – 1 nuotolinis susitikimas
10.00– 16.00 (dirbama su dvejomis pertraukomis pagal poreikį):

- Įvadas į darbo su bendruomene pagrindus – sąvokos, esminės dalys, filosofiniai požiūriai
- Darbo su bendruomene praktinės sritys ir įrankiai – „Bendruomenės piramidė™“
- Darbo su bendruomene principai

Savarankiškas darbas

- savarankiški skaitiniai apie bendruomeninio darbo principus ir metodus
- praktinis namų darbas – naudojant Bendruomenės pirmaidės™ įrankį įvertinti konkrečią bendruomenės situaciją

Lapkričio 13 d. – 2 nuotolinis susitikimas
10.00– 16.00 (dirbama su dvejomis pertraukomis pagal poreikį)

- Praktiniai darbo su bendruomene metodai
- Darbo su bendruomene stebėsena bei vertinimas ir bendruomenės atsparumas

Susitikimai vyks naudojantis platforma Zoom. Prisijungti rekomenduojame 5– 10 min. iki susitikimo pradžios tikru vardu ir pavarde.

Seminaro lektorius Paulius Godvadas –  sociologas ir socialinis darbuotojas, darbo su bendruomenėmis ir bendruomenių atsparumo ekspertas, VšĮ Kitokie projektai partneris ir konsultantas, bendruomenių ir bendruomeninių reiškinių tyrėjas. Turi ne tik teorinį pasirengimą apie bendruomenes, bendruomenių atsparumą bei bendruomenių stiprinimą, bet ir daugiau kaip 10 metų praktinės patirties dirbant su įvairiomis (vietos, mokyklų, interesų ar religinėmis) bendruomenėmis, konsultuojant jas ir stiprinant įvairiausius bendruomeninius reiškinius: iniciatyvą, lyderystę, jautrumą ar solidarumą. Su lektoriaus požiūriu į bendruomenę galite susipažinti: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nuomones/paulius-godvadas-atsparios-visuomenes-samprata-ir-sasajos-su-c-miloso-kuriniu-pavergtas-protas-18-1128036

Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

Dalyvio mokestis – 50 Eur, mokamas pavedimu į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro sąskaitą:
A.s. LT 76 7044  0600 0102  9937
AB SEB bankas, b. k. 70440.
Įm. kodas: 302848387
PVM mok. kodas: LT100007095119
Mokėjimo paskirtis –  už programą „Bendruomenė“.

Būtina išankstinė registracija. Registracija baigiama kai nebėra laisvų vietų. Dėkojame už ATSAKINGĄ registraciją. Pasikeitus aplinkybėms, jei programoje dalyvauti negalėsite, INFORMUOKITE renginio vadovę Rasą Krakauskienę tel. (8 5) 276 2446, el. p. rasa.krakauskiene@lmnsc.lt.

Prisijungimo nuoroda bus atsiųsta užsiregistravusiems dalyviams, kurie iki lapkričio 3 d. 9.30 bus atsiuntę pavedimo kopiją arba direktoriaus pasirašytą GARANTINĮ RAŠTĄ (siųsti rasa.krakauskiene@lmnsc.lt). PVM sąskaitos faktūros bus išrašomos pasibaigus programai ir atsiunčiamos el. paštu.