Lt | En
  
 

2021 metai

Projekto vadovai:
Alma Mirinienė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Turizmo ir etnokultūrinio ugdymo skyriaus metodininkė
Tel. (8 5) 215 45 85, el. p. alma.miriniene@lmnsc.lt

Arvydas Ščiukaitis, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Turizmo ir etnokultūrinio ugdymo skyriaus metodininkas
Tel. (8 5) 215 43 19, el. p. arvydas.sciukaitis@lmnsc.lt

TARMIŲ LOBYNAI 

2021 m. Balandžio–gegužės mėn. vyko mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, respublikinės varžytuvės „Tarmių lobynai“. Varžytuvės vyko nuotoliniu būdu. 
 
Konkursui buvo atsiųsti 142 vaizdo įrašai su mokinių pasirodymais. Darbus vertino Lietuvių kalbos instituto mokslo darbuotojos dr. Violeta Meiliūnaitė ir dr. Aurelija Gritėnienė. Buvo vertinamas tarmės grynumas, pasirinkto kūrinio turinys, originalumas, atlikėjo artistiškumas.
  
1–4 kl. amžiaus grupėje laimėjo:

I vietą 
Jonė Bataitytė, Šakių „Varpo“ mokykla (mokytoja Lilija Žurauskienė);
Marija Daubarytė, Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija (mokytoja Birutė Narmontienė).

II vietą
Joris Strašinskas, Lazdijų mokykla-darželis „Vyturėlis“ (mokytoja Jūratė Cibulskienė);
Liucija Gaudutė, Kretingos Simono Daukanto progimnazija (mokytoja Rasa Marciulevičienė);
Vincas Masonas, Vilniaus Balsių progimnazija (mokytoja Laura Gailiūnienė).

III vietą
Barbora Bazevičiūtė, Alytaus „Sakalėlio“ pradinė mokykla (mokytoja Lina Vaitkevičienė);
Evan Jakovušin, Panevėžio r. Bernatonių mokykla-darželis (mokytoja Rita Pankinaitė);
Nikolė Tamulionytė, Alytaus „Sakalėlio“ pradinė mokykla (mokytojos: Jolanta Janavičiūtė, Reda Vokietaitienė);
Karolis Girdžiūnas, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija (mokytoja Dalia Noreikienė).

Pagyrimo raštais apdovanoti:

Nerilė Pečkytė, Vilkaviškio pradinė mokykla (mokytoja Aurelija Anisimavičienė);
Kamilė Kamarūnaitė, Lazdijų mokykla-darželis „Vyturėlis“ (mokytoja Aušra Tamkevičienė);
Šarūnas Rumša, Tauragės kultūros centras (mokytoja Alma Rumšienė);
Airidas Lazdauskas, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija (mokytoja Dalia Noreikienė);
Arina Kontrimaitė, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija (mokytoja Dalia Noreikienė);
Goda Ferencaitė, Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centras (mokytoja Rima Vasaitienė).

5–8 kl. amžiaus grupėje laimėjo:

I vietą
Agota Šaltmerytė, Palangos Vlado Jurgučio progimnazija (mokytoja Aurelija Kiesienė);
Žemyna Vasaitytė, Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centras (mokytoja Rima Vasaitienė).

II vietą 
Ieva Brazauskaitė, Alytaus Šaltinių progimnazija (mokytoja Asta Labutienė);
Eglė Ramaniukaitė, Tauragės „Šaltinio“ progimnazija (mokytoja Birutė Kelpšaitė-Mozurkevičienė);
Saulė Girgždytė, Klaipėdos r. Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla (mokytoja Vitalija Valaikė).

III vietą
Jurgita Pauliukėnaitė, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė);
Elzė Bogvilaitė, Vilniaus Gabijos progimnazija (mokytoja Irena Ažondenienė);
Ąžuolas Jurkus, Mažeikių „Ventos“ progimnazija (mokytoja Giedrė Gedgaudaitė);
Aurelija Skurdelytė, Šilutės r. Vainuto gimnazija (mokytojas Vincas Žąsytis).

Pagyrimo raštais apdovanoti:

Ernestas Lukšas, Plungės Senamiesčio mokykla (mokytoja Rūta Paulikienė);
Paulina Samanytė, Zarasų Pauliaus Širvio gimnazijos vaikų folkloro ansamblis „Beržynėlis“ (mokytoja Diana Skvarčinskaitė);
Kamilė Gimbickytė, Zarasų r. savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis „Čiūta“ (mokytoja Diana Skvarčinskaitė);
Eivydas Davalga, Prienų r. Stakliškių gimnazija (mokytoja Nijolė Kuliešienė);
Gabrielė Padelevičiūtė, Panevėžio r. savivaldybės Raguvos kultūros centras (mokytoja Ina Kuodienė).

9-12 kl. amžiaus grupėje laimėjo:

I vietą
Renata Sliesoraitytė, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija (mokytoja Angelė Burokienė);
Lukrecija Sabaliauskaitė, Telšių "Džiugo" gimnazija (mokytoja Aušra Ramančauskienė).

II vietą
Algirdas Pauliukėnas, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė);
Brigita Sankauskaitė, Telšių „Džiugo“ gimnazija (mokytoja Aušra Ramančauskienė);
Rugilė Sinkevičiūtė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (mokytoja Renata Varanavičienė).

III vietą
Linas Martinkėnas, Ignalinos r. Vidiškių gimnazija (mokytoja Neringa Mudėnienė);
Evelina Gecevičiūtė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija (mokytoja Janė Zelenienė);
Gija, Joris ir Vakaris Jarmalavičiai, Vilniaus Gabijos gimnazija, Vilniaus Žemynos progimnazija (mokytoja Irma Dobrovolskienė);
Austėja Tarailaitė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (mokytoja Renata Varnavičienė).

Pagyrimo raštais apdovanoti:

Emilija Vaitkutė, Emilija Venediktovaitė, Gilmė Dainytė, Evelina Staskevičiūtė, Zarasų r. savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis „Čiūta“ (mokytoja Diana Skvarčinskaitė);
Inga Bartulevičiūtė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija (mokytoja Janė Zelenienė);
Alanas Grigelevič, Varėnos r. Žilinų pagrindinė mokykla (mokytoja Aušra Jachimovičienė).

Prizai bus išsiųsti birželio mėn.

Nuorodos į vaizdo įrašus 1–4 kl.



Sąlygos 2021

 


 

2020 metai

Etnokultūros projekto „Mūsų lobynai“ mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, varžytuvės „Tarmių lobynai“ šiais metais vyko nuotoliniu būdu.
Varžytuvėms atsiųsti 47 vaizdo įrašai, kuriuose mokiniai, visų 5 etninių regionų atstovai, pasakoja ir dainuoja tarmiškai.

Konkurso rezultatai


VAIZDO ĮRAŠAI

Miglė Tumynaitė

Ugnė Vitkauskaitė 
„Meilės akmuo”  
„Pradzingo miestas”

Goda Juškauskaitė   Pasaka apie kumeles kiaušinį

Tajus Turčinskas

Kamilė Miliauskaitė  „Kaip berns už tris žirns čiels mets tarnava”

Juras Vosylius  „Šeško medžioklė”

Armandas Pivoriūnas  Aukštaitiškas pasakojimas

Rugilė Antulytė  „Sotus piernykas”

 Dominykas Pilvelis  „Kap boba velniu ant ragų jojo”

Auksė Banuškevičiūtė

Majus Svitovas

Miglė Barysaitė

Gabrielė Padelevičiūtė

Jonas Juška

Austėja Klimavičiūtė  „Baika apie velnius, katri linų mūkos bijojo”

Airidas Lazdauskas

Monika Kazabuckaitė  Pokalbis

Eimantas Maslovas

Enrika Nikitinaitė  „Žemaičių pasaka apie vagis”

Karolina Adomaitytė  „Altarius ganyklaj”

Miglė Bartkutė  „Trijų kepalų byla”

Paulina Samanytė  „Kunigokalnis”

Milena Semionovaitė  „Meistras Žmuidis”

Kamilė Gimbickytė  Pasakojimai apie Mergežerį 

Emilija Venediktovaitė, Gilmė Dainytė,  Rugilė Staskevičiūtė
   
Zarasų krašto daina „Anam šoni ažera”
Dusetų krašto sutartinė „Mėtaujėla”

Gija Jarmalavičiūtė

Gija Jarmalavičiūtė, Joris Jarmalavičius  Daina „Ąžuolėli, garbuonėli”

Algirdas Pauliukėnas

Jurgita Pauliukėnaitė

Linas Martinkėnas  „Raganas syla”

Andrėja Vilčinskaitė  Suvalkietiškas pasakojimas „Senis ir ožka”

Dija Zabramskaitė  „Velnias pirty”

Emilija Bastytė  „Istorija apie tris bernus: du kytrus ir vieną durną”

____________________________________________________________________________________________________________

Informacija apie projektą