Lt | En
  
     
   
Renginio pavadinimas:
Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos darbų paroda
Renginio tipas:
Paroda
Dalyviai:
-
Renginio data:
2018 m. birželio 4 d.–birželio 30 d.
Vieta:
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras
Registracija:
Renginys baigėsi.
Papildoma informacija:


Švenčiant 60-ties metų jubiliejų, Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykla (VJVDM)  pristato 2018 m. laidos absolventų tapybos baigiamųjų darbų parodą. Tai 16-18 metų mokinių, besimokančių mokykloje dvejus metus (speciali programa vaikams ir jaunimui nuo 16 m.) ir  ketverius metus (pagrindinis mokyklos vaikų ir jaunimo skyrius) tapybos darbai. 

Mokyklos absolventų darbų parodos įvairiose Vilniaus dailės galerijose, meno, kultūros erdvėse – sena ir graži tradicija. Tačiau šiemet, pažymint prasmingą sukaktį, surengta ir dar ketinama eksponuoti nemažai įvairių mūsų mokinių darbų parodų. Svarbiausios iš jau įvykusių: balandį Vilniaus dailės akademijos parodų salėse „Titanikas“ veikė mokinių darbų paroda „Šakotas“, o gegužės pabaigoje Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje – mokyklos Suaugusiųjų skyriaus mokinių darbų ekspozicija bei gynimas. 

Šioje parodoje matyti, kad dailės mokyklos absolventai ieško savasties, gilindamiesi į pačias įvairiausias temas: natūros stebėjimą ir artumą, paprasto veiksmo, būsenos ar peizažo poetizmą, fantasmagorines stichijos grėsmės akivaizdas, apibendrintus, abstrakčius kūnus, arba, pasitelkiant ironiją, išryškinant pop meno elementus. Mokiniai siekia atskleisti ne tik požiūrį į mus supančią aplinką, bet savo vidinį pasaulį, besiformuojančias nuostatas ir vertybes. Jų darbai visuomet žavi nuoširdumu, gaivališkumu, jaunatviška ekspresija.

Ketverių metų mokinių kursui baigiamiesiems darbams vadovavo garsūs menininkai-tapytojai, dailės pedagogai Eglė Gineitytė ir Vygantas Paukštė. Dviejų metų kurso mokinių baigiamiesiems darbams vadovavo  tapytoja, dailės pedagogė Vida Sevrukienė. Dėkojame dviejų metų mokinių kursui tapybos baigiamiesiems darbams patarusiems žinomiems tapytojams, dailės pedagogams Linui Jusioniui ir Kristijonui Miliūnui.
Mokyklos informacija