Į pagrindinį turinį 
  
 
Renginio pavadinimas:
Vilniaus barokas
Renginio tipas:
Seminaras
Dalyviai:
Neformaliojo vaikų švietimo ir bendrojo ugdymo mokytojai
Renginio data:
2018 m. rugsėjo 27 d.
Vieta:
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (Žirmūnų g. 1 B, Vilnius).
Mokestis:
Nemokamas
Registracija:
Renginys baigėsi.
Papildoma informacija:
Rasa Sagaitienė
8 5 276 65 51
rasa.sagaitiene@lmnsc.lt

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras bendradarbiaudamas su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos rugsėjo 27 d. ir spalio 11 d. organizuoja 6 ak. val. kvalifikacijos tobulinimo seminarus „Vilniaus barokas“, skirtus įvairių dalykų bendrojo ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo mokytojams. Tai Lietuvos nekilnojamojo kultūros paveldo objektų pažinimo projekto „100 metų – 100 objektų“ dalis. Seminarai iš dalies finansuojami Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos.

Paskaitos ir praktiniai užsiėmimai yra skirti:

   Formuoti Lietuvos baroko epochos bei jos palikimo kaip Vakarų Europos lotyniškosios civilizacijos ir kultūros paveldo suvokimą, išryškinti Lietuvos baroko epochos reiškinių ir paveldo tapatumą ir savitumą Europos kultūros ir meno istorijos kontekste.

      Aptarti Lietuvos baroko meno, architektūros paveldo įvairovę, tipologiją, svarbiausius architektūros ir dailės istorijos reiškinius, objektus bei jų sklaidos erdvę, sąsajas su kitais kultūriniais regionais. Analizuojami tokie reiškiniai ir klausimai kaip Lietuvos baroko meninės epochos chronologija bei jos paralelės su poline istorija, LDK baroko epochos ryškiausi reiškiniai (pvz. Vazų barokas, jėzuitų barokas, Vilniaus baroko architektūros mokykla, baroko meno konfesinė įvairovė, sarmatiškoji dailė, reprezentacinis portretas, barokinis kostiumas ir ypač kontušinis kostiumas) bei jų formavimosi ir sklaidos aplinkybės.

      Pasitelkus konkrečius pavyzdžius, aptarti baroko meno ir architektūros įvairovę bei suvokimo, interpretavimo galimybes, architektūros paveldo objektų ir kompleksų panaudos galimybes reprezentuojant konkrečius istorinius siužetus bei reiškinius Lietuvos istorijoje; pasitelkus ikonografijos ir pagalbinių istorijos mokslų žinias bei įgūdžius „skaityti“ sakralinio bei pasaulietinio pastato dekoravimo programų idėjas, prasmes ir tikslus (pvz. Vilniaus Šv. Petro ir Pauliaus bažnyčia, Vilniaus Šv. Jonų bažnyčios ir VU Didžiojo kiemo dekoro programas, Vilniaus Švč. Trejybės graikų apeigų ir stačiatikių Šv. Dvasios sakralinių pastatų kompleksus).

Seminarus ves Dalia Vitkauskaitė – Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Istorijos teorijos ir kultūros istorijos teorijos katedros lektorė, turizmo agentūrų „Vilnius Go“ ir „Senamiesčio gidas“ organizuojamų gidų kursų lektorė, laisvai samdoma licencijuota gidė.

Seminarai nemokami. Dalyvių skaičius ribotas. Registracija baigiama likus dienai iki seminaro arba kai nebėra laisvų vietų.

Dalyviams bus išduoti akredituoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

Prašome pasirūpinti šiltais rūbais ir patogia avalyne pažintiniam pasivaikščiojimui po Vilnių.

Seminarai vyks Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (Žirmūnų g. 1 B, Vilnius).

Seminarų pradžia 10 val. Dalyvių registracija nuo 9.30 val.

Būtina išankstinė dalyvių registracija.

Pasikeitus aplinkybėms, jei į renginį atvykti negalėsite, prašytume INFORMUOTI renginio vadovę.

Seminaro vadovė Rasa Sagaitienė, tel. 8 5 276 65 51, rasa.sagaitiene@lmnsc.lt