Lt | En
  
 

2021 metai

Konkurso koordinatorė Kristina Virgaylė, LMNŠC B. Oškinio vaikų aviacijos akademijos vedėja
tel. 8 670 31327
el. p. kristina.virgayle@lmnsc.lt

______________________________________________________________________________

2021 METŲ TEMA: „DRAUGIŠKESNIS PASAULIS SU AVIACIJOS SPORTU"

Nuostatai

Dalyvių registracija

TEMOS PAAIŠKINIMAS

Kai pagalvojame apie aviaciją, mintys savaime kyla aukštyn, – pradedame svajoti, kaip skrodžiame padangę sklandytuvu, kaip plaukiame oro balionu, o galbūt kaip manevruojame tarp debesų ir darome mirties kilpas akrobatiniu lėktuvu. Pakilti ir skrieti dangumi – nuostabu, tačiau nuotykių kupinos kelionės pradžia – ant žemės, kur bendromis jėgomis kuria žmonių komanda.

Grupėje galima pasiekti tokių rezultatų, kokie vargu ar įmanomi veikiant atskirai. Per bendrą pomėgį užsimezga draugystės, tarp aviacijos entuziastų nelieka pareiginių barjerų. Bendraminčiai iš įvairiausių pasaulio vietų susitinka, sportuoja,  sėdėdami kur nors ant uolos krašto dalinasi smagiomis istorijomis... pilotai pietauja su aptarnaujančiu personalu. Turiningos bendrystės momentai gražiai susilieja aviacijos šventėse, kur susitinka visi norintys dalintis aviacijos sporto teikiamu džiaugsmu. Pilotai entuziastingai pasakoja apie savo lėktuvus, personalas dalinasi įžvalgomis apie savo atsakingą darbą. Sklando galybė pašnekesių, naujos informacijos, gerą pramogą įspūdžių ištroškusiems žiūrovams suteikia sportininkų pasirodymai.

Oro sportas jungia įvairaus amžiaus žmones iš įvairiausių pasaulio vietų, 

Norėtum prisijungti? Ruoškis dailės priemones, kinkyk fantaziją ir... kylam! Su piešiniu, reiškiančiu pomėgio vienijančią galią, draugiškesnio pasaulio viziją. 


2020 metų tema – „Skrydžio vakardiena ir rytojus“

Kovo 7 d. Kėdainių rajono viešojoje M. Daukšos bibliotekoje vyko kasmetinio tarptautinio FAI piešinių konkurso „Skrydžio vakardiena ir rytojus“ laimėtojų pagerbimo ir apdovanojimo šventė. 

Šiais metais konkurse dalyvavo 484 mokiniai iš įvairių Lietuvos vietovių, tačiau buvo apdovanoti tik 25 geriausių darbų autoriai. Jų piešiniais galima pasigrožėti M. Daukšos bibliotekos ekspozicijų salėje iki balandžio 3 dienos.

Renginio dalyvius ir svečius šiltai pasitiko M. Daukšos bibliotekos direktorė Virginija Grigorjevienė. Sveikinimo estafetę perėmę Vilniaus dailės akademijos Piešimo katedros profesorius Jonas Kazlauskas, Lietuvos dailės mokytojų asociacijos vadovas Rimantas Kisielius bei Karinių oro pajėgų vadovybės Sąveikos vyresnioji karininkė ltn. Milda Gudaitytė laureatams įteikė apdovanojimus, linkėjo kūrybinės sėkmės ateityje. Kėdainių muzikos mokyklos mokiniai visiems šventės dalyviams dovanojo muzikinę dovaną. 

Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademija M. Daukšos bibliotekos vidiniame kiemelyje demonstravo vaikų aviacijai skirtą sklandytuvą LAK-14, aviatorių dar kitaip vadinamą „Strazdu“, o patys mažiausi renginio dalyviai galėjo patirti sklandymo malonumą ir išmėginti lėktuvėlio-treniruoklio prototipą „Tununukas“.

Įspūdingą, tiek mažųjų, tiek suaugusiųjų simpatijas pelniusią programą parengė aviamodeliuotojas Donatas Paužuolis, pasaulio F3P čempionato sidabro medalio laimėtojas. 

Renginio dalyviams buvo surengta ir įdomių ekskursijų: po istorinius ir naujai pastatytus M. Daukšos bibliotekos pastatus, po Kėdainių senamiestį, kuris turtingą miesto istoriją pasakoja tarsi muziejus po atviru dangumi.

Šventės dalyviai namo parsivežė ne tik šaunių prizų, bet ir nuostabių akimirkų. 

Iki kitų metų Tarptautinio FAI piešinių konkurso!

Renginio akimirkos   

Protokolas 

Parodos dalyviai

Piešiniai

Paroda bus eksponuojama kovo 2–balandžio 3 d. Kėdainių rajono savivaldybės viešojoje Mikalojaus Daukšos bibliotekoje (Didžiosios Rinkos aikštė 5). 

Vis dar svajojam skraidyti...

Rimantas Kisielius, Žemynos gimnazijos dailės mokytojas metodininkas

Nuo 1986 metų Tarptautinė aeronautikos federacija Lozanoje organizuoja tarptautinius mokinių piešinių konkursus įvairiomis temomis. Šiais metais buvo pasirinkta tema „Skrydžio vakardiena ir rytojus“. Konkurse aktyviai dalyvavo 484 Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų ir neformaliojo švietimo įstaigų mokiniai. 

Tema paskatino svajoti, siekti to, kas  gali padėti žmogui nugalėti žemės trauką bei užkariauti beribį vandenyną – dangų ir suprasti, kad tik tikra svajonė gali suteikti žmogui sparnus ir padaryti jį laimingą. 

 Komisija trijose amžiaus grupėse parodai atrinko 60 darbų. Iš 25 konkurso laureatų į tarptautinį konkursą Lozanoje buvo atrinkti 9 darbai.

Taip kaip ir žmonijos lopšyje, taip ir vaiko pakėlusio galvą į praskrendančius pauksčius, tylus pasvajojimas – pirmas skrydis Ikaro sparnais atsispindi pirmos amžiaus grupės (7–10 metų) kūryboje. Konkurso tema paskatino ir suteikė galimybę garsiai visam pasauliui išpasakoti savo svajones ir dailės kalba leisti jas išpildyti – skristi ateities skraidykle. Maloniai nuteikia mintis, kad vaikams gera svajoti skristi su mylimais gyvūnais ar su draugais į Mėnulį, ar net iki Marso arba tiesiog praskristi virš spalvotos vasaros. O kodėl nesukonstruoti paukščio-cepelino arba reaktyvinio autobuso ar patirti neįprastą nuotykį su stebuklingu lėktuvu?

11–14 metų amžiaus kūrėjų darbuose išsitrina vaikiško ir realaus pasaulio riba, ieškoma skrydžio laisvės ir nepriklausomybės siekimo simbolių, susimąstoma ką reiškia turėti sparnus. Atrandami aviacijos stebuklai kartu su Leonardo da Vinčiu, broliais Raitais ir kitais pradininkais. Kartu su aviacijos mokslu, istorija, pasitelkus svajones leidžiamasi skristi oro balionu, dirižabliu, Lituanikos lėktuvu ir įvairiausiais skraiduoliais, laiko mašina grįžtama į praeitį ir nulekiama į ateitį.

15–18 metų mokinių piešiniai mato žmonių kartas, puoselėjusias skrydžio viziją, tobulinusias techniką, parodo kaip svajonė virsta realybe, kaip pakilama nuo žemės ir pasiekiamos žvaigždės, ką ore demonstruoja sporto aviacijos meistrai – sklandytojai, oreiviai, apmąsto kas mūsų laukia, į kokią ateitį dar nuskraidins žmogaus mintis ir yra visiškai tikri, kad kelias į žvaigždes kasmet vis platėja ir galima išmokti skraidyti kitoje planetoje ar valdyti erdvėlaivį tarp žvaigždžių.

Nuostatai
Temos paaiškinimas