Į pagrindinį turinį 
  
 
Renginio pavadinimas:
Projekto „Plastic Pirates – Go Europe!“ dalyvių mokymai balandžio 25 d.
Renginio tipas:
Mokymai
Dalyviai:
30
Renginio data:
2024 m. balandžio 25 d.
Vieta:
Dubysos regioninis parkas
Registracija:
Registracijos laikas baigėsi.
Papildoma informacija:
Tomas Pocius
+370 604 35169
tomas.pocius@linesa.lt

Kviečiame mokyklas, gamtos mokslų ir ekologinius būrelius bei kitas jaunimo grupes prisijungti prie Europos ekologinio piliečių mokslo projekto „Plastic Pirates – Go Europe!“

2022–2023 metais Lietuvoje sėkmingai prasidėjo naujas piliečių mokslo projektas, kurio tikslas – sieti pilietines iniciatyvas ir dalyvauti mokslo tyrimuose. Daugiau kaip 120 mokyklų stebėjo upių taršą makro ir mikro plastiku. Pagal Lietuvos mokinių ir mokytojų suriktus duomenis VU Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslininkai parengė svarbią publikaciją tarptautiniame mokslo žurnale Environmental Monitoring and Assessment, Lietuvą teigiamai įvertino projektą koordinuojantis Vokietijos aviacijos ir kosmoso centras.

Projekto tikslas – stiprinti mokslinį bendradarbiavimą Europoje, skatinti piliečių įsitraukimą į mokslinę veiklą, ugdyti aplinkosauginį sąmoningumą ir mažinti neigiamą poveikį aplinkai.

Kas vyks?

Balandžio 24 ir 25 dienomis vyks dviejų naujų projekto dalyvių-mokytojų grupių mokymai Dubysos regioniniame parke. Jų metu organizuojamas seminaras „Tarptautinio projekto „Plastic Pirates – Go Europe!“ veikla Lietuvoje: patirtys, metodai, galimybės“.

Seminaras vyks dviem srautais: pirmasis srautas – balandžio 24 d., antrasis – balandžio 25 d. Seminare projekto koordinatoriai supažindins būsimus projekto dalyvius su „Plastiko piratų“ veiklomis, metodikomis, organizuos praktinius darbus. Po seminaro dalyviai galės savarankiškai atlikti veiklas su mokinių komandomis ir sėkmingai interpretuoti surinktus duomenis.

Seminare mokslininkai supažindins su taršos mikroplastiku problema, piliečių mokslo galimybėmis, projekto metodika, priemonių naudojimu, duomenų interpretavimu.

Darbotvarkė

Po seminaro dalyviai su mokiniais turės atlikti pasirinktos upės vertinimą pagal pateiktą metodiką ir atsiųsti surinktus duomenis iki 2024 m. birželio pabaigos.

Dalyvavę seminare ir atlikę visas užduotis mokytojai gaus 40 valandų teorinių ir praktinių užduočių atlikimo seminaro pažymėjimą.

Taip pat dalyviams bus pristatoma ir įteikiama metodinė mokymo priemonė – smagus kortų žaidimas „Klimato svarstyklės“. Žaidimas padės geriau suprasti, kokį poveikį klimatui turi mūsų kasdieniai pasirinkimai.

Kas gali dalyvauti?

Kviečiami registruotis bendrojo ugdymo ir neformaliojo švietimo mokytojai, dirbantys su 5–12 klasių mokiniais. Iš įstaigos kviečiami dalyvauti ne daugiau kaip 3 asmenys.

Kokių įgūdžių įgysite vykdydami užduotis?

Vykdydami projekto veiklas išmoksite mokslinio darbo metodų, geriau pažinsite netoliese esančius vandens telkinius, patys ištirsite jų ekologinę būklę, daugiau sužinosite apie grėsmę ekosistemoms, kurią kelia ilgaamžės plastiko atliekos. Taip pat svarbiu indėliu prisidėsite prie mokslininkų atliekamų tyrimų.

Ko tikimės iš jūsų?

Kruopštaus užduoties atlikimo, laiku atsiųstų ir teisingai pateiktų savo vietovės ekologinių parametrų stebėjimų ir projekto pristatymo vietos bendruomenėms.

Svarbi informacija:

Seminaras yra nemokamas.

Dalyviai laukiami adresu: Dubysos regioninio parko lankytojų centras, Kaulakių k., Dubysos g. 2A, Raseinių r. sav. nuo 9:30 iki 10 val.

Dalyviams numatyti nemokami pietūs. Seminaras vyks lietuvių kalba, visa metodinė medžiaga taip pat išversta į lietuvių kalbą.

Praktinė dalis vyks iki 1,5 km nuo lankytojų centro, šalia upės, todėl nepamirškite patogios aprangos ir avalynės.

Registruotis galima iki 2024 m. balandžio 15 d. (arba kol nebeliks vietų).

Sužinokite daugiau apie projektą:

Projekto tinklalapis lietuvių kalba: https://www.plastic-pirates.eu/lt

Sekite projekto veiklas socialiniuose tinkluose:

https://www.facebook.com/PlasticPiratesLietuva/

Daugiau informacijos: almantas.kulbis@linesa.lt