Į pagrindinį turinį 
  
 
Renginio pavadinimas:
Stereotipų įtaka vaikų ateities karjeros pasirinkimuose: ką galime keisti?
Renginio tipas:
Informacinis renginys
Dalyviai:
dirbantys su ikimokyklinio amžiaus vaikais ir pradinukais
Renginio data:
2024 m. birželio 10 d., 14.30 val.
Vieta:
Nuotolinis renginys
Mokestis:
Nemokamas
Registracija:
Renginys baigėsi.
Papildoma informacija:
Gėliūnė Adomaitytė
+370 607 67883
geliune.adomaityte@linesa.lt

Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra  kartu su Lygių galimybių plėtros centru kviečia visas/us, dirbančius su ikimokyklinio amžiaus vaikais ir pradinių klasių mokiniais ugdymo karjerai veiklose, į nuotolinį informacinį renginį  „Stereotipų įtaka vaikų ateities karjeros pasirinkimuose: ką galime keisti?“.

Renginys vyks birželio  10 d. (pirmadienį) 14.30 val.  Planuojama  trukmė – 1  val. Prisijungimo nuoroda bus siunčiama renginio dieną, užsiregistravusiems dalyviams. 

Pranešėja: dr. Margarita Jankauskaitė, Humanitarinių mokslų daktarė, turinti didesnę nei 20 metų darbo patirtį lyčių lygybės ir diskriminacijos prevencijos srityse. Nuo 2005 metų dalyvauja įgyvendinant EK ir nacionalinius projektus, vykdo mokymus, formuoja viešinimo kampanijų turinį. 

2019 metais už žmogaus teisių, demokratinių vertybių, socialinės atskirties ir smurto prieš moteris artimoje aplinkoje mažinimo puoselėjimą buvo apdovanota Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu.

Profesinės karjeros vizija gimsta ne baigiant mokyklą. Didelės reikšmės pasirinkimui turi tai, ką apie profesijas vaikai girdi dar būdami darželyje. Jei šiuo gyvenimo laikotarpiu konkretūs darbai buvo susieti su griežtais lyčių stereotipais, vėlesniuose etapuose jų pasirinkimo galimybė net nesvarstoma – taigi siaurėja potencialių profesinių krypčių galimybės. Štai kodėl darbas su lyčių stereotipais yra toks svarbus. Jis gali tapti smagiu užsiėmimu, jei po ranka turi patrauklias metodines priemones. Vieną tokių  – „Surask ir suprask“ – darbui su darželinukais pristatys dr. Margarita Jankauskaitė aptardama lyčių stereotipų ištakas ir pasiūlydama galimas strategijas juos keisti.

Vietų skaičius ribotas. Registracija būtina.