Lt | En
  
 

2020 metai

Konkursą koordinuoja:

LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininkė Aušrinė Demšienė, tel.: (8 5) 267 0060, 8 678 16 553,
el. paštas ausrine.demsiene@lmnsc.lt

VU botanikos sodo Komunikacijos ir paslaugų skyriaus vyr. specialistė Rasa Ryliškienė, (8 5) 236 6016 , el. paštas rasa.ryliskiene@bs.vu.lt (ikimokyklinio ugdymo įstaigos).


 

Skelbiami konkurso „Mano žalioji palangė“ 2020 m. laimėtojai

Geriausios 2020 m. palangės

Pažvelgus į kalendorių – žiemos vidurys, žvelgiant pro langą – pavasaris.  Žalumos, atrodo, yra, bet ji kaip ir miega. Pakvieskime pavasarį į savo mokyklų erdves!  Pabudinkite sėklas, auginkite pirmuosius daigelius sukurdami gražiausias žaliąsias erdves jūsų ugdymo įstaigos erdvėse.

Šiemet, jau 11-ą kartą skelbiamas ekologinis konkursas „Mano žalioji palangė“, kuris kasmet suburia daugiau nei 600 bendraminčių ugdymo įstaigų, kurios augina, kuria ir pristato savo žaliųjų palangių idėjas.

Konkurso tikslas – skatinti domėjimąsi augalais ir jų panaudojimo galimybėmis kuriant sveiką edukacinių erdvių aplinką bei ugdyti atsakomybę už savo aplinką.

Konkurso dalyviai – Lietuvos ir užsienio lietuvių lituanistinio švietimo:
- ikimokyklinio ugdymo mokyklos (vaikai iki 5 (6) metų);
- bendrojo ugdymo mokyklų, profesinio mokymo įstaigų, neformaliojo vaikų švietimo mokyklų, kitų švietimo paslaugų teikėjų pavieniai 1–12 klasių mokiniai, būreliai, klubai, klasės;
- šeimos.

Konkurso pradžia – 2020 m. sausio 27 d.
Konkurso pabaiga – 2020 m. gegužės 3 d.
Konkurso tema – „Pasak žiniuonės...“. Konkursas skiriamas Eugenijos Šimkūnaitės metų minėjimui.

Konkurso eiga: remdamiesi rašytiniu Eugenijos Šimkūnaitės – žolininkės, etnografės, habilituotos gamtos mokslų daktarės – palikimu (knygomis, straipsniais, straipsnių rinkiniais) konkurso dalyviai susipažįsta su jos kūryba ir joje minimais augalais; aptaria jų vaistines, maistines savybes, panaudojimo galimybes liaudies medicinoje, etnografijoje bei kitose srityse. Sukuria užaugintų gyvų augalų kompozicijas mokyklos edukacinėse erdvėse naudodami autorės kūryboje minimus vaistinius, maistinius, prieskoninius augalus.

Nufotografuotus darbus registruoja komandos vadovai (mokytojai) užpildydami dalyvio anketą.

 Nuostatai