Į pagrindinį turinį 
  
 
Renginio pavadinimas:
Nacionalinis konkursas „Rūšių ralis su mitologinėmis dievybėmis“
Renginio tipas:
Konkursas
Dalyviai:
5–12 kl. mokiniai
Renginio data:
2023 m. birželio 1 d., 13 val.–birželio 2 d., 14 val.
Vieta:
Sirvėtos regioninis parkas
Papildoma informacija:
Tomas Pocius
(8 5) 267 1912
tomas.pocius@lmnsc.lt

Kviečiame birželio 1–2 dienomis dalyvauti LMNŠC ir VSTT organizuojamame nacionaliniame konkurse „Rūšių ralis su mitologinėmis dievybėmis“ Sirvėtos regioniniame parke.

Konkurso tikslas – skatinti domėjimąsi biologine įvairove, naudojant šiuolaikines išmaniąsias technologijas.
Konkurse gali dalyvauti 5–11 klasių mokinių komandos iš Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų bei neformaliojo švietimo įstaigų. Komandą gali sudaryti mokytojas ir ne daugiau kaip 4 mokiniai iš vienos mokyklos.

Komandos varžysis pažindamos gyvūnų, augalų ir grybų rūšis, gyvenančias įvairiose Sirvėtos regioninio parko buveinėse, bei fiksuos jas iNaturalist programėle. Taip mokiniai kaups mokslui vertingus biologinės įvairovės duomenis, kuriuos galės naudoti profesionalūs mokslininkai bei gamtininkai.

Renginio metu vyks pažintis su Sirvėtos regioninio parko gamtinėmis vertybėmis. Parko išskirtinumas – etninė kultūra. Dalyviai turės išskirtinę progą žygiuoti mitologiniu taku bei susipažinti su lietuvių mitologinėmis dievybėmis. Taip pat sužinos, kad kai kurie augalai, augantys Lietuvoje, yra pavadinti senųjų dievybių vardais. Kai kuriuos jų išvysime renginio metu!

Konkurso dalyviai bus apdovanoti LMNŠC ir VSTT diplomais.

Nakvynė mokiniams ir mokytojams – tik savo palapinėse, saugioje gamtos mokyklos teritorijoje. Taip pat būtina turėti savo transportą komandai.

Registracija el. pašto adresu tomas.pocius@lmnsc.lt.
Paskubėkite užregistruoti savo komandą, galimų dalyvių skaičius ribotas.

Konkurso organizatoriai – LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininkas Tomas Pocius, tel. 8 604 35 169, el. paštas tomas.pocius@lmnsc.lt, VSTT Viešųjų ryšių specialistė Diana Rakauskaitė, tel. (8 5) 270 9048, el. paštas d.rakauskaite@vstt.lt.