Lt | En
  
     
   

2018 metai


Projekto vadovai:
Alma Mirinienė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Turizmo ir etnokultūrinio ugdymo skyriaus metodininkė
Tel. (8 5) 215 45 85, el. p. alma.miriniene@lmnsc.lt

Arvydas Ščiukaitis, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro  Turizmo ir etnokultūrinio ugdymo skyriaus metodininkas
Tel. (8 5) 215 43 19, el. p. arvydas.sciukaitis@lmnsc.l

 Apie projektą >>>
Varžytuvių „Atverk tautos lobynų gelmes“ sąlygos
 Varžytuvių „Tarmių lobynai“ sąlygos

 


Respublikinių varžytuvių nugalėtojai 

Birželio 6 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ respublikinės varžytuvės „Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“. Varžytuvėse dalyvavo 100 mokinių ir mokytojų iš visų Lietuvos etnografinių regionų.

Varžytuvių vertinimo komisija:  dr. Rasa Paukštytė-Šaknienė, Lietuvos istorijos instituto Etnologijos ir antropologijos skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja; dr. Aurelija Gritėnienė, Lietuvių kalbos instituto vyresn. mokslo darbuotoja; Gražina Kadžytė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto etnologė; Stanislovas Kavaliauskas, Vilniaus etninės kultūros centro direktoriaus pavaduotojas; Nijolė Marcinkevičienė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus Papročių ir apeigų poskyrio vadovė.
  
Mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, varžytuvių Tarmių lobynai nugalėtojai:

I–IV klasės
I vieta – Jurgita Pauliukėnaitė, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė)
II vieta – Žemyna Vasaitytė, Šakių „Varpo“ mokykla (mokytoja Rima Vasaitienė); Tita Večkytė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (mokytoja Rasa Alekšiūnienė)
III vieta – Goda Ramanavičiūtė, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija (mokytoja Dalia Noreikienė); Joris Jarmalavičius, Vilniaus Medeinos pradinė mokykla (mokytoja Irma Dobrovolskienė); Rapolas Kukė, Kastytis Kriščiūnas, Dominykas Cimbleris, Vilkaviškio r. Kybartų „Saulės“ progimnazija (mokytoja Inga Vaitkevičienė)

V–VIII klasės
I vieta – Algirdas Pauliukėnas, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė)
II vieta – Emilija Girčytė, Šilalės r. Obelyno pagrindinė mokykla (mokytoja Zita Kasiliauskienė); Gija Jarmalavičiūtė, Vilniaus Žemynos progimnazija (mokytoja Irma Dobrovolskienė)
III vieta – Kristina Rupšytė, Pagėgių sav. Stoniškių pagrindinė mokykla (mokytoja Vida Gečienė)  Renata Sliesoraitytė, Švenčionių progimnazija (mokytoja Aušra Kurpienė)  Austėja Tarailaitė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (mokytoja Renata Varanavičienė)

IX–XII klasės
I vieta – Aldona Bubnelytė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (mokytoja Asta Tarailienė)
II vieta - Gintarė Jurėnaitė, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė)

Varžytuvių  Atverk tautos lobynų gelmes nugalėtojai:

I–V klasės
I vieta – Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos komanda (vadovės: Asta Grigalienė, Nijolė Būdvytienė)
II vieta – Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazijos komanda (vadovės: Nemyra Gardauskienė, Daiva Neiberkė, Rūta Bakūnienė)
III vieta – Druskininkų sav. Leipalingio gimnazijos gimnazija (vadovė Leonora Mockevičienė); Klaipėdos r. Gargždų „Minijos“ progimnazijos komanda (vadovės: Valė Norvidienė, Daiva Kisielienė)

VI–XII klasės
I vieta – Zarasų r. Salako pagrindinės mokyklos komanda (vadovė Danguolė Kisielienė)
II vieta – Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos komanda (vadovė Asta Tarailienė)

Nuotraukos


Gegužės 10 d. Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazijoje vyko etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ Dzūkijos regiono varžytuvės„Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“. Skelbiami nugalėtojai.

 

Gegužės 24 d. Zanavykų muziejuje vyko Etnokultūrinio projekto ‚Mūsų lobynai“ Suvalkijos (Sūduvos) regiono varžytuvės „Atverk tautos lobynų gelmes".


Balandžio 17 d. Šilalės rajono Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje vyko Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų varžytuvės „Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“. Varžytuvėse dalyvavo 50 mokinių iš įvairių bendrojo ugdymo mokyklų.

Varžytuvių nugalėtojai

Renginio nuotraukos