Lt | En
  
     
   

2019 metai

Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiada

Olimpiados koordinatorė metodininkė Justina Aglinskaitė
tel. (8 5) 277 6301,
el. p. a.justina@olimpiados.lt

Sąlygos


Skelbiama registracija į 11-ąją Lietuvos gamtos mokslų olimpiadą
!

Šiemet 11-oji Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiada vyks rudenį. Olimpiada 2019 m. rugsėjo 20 d. vienu metu bus organizuojama didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje).

Olimpiada prasidės rugsėjo 20 d. 13 val., užduočių sprendimui bus skirtos dvi valandos. Olimpiados dalyviai turės atsakyti į įvairiausius su biologija, chemija ir fizika susijusius klausimus. Praėjusių metų LGMO užduotys ir jų atsakymai skelbiami čia. Užduotys sudaromos remiantis šia dalykine programa. Olimpiada skirta 2004 m. ir vėliau gimusiems mokiniams.

Norinčius dalyvauti konkurse ir gimusius ne anksčiau nei 2004 metų sausio 1 d. kviečiame užpildyti registracijos formą iki rugsėjo 13 dienos. Po registracijos per 10 min. į nurodytą elektroninio pašto adresą gausite patvirtinimą apie sėkmingą registraciją. Informuojame, jog užsiregistravus daugiau nei 20 mokinių iš savivaldybės, kurioje olimpiados sprendimo centras nėra numatomas, planuojama olimpiadą vykdyti ir toje savivaldybėje.

Kviečiame visus besidominčius gamtos mokslais dalyvauti olimpiadoje ir primename, jog olimpiados nugalėtojai įgis teisę dalyvauti atrankoje dėl galimybės atstovauti Lietuvai 16-ojoje tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, kuri vyks š. m. gruodžio 3–12 d. Dohoje, Katare.

Informacija apie renginį teikiama el. paštu a.justina@olimpiados.lt arba telefonu +37068494997.

Olimpiados sprendimų centrai bus paskelbti rugsėjo mėnesį.


 

Informuojame, kad pasikeitus atrankos į tarptautinę Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadą taisyklėms, šiais metais į olimpiados delegacijos sudėtį bus kviečiami Lietuvos mokinių chemijos, biologijos ir fizikos olimpiadų respublikinių olimpiadų laimėtojai, kurie yra gimę 2002 m. sausio 1 d. ir vėliau. Tikslias sąlygas, kaip bus renkama Lietuvos komanda, galite rasti čia. Atrinkti mokiniai atstovaus Lietuvai Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje Portugalijoje, Almadoje, gegužės 4–11 dienomis. 


Skelbiami 10-osios Lietuvos gamtos mokslų olimpiados rezultatai ir protokolas. Olimpiada vyko gegužės 18 dieną 7-iuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Gargžduose, Šiauliuose, Panevėžyje, Rietave ir Mažeikiuose. Olimpiadoje iš viso dalyvavo 205 5–9 klasių mokiniai, kurie visi tuo pačiu metu sprendė biologijos, chemijos ir fizikos užduotis. Sveikiname geriausiai olimpiadoje pasirodžiusius ir pirmąją vietą laimėjusius devintokus Vladislavą Malajevą ir Dominyką Žviedrį iš Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos (mokytojos Birutė Radzevičienė, Nijolė Jankauskienė ir Alminutė Martūnienė) bei Eriką John Magee iš Kauno „Saulės“ gimnazijos (mokytojos Nijolė Neimanienė, Halina Kelpšienė ir Vaiva Povilaitytė).

Dėl tolimesnio atrankos etapo į 15-ąją Tarptautinę gamtos mokslų olimpiadą vyksiančią Botsvanoje taip pat dėl diplomų, pagyrimo raštų ir medalių įteikimo su nugalėtojais artimiausiu metu bus susisiekta asmeniškai registracijos metu nurodytais el. pašto adresais.

Visiems olimpiados dalyviams paštu bus išsiųsti dalyvio kodai priminimui. Jei laiško negausite ir nežinote savo kodo arba turite kitų klausimų, lauksime laiškų el. paštu a.justina@olimpiados.lt.

Olimpiadoje taip pat dalyvavo 17 mokinių, gimusių anksčiau nei 2003 m. sausio 1 d. Jų rezultatus galite rasti čia.

Taip pat skelbiami olimpiados užduočių sprendimai.


 ES gamtos mokslų olimpiadoje – sidabro ir bronzos komandiniai medaliai


Olimpiados sprendimų centrai:
  • Vilnius – Vilniaus universiteto Fizikos fakultetas (Saulėtekio al. 9, III rūmai, Vilnius)
  • Kaunas – Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto XI rūmai, 232 auditorija (Studentų g. 50, Kaunas)
  • Gargždai – Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla (Kvietinių g. 28, Gargždai)
  • Rietavas – Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija (Daržų g. 1, Rietavas)
  • Panevėžys – Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija (Klaipėdos g. 138, Panevėžys)
  • Šiauliai – Šiaulių Romuvos progimnazija (Dainų g. 13, Šiauliai)
  • Mažeikiai – Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija (Laisvės g. 10, Mažeikiai)

Olimpiados pradžia – gegužės 18 d. 13 val. Užduočių sprendimui bus skirtos dvi valandos. Dalyviai turės atsakyti į įvairiausius su biologija, chemija ir fizika susijusius klausimus. Praėjusių metų užduotys ir jų atsakymai skelbiami čia. Užduotys sudaromos remiantis šia dalykine programa. Olimpiada skirta 2003 m. ir vėliau gimusiems mokiniams.

Norinčius dalyvauti konkurse ir gimusius ne anksčiau nei 2003 metų sausio 1 d. kviečiame užpildyti registracijos formą iki gegužės 10 dienos. Šiame sąraše galite pasitikrinti, ar sėkmingai užsiregistravote. Informuojame, jog užsiregistravus daugiau nei 20 mokinių iš savivaldybės, kurioje olimpiados sprendimo centras nėra numatomas, planuojama olimpiadą vykdyti ir toje savivaldybėje.

Kviečiame visus besidominčius gamtos mokslais dalyvauti olimpiadoje ir primename, jog olimpiados nugalėtojai įgis teisę dalyvauti atrankoje dėl galimybės atstovauti Lietuvai 15-ojoje tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, vyksiančioje Botsvanoje gruodžio 2–11 d.