Lt | En
  
 
Ikimokyklinio amžiaus vaikų, mokinių ir jų tėvelių pamėgta ir lankoma vieta yra Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro III rūmuose (Džiaugsmo g. 44) įkurta Zoologinė kolekcija. Šiuo metu joje yra 65 rūšių, 171-as gyvūnas. Globojame ir prižiūrime tris rūšis įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą: jūrinį erelį, rudąjį peslį ir balinį vėžlį. 

Zoologinė kolekcija padalinta į penkias temines ekspozicijas: 
  • Lietuvos fauna – čia gyvena sužeisti, pasiklydę ar pamesti. Kviečiame aplankyti didingą jūrinį erelį, smalsutę rudąją lapę, mokantį pamėgdžioti žmogaus garsus kranklį vardu Krumka, pasigerėti baltojo gandro šokiu.  Primename, kad gyvūnus rastus gamtoje gabenti į namus neetiška!
  • Egzotiniai gyvūnai – daugiausia namuose auginti savininkams nusibodę gyvūnai, turintys savo gyvenimo istorijas... Štai pilkoji papūga vardu Ūbas pakvies Jus „atsigerti kavos“, maloniai pasisveikins, pamėgdžios įvairiausius garsus.
  • Dekoratyvinės žuvys, varliagyviai, vėžiagyviai, ropliai -  akvariuminėje galima pamatyti įvairiausių dekoratyvinių žuvelių, stebėti išdykaujančius balinius vėžlius, nenuoramą minkštašarvį vėžlį, ieškoti užsimaskavusių gyvalazdžių ar akimis matuoti tigrinio pitono ilgį.
  • Vivariumas – čia laikomi sėkmingai nelaisvėje veisiami gyvūnai: šinšilos, dekoratyviai triušiai, naminis šeškas, jūrų kiaulytės ir gausybė kitų mažųjų graužikų. 
  • Ūkininko kiemas – jis nėra visai tradicinis, čia gyvena ir povai, auksiniai ir sidabriniai fazanai, dekoratyvinės vištos, įvairios antys ir žąsys ir  neįprastos ožkos.
Vidinę zoologinę kolekciją: dekoratyvines žuvytes, varliagyvius, roplius, vėžiagyvius, dekoratyvinius paukštelius ir dalį egzotinių gyvūnų Jūs galite pamatyti pagrindiniame pastate. 

Vivariumas įkurtas  netoli pagrindinio pastato „Žaliajame name“.

Lietuvos faunos, egzotinius ir ūkininko kiemelio gyvūnus Jūs galite aplankyti lauke įkurtuose voljeruose.