Lt | En
  
     
   
Renginio pavadinimas:
Šiuolaikinės fotografijos tendencijos
Renginio tipas:
Kvalifikacijos tobulinimo seminaras
Dalyviai:
Mokytojai
Renginio data:
2018 m. gruodžio 7 d.
Vieta:
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (Žirmūnų g. 1 B, Vilnius)-
Registracija:
Renginys baigėsi.
Papildoma informacija:
Gražina Karolienė
(8 5) 276 68 68
grazina.karoliene@lmnsc.lt
Rūta Orlauskienė

ruta.orlauskiene@lmnsc.lt

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras 2018 m. gruodžio 7 d. organizuoja seminarą
Šiuolaikinės fotografijos tendencijos“.
(Seminaro metu vyks 2018 metų Lietuvos mokinių fotografijos konkurso geriausių darbų parodos atidarymas bei nugalėtojų apdovanojimas)

Šiuolaikinė fotografija integruojama į kitus menus ir nuolat kinta. Šiandien svarbi ne tik atlikimo technika ir priemonės – svarbi mintis, kurią autorius nori perteikti savo kūriniuose.
Seminaras skirtas neformaliojo vaikų švietimo ir bendrojo ugdymo mokyklų mokytojams.

Programoje bus nagrinėjamos šios temos:

Mes pasakojame istorijas ar istorijos pasakoja mums?“
Berta Tilmantaitė
 yra laisvai samdoma multimedijos žurnalistė, kurianti dokumentinius pasakojimus skirtingose pasaulio šalyse. Ji taip pat yra lektorė ir vienintelės dokumentinių multimedijos pasakojimų erdvės Lietuvoje Nanook.lt bendraįkūrėja. Bertos pasakojamos istorijos dažniausiai yra apie socialines problemas, žmogaus ir gamtos ryšį bei kultūrą.

Fotografė Vėtrė Antanavičiūtė nagrinės„Šiuolaikinės fotografijos tendencijos“ temą.
Šiuolaikinėje fotografijoje dominuoja daug fotografijos krypčių. Tos kryptys susitinka internetinėje erdvėje. Čia turi sugyventi konceptualioji, fine art, žurnalistinės fotografijos kryptys. Jos visos kelia sau skirtingus tikslus ir remiasi skirtingais kriterijais. Kaip nepasimesti tarp įvairiausių krypčių ir kaip jas atskirti? Paskaitoje bus nagrinėjami įvairių krypčių tame pačiame žanre dirbančių įžymių autorių darbai. Rineke Dijkstra, Christian Tagliavini, Hendrik Kerstens ir kt.

Menininkė Vilma Samulionytė pristatys„Archyvinės fotografijos panaudojimas projekte „Liebe Oma, Guten Tag!“
Liebe Oma, Guten Tag!, arba Tylos paktas“, sudaryta iš vizualinės medžiagos, rastos ir užfiksuotos kuriant Vilmos Samulionytėsir jos sesers Jūratės Samulionytės dokumentinį filmą „Močiute, Guten Tag!“.Yra trys dalys (trys laikotarpiai), pasakojančios apie tris skirtingus autorės močiutės, Lietuvos vokietės Ellos (Elės) Fink (Finkytės) Šnipaitienės gyvenimo etapus skirtingose santvarkose. Pirmosios dalies laikotarpis (prieškario Lietuvos) neprisimenamas ir nepatirtas, žinomas tik iš pasakojimų ir rastų fotografijų. Antrosios dalies realijos (gyvenimas pabėgėlių stovyklose per Antrąjį pasaulinį karą) tiesiogiai autorei taip pat nepažįstamas, atliekant tyrimą ši leidinio dalis sukonstruota iš pačios atradimų ir istorinių faktų. Trečioji dalis (gyvenimas sovietinėje Lietuvoje) grįsta egzistuojančia patirtimi.

Seminaras vyks Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (Žirmūnų g. 1 B, Vilnius).
Seminaro pradžia 11 val. Registracija nuo 10.30 val.
Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

Seminaras nemokamas.
Registracija baigiama likus dienai iki seminaro arba kai nebelieka laisvų vietų.

Dėkojame už atsakingą registraciją. Pasikeitus aplinkybėms, jei į renginį atvykti negalėsite, INFORMUOKITE Rūtą Orlauskienę el. p. ruta.orlauskiene@lmnsc.lt
Pateikta nuotrauka Gabrielės Vilkaitės