Lt | En
  
     
   
Kviečiame 9–10 klasių mokinius mokytis neakivaizdinėje dvimetėje japonų kalbos ir kultūros mokykloje. Joje besimokantieji įgis teorinių žinių apie japonų kalbą, tradicijas, įvairias Japonijos meno rūšis, turės daugybę progų viską išbandyti praktiškai, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, susitikti su skirtingų Japonijos kultūros sričių specialistais bei svečiais iš Japonijos.

Įdomios bei įvairialypės programos metu mokiniai ugdys ir tobulins kritinio mąstymo sugebėjimus, išplės tolerancijos kitoms kultūroms ribas, gilinsis į temas, kurios nėra pristatomos nė vienoje kitoje Lietuvos mokykloje. 

Laukiame visų, kurie trokšta prisiliesti prie unikalios ir išskirtinės Japonijos kultūros ir išmokti to, ko nemoka kiti!


Mokyklos vadovė – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Meninio ir kultūrinio ugdymo skyriaus metodininkė
Audronė Urbelionienė,
tel. 865638112,  el. p. audrone.urbelioniene@lmnsc.lt 

Mokyklos mokslo vadovė – japonologė, Japonijos agentūros YUKARI įkūrėja ir vadovė Gabija Kaunelienė.

2018 metai

II sesija vyks balandžio 27–28 dienomis Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre.

Dienotvarkė

I sesija

Kovo 9–10 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre veiklą pradėjo Neakivaizdinė japonų kalbos ir kultūros mokykla. Į sesiją atvyko  I–IV gimnazinių klasių mokiniai iš Trakų, Vilniaus, Kėdainių, Šalčininkų r.

Mokiniai išklausė įžanginę paskaitą apie Japoniją. Vyko klausimų ir atsakymų popietė mokiniams rūpimais klausimais apie tolimąją šalį. 

Kalbos pamokoje mokiniai buvo supažindinti su japoniško rašto atsiradimu, sandara. Tai pat vyko paskaita  apie popierių Japonijos kultūroje, origamį ir kirigami. Mokiniai atliko praktines origamio užduotis.

Praktinių užsiėmimų metu vaikai kūrė Velykų dekoracijas, panaudodami japonišką rankdarbių techniką kimekomi, išklausę įžanginę paskaitą apie japonų kovos meną aikido dalyvavo treniruotėje, žaidė japonų stalo žaidimus.

Sesijos metu vyko susitikimas su Japonijos ambasados Lietuvoje darbuotoja  Yukiko Aniya.  Ji papasakojo apie japonų šeimos tradicijas, švietimą, kalbos dialektus ir kt.  Japonų kalbos užsiėmimo metu dalyviai mokėsi prisistatyti, pasisveikinti. 

Sesijos laikas prabėgo greitai ir turiningai. Dalyviai susidraugavo, sužinojo daug naujo apie šalį, į kurią daugelis iš jų svajoja vykti. Vieni norėtų tik joje apsilankyti, kiti su Japonija sieja savo ateities karjerą.

Dienotvarkė

Nuotraukų galerija
______________________________________________________
Į antrąją sesiją mokiniai rinksis balandžio 27–28 d.


Dienotvarkė

Nuotraukų galerija