Į pagrindinį turinį 
Lt / En
  
 
Renginio pavadinimas:
Šv. Jokūbo kelias
Renginio tipas:
Seminaras
Dalyviai:
Neformaliojo vaikų švietimo ir bendrojo ugdymo mokytojai
Renginio data:
2021 m. spalio 22 d., 15 val.
Vieta:
Nuotolinis renginys
Mokestis:
Nemokamas
Registracija:
Renginys baigėsi.
Papildoma informacija:
Rasa Sagaitienė
(8 5) 276 6551
rasa.sagaitiene@lmnsc.lt

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras spalio 22 d. 15 val. organizuoja nuotolinį nemokamą 6 ak. val. seminarą „Šv. Jokūbo kelias“, į kurį kviečiami įvairių dalykų bendrojo ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo mokytojai. Seminaras dalinai finansuojamas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos iš Nekilnojamo kultūros paveldo pažinimo sklaidos, atgaivinimo ir leidybos projekto lėšų.

Šv. Jokūbo kelias – tai daugiau negu 1200 metų senumo piligriminis kelias, vedantis prie vieno iš Jėzaus mokinių – apaštalo Šv. Jokūbo kapo. Šio kelio aukso laikas buvo XII-XIII amžiai. XX amžiuje su popiežiaus Leono XIII bule „Dievas Visagalis“ (Deus Omipotents, 1884 m.), patvirtinančia Šv. Jokūbo relikvijų autentiškumą, kelias vėl tampa vienu svarbiausių krikščionių piligriminių maršrutų, tačiau dabar juo eina piligrimai iš viso pasaulio; ir ėjimo tikslai nebėra tik piligriminiai (žingsnių skaičius, svorio metimas, iššūkis sau, kultūrinis maršrutas gražiame kraštovaizdyje; ieškojimas santykio su kitais žmonėmis). Dar daugiau šis kelias nebeapsiriboja keletu pagrindinių maršrutų, vedančiais į Santiago katedrą, prie apaštalo kapo; kelias pradeda jungti visą Europą, primindamas apie daugelį amžių besiformavusią krikščionišką šio žemyno tapatybę. Taip po kelių tūkstančių metų pasiektas Šv. Jokūbo apaštalinės misijos tikslas – nutiesti tikėjimo ir Gerosios naujienos kelią į tolimiausius kraštus.

Seminaro tikslas pristatyti šių laikų populiariausią kultūrinį ir vieną seniausių piligriminių maršrutų, jungiantį Europos šalis – Šv. Jokūbo kelią; piligrimystę, kaip lėto keliavimo, savęs pažinimo formą.

Seminaras vyks nuotoliniu būdu ZOOM platformoje. Seminaro pradžia 15 val. Prisijungti rekomenduojame 5–10 min. iki susitikimo pradžios tikru vardu ir pavarde.

Seminaro prisijungimo duomenys bus išsiųsti registracijos metu jūsų nurodytu el. paštu.
Seminarą ves Inesa Čaikauskienė – Vilniaus piligrimų centro vadovė.
Dalyviams bus išduoti pažymėjimai.
Būtina išankstinė dalyvių registracija užpildant anketą.
Registracija baigiama likus dienai iki seminaro arba kai nebėra laisvų vietų.

Dėkojame už ATSAKINGĄ registraciją. Pasikeitus aplinkybėms, jei seminare dalyvauti negalėsite, INFORMUOKITE renginio vadovę Rasą Sagaitienę tel. Nr. 8 686 97218, rasa.sagaitiene@lmnsc.lt.