Lt | En
  
     
   
Renginio pavadinimas:
„Vaikystės ir žaislų istorijos tyrimai – kūrybiškumo įkvėpimas”
Renginio tipas:
Kvalifikacijos tobulinimo seminaras
Dalyviai:
mokytojai, auklėtojai
Renginio data:
2018 m. balandžio 16 d., 10–17.10 val.
Vieta:
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (Žirmūnų g.1B, Vilnius) ir Žaislų muziejus (Šiltadaržio g. 2, Vilnius)
Mokestis:
25 €
Registracija:
Renginys baigėsi.
Papildoma informacija:
Rasa Krakauskienė
8 5 276 24 46
rasa.krakauskiene@lmnsc.lt
Kvalifikacijos tobulinimo seminaras
„VAIKYSTĖS IR ŽAISLŲ ISTORIJOS TYRIMAI – KŪRYBIŠKUMO ĮKVĖPIMAS“

Pastaraisiais dešimtmečiais pasaulio mokslininkų dėmesys yra nukreiptas į kasdienybės tyrimus: kaip žmonės gyveno, kaip keitėsi jų aplinka, gyvenimo kokybė. Šių tyrimų rezultatai nepaprastai domina ir visuomenę, nes tai yra labai artima bei kiekvieno suvokiama tema. Aktualu yra asmeniškai palyginti, įvertinti, kokie pokyčiai daro mūsų gyvenimą ir jo aplinką tokią, kokioje dabar gyvename.

Vaikystės tyrimai ir su jais susiję žaislų bei pramogų istorijos tyrimai tampa viena iš sudedamųjų kasdienės praeities temų, kuri labai akivaizdžiai atskleidžia prigimtinį žmogaus kūrybinį potencialą. Analizuodami kaip keičiasi vaiko statusas, jo veiklos ir pareigos, suvokiame ne tik suaugusiųjų gyvenimo pokyčius, bet ir žaislo, jo sąsajų su besikeičiančia aplinka reikšmę žmonijos istorijoje.

Žaisdami su daiktais ar be jų, vaikai repetuoja būsimojo gyvenimo scenarijų, įgyja konkrečiam laikotarpiui reikalingų įgūdžių, lavina kūną ir protą, pagal matomą pavyzdį ugdo socialinius įgūdžius. Vaikai stebi, prisitaiko ir imituoja atsižvelgdami į tai, ką patys įvertina kaip svarbiausius būties aspektus. Daugiasluoksniai vaikystės ir žaislų istorijos tyrimai puikiai parodo, kaip organiškai vaikai atskleidžia išskirtinį žmonių gebėjimą – kūrybiškumą. Taip pat analizuodami vaikystės veiklas galime stebėti ir savotišką paradoksą – kuo sunkesni laikai, tuo kūrybiškumui atsiskleisti yra palankesnės sąlygos.

Tačiau svarbiausias uždavinys – pristatyti nepaprastai svarbų ryšį tarp vaikystės aplinkos ir realaus gyvenimo. Kaip jie tarpusavyje koreliuoja, kodėl vaikystės ir žaislų istorijos tyrimai gali tarnauti XXI amžiaus mokymosi procesams ir kūrybiškumo ugdymui.
Lygindami skirtingus laikotarpius ir jų aplinkas galime suvokti, koks svarbus yra žmogaus gebėjimas prisitaikyti prie aplinkos ir ją prisitaikyti sau. Kaip atsiskleidžia universalūs kūrybiniai gebėjimai per žaislų ir žaidimų pasaulį. Koks įdomus ir informatyvus yra Lietuvos kultūros paveldo interpretavimas.
Programa (8 ak. val.)

  LMNŠC, Žirmūnų g. 1B, Vilnius, 105 auditorija
9.30–10.00 Dalyvių registracija
10.00–11.30 Vaikystės ir žaislų istorijos tyrimų metodai bei galimybės
11.30–11.45 Kavos/arbatos pertraukėlė
11.45–13.15 Praktinės užduotys, susietos su istorinės medžiagos interpretavimu
13.15–14.00 Pietų pertrauka
  ŽAISLŲ MUZIEJUS, Šiltadaržio g. 2, Vilnius
14.00–15.30 Lietuvos kultūros paveldas: seniausieji Lietuvos žaislai
15.30–15.40 Pertraukėlė
15.40–17.10 Praktinės užduotys, susietos su kūrybiniu mokymu: žaidybinių elementų taikymas mokymo procese

Seminarą veda:
Dr. Povilas Blaževičius – archeologas, LEU lektorius, Nacionalinio muziejaus LDK Valdovų rūmų mokslo centro darbuotojas, Lietuvos archeologijos draugijos tarybos narys, Vaikų praeities tyrimų draugijos narys, Europos archeologų asociacijos narys, vienas iš žymiausių vaikystės ir žaislų istorijos tyrėjų Lietuvoje. P. Blaževičius aktyviai dalyvauja tarptautinėse konferencijose pristatydamas naujausius Lietuvos medžiagos tyrimus, yra pirmosios seniausiems Lietuvos žaislams skirtos disertacijos ir keturių dešimčių straipsnių autorius, disertacijos pagrindu įsteigęs moderniosios muzeologijos principais paremtą Žaislų muziejų Vilniuje.

Indrė Jovaišaitė-Blaževičienė – Žaislų muziejaus steigėja, moderniosios muzeologijos ekspozicijų ir edukacinių programų autorė, edukatorė praktikė. Dviejų Lietuvos vaikų istorijos tyrimams skirtų konferencijų organizatorė, nuolat skaitanti pranešimus bei praktinius užsiėmimus, susijusius su žaidimo paveldo populiarinimu, žaidybinių elementų taikymu mokymosi procese.

Seminaro pradžia 10 val. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (Žirmūnų g.1B, Vilnius), tęsinys – 14 val. Žaislų muziejuje (Šiltadaržio g. 2, Vilnius, netoli Gedimino pilies bokšto). Nuvykti į muziejų reikės savarankiškai.
Dalyvio mokestis – 25 Eur, mokamas pavedimu į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro sąskaitą:
A.s. LT 76 7044 0600 0102 9937, AB SEB bankas, b. k. 70440
Įm. kodas: 302848387, PVM mok. kodas: LT100007095119.
Pavedime būtina nurodyti mokėjimo paskirtį – už seminarą 2018-04-16 „Vaikystės ir žaislų istorijos tyrimai – kūrybiškumo įkvėpimas”. Jei įstaiga pavedimą padarys tik po renginio – sąskaitos faktūros bus išrašomos renginio dieną ir tik pateikus įstaigos direktoriaus pasirašytą GARANTINĮ RAŠTĄ.
Dalyviams bus išduoti akredituoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.
Būtina išankstinė registracija.
Registracija baigiama likus dienai iki seminaro arba kai nebėra laisvų vietų.
Dėkojame už ATSAKINGĄ registraciją. Pasikeitus aplinkybėms, jei į renginį atvykti negalėsite, INFORMUOKITE renginio vadovę Rasą Krakauskienę tel. (8 5) 276 2446, el. p. rasa.krakauskiene@lmnsc.lt.