Lt | En
  
 

2021 metai

II laidos VI sesija vyks gegužės 14–15 d.

Darbotvarkė
_____________________________________________________________________________________________________________
Kviečiame 9–10 klasių mokinius mokytis neakivaizdinėje dvimetėje japonų kalbos ir kultūros mokykloje. Joje besimokantieji įgis teorinių žinių apie japonų kalbą, tradicijas, įvairias Japonijos meno rūšis, turės daugybę progų viską išbandyti praktiškai, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, susitikti su skirtingų Japonijos kultūros sričių specialistais bei svečiais iš Japonijos.

Įdomios bei įvairialypės programos metu mokiniai ugdys ir tobulins kritinio mąstymo sugebėjimus, išplės tolerancijos kitoms kultūroms ribas, gilinsis į temas, kurios nėra pristatomos nė vienoje kitoje Lietuvos mokykloje. 
Laukiame visų, kurie trokšta prisiliesti prie unikalios ir išskirtinės Japonijos kultūros ir išmokti to, ko nemoka kiti!

Mokyklos programa

Registracijos anketa

Mokyklos vadovė – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Meninio ir kultūrinio ugdymo skyriaus metodininkė
Audronė Urbelionienė,
tel. 865638112,  el. p. audrone.urbelioniene@lmnsc.lt 

Mokyklos mokslo vadovė – japonologė, Japonijos agentūros YUKARI įkūrėja ir vadovė Gabija Kaunelienė.

20202021 mokslo metai

Rugsėjo  25–26 d.  vyko II laidos V sesija.

Darbotvarkė

 
20192020 mokslo metai

IV sesija vyko birželio 26–27 d. nuotoliniu būdu.

Darbotvarkė

Neakivaizdinės japonų kalbos ir kultūros mokyklos II laidos III sesija vyko vasario 21–22 d.

Nuotraukos
Dienotvarkė

Neakivaizdinės japonų kalbos ir kultūros mokyklos II laidos II sesija vyko  lapkričio 15–16 d.

Darbotvarkė
Nuotraukos

Neakivaizdinės japonų kalbos ir kultūros mokyklos II laidos I sesija vyko rugsėjo 27–28 d.

 Darbotvarkė
Nuotraukos

 Pirmoji  laida

Balandžio 26–27 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko VI – baigiamoji Neakivaizdinės japonų kalbos ir kultūros mokyklos sesija.

Pirmą sesijos dieną mokiniai konsultavosi su dėstytojais dėl baigiamojo darbo, jį koregavo. Antrą dieną vyko baigiamasis egzaminas, kurio metu mokiniai  pristatė, argumentavo iš namų atsivežtą rankdarbį, kuris, jų manymu, labiausiai atspindėjo japonų kultūros savitumą, išskirtinumą, „japoniškumą“, bei save ir savo šeimą pristatė japonų kalba.

Po egzamino vyko smagi draugystės popietė. Vilniaus technologijų mokymo ir reabilitacijos centro virėjų specialybės mokytojos Daiva Kovzan ir Aušra Reinienė  bei virėjo specialybės mokiniai Eduardas Šatkovskis ir Rūta Jasinskaitė parengė lietuviško paveldo – bulvinių blynų pristatymą. Rūta Jasinskaitė šia proga iškepė morkų pyragą ir dekoravo simbolinėmis Lietuvos ir Japonijos vėliavomis.

Vyko ir dar viena degustacija – sušių popietė „Kaip pagaminti sušį nuo A iki Z“.

Mokiniams buvo įteikti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro mokyklos baigimo pažymėjimai.

Vienam mokiniui nusišypsojo sėkmė – jau birželio mėnesį jis vyksta į Japoniją savanoriauti, dirbs ūkyje. Tuo pačiu pagilins įgytas mokykloje žinias.

 Tikime, kad ir ateityje mokiniai gilins  japonų kalbos žinias bei domėsis Japonijos kultūra.

Darbotvarkė
Nuotraukos

V sesija vyko 2019 vasario 2–3 d.

Darbotvarkė
Nuotraukos (V sesija)

IV sesija vyko spalio 12–13 d.

Dienotvarkė (IV sesija)
Nuotraukų galerija (IV) sesija

III sesija vyko birželio 8–9 d.

 Birželio 8-ąją mokiniai tęsė japonų kalbos pamokas ir toliau gilino japonų kultūros žinias. Po pietų projekto dalyviai vyko į Japonijos ambasadą, o ten ne tik stebėjo ir aiškinosi subtilybes, bet ir patys dalyvavo arbatos ceremonijoje, kurią vedė Japonijos ambasados darbuotoja Hakura Seto. Vakarop mokiniai su gide Gabija Kauneliene patraukė į Vilniaus senamiestį – japoniškų ženklų ieškoti. Per šią išvyką dalyviai daugiau sužinojo apie diplomato Č. Sugiharos nuopelnus gelbstint Lietuvos žydus. 

Birželio 9 d. vyko dar viena japonų kalbos pamoka, kuri buvo skirta dalelyčių vartojimui; mokiniai sužinojo, kokia sakinio tvarka turėtų būti vartojant dalelytes. Šios sesijos metu japonų kalbos pamokas vedė Ineta Jonauskytė, Japonijos agentūros Yukari darbuotoja.

Taip pat šeštadienio rytą mokiniai  išbandė savo jėgas piešdami japoniškus komiksus – mangaManga piešimo užsiėmimą vedė VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto III kurso studentė Augustina Zokaitė. Užsiėmimo metu vaikai sužinojo apie manga kanonus, be to,  nusipiešė savo originalų veikėją ir sukūrė jam istoriją. Po manga piešimo pamokos visų laukė tikrai ištvermės reikalaujanti jujitsu, dar kitaip vadinamo „švelnumo“ menu, treniruotė. Treniruotėje buvo pasakojama apie jujitsu ir jo atmainos braziliškojo jujitsu atsiradimą ir jų tarpusavio skirtumus. Šį užsiėmimą vedė ir su mokiniais nuoširdžiai bendravo Raimondas Jonaitis, Kovos menų centro atstovas. Visi dalyviai intensyviai mokėsi savigynos, net keletas mėlynių liko po „švelnumo“ meno treniruotės. Po pamokos visi atsisveikino ir tikėjosi, kad naujai įgytų jujitsu savigynos žinių neteks panaudoti tikroje situacijoje.

NJKKM mokinė Bernadeta Lukošiūtė

Dienotvarkė(III sesija)
Nuotraukų galerija (III) sesija

II sesija vyko balandžio 27–28 dienomis Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre. 

Nuotraukų galerija (II sesija)
Dienotvarkė (II sesija)

I sesija

Kovo 9–10 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre veiklą pradėjo Neakivaizdinė japonų kalbos ir kultūros mokykla. Į sesiją atvyko  I–IV gimnazinių klasių mokiniai iš Trakų, Vilniaus, Kėdainių, Šalčininkų r.

Mokiniai išklausė įžanginę paskaitą apie Japoniją. Vyko klausimų ir atsakymų popietė mokiniams rūpimais klausimais apie tolimąją šalį. 

Kalbos pamokoje mokiniai buvo supažindinti su japoniško rašto atsiradimu, sandara. Tai pat vyko paskaita  apie popierių Japonijos kultūroje, origamį ir kirigami. Mokiniai atliko praktines origamio užduotis. 
Praktinių užsiėmimų metu vaikai kūrė Velykų dekoracijas, panaudodami japonišką rankdarbių techniką kimekomi, išklausę įžanginę paskaitą apie japonų kovos meną aikido dalyvavo treniruotėje, žaidė japonų stalo žaidimus.

Sesijos metu vyko susitikimas su Japonijos ambasados Lietuvoje darbuotoja  Yukiko Aniya.  Ji papasakojo apie japonų šeimos tradicijas, švietimą, kalbos dialektus ir kt.  Japonų kalbos užsiėmimo metu dalyviai mokėsi prisistatyti, pasisveikinti.  
Sesijos laikas prabėgo greitai ir turiningai. Dalyviai susidraugavo, sužinojo daug naujo apie šalį, į kurią daugelis iš jų svajoja vykti. Vieni norėtų tik joje apsilankyti, kiti su Japonija sieja savo ateities karjerą.

Dienotvarkė
Nuotraukų galerija (I sesija)