Lt | En
  
 

2020 metai

Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiada

Olimpiados koordinatorė metodininkė Justina Čiplė
tel.: (8 5) 277 6301, +37068494997
el. p.  justina.ciple@lmnsc.lt

Skelbiami galutiniai 12-osios Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiados rezultatai ir protokolas.
Sveikiname Vilniaus jėzuitų gimnazijos II gimnazinės klasės mokinę 
Bernadetą Savicką, kuri olimiadoje pasirodė absoliučiai geriausiai. Mokinę ruošė mokytojos Skirmantė Bačinskienė, Ala Vaicekauskienė ir Stasė Traigienė. Taip pat sveikiname 4 antros vietos laimėtojus, 11 trečios vietos laimėtojų ir net 15 mokinių apdovanojamų pagyrimo raštais. Iš viso olimpiadoje dalyvavo 952 mokiniai.

Laimėtojus artimiausiu metu pasieks Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos diplomai, medaliai ir rėmėjų dovanėlės. Apdovanojimai per kelias savaites bus išsiųsti į nugalėtojų mokyklas.

Deja, tačiau 12-osios Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiados vertinimo komisija nustatė, jog dviejų mokyklų mokinių testinių ir kompleksinių užduočių atsakymai tendencingai sutapo. Informuojame, kad šių mokinių rezultatai buvo neįtraukti į galutinę rezultatų lentelę. 

***

Skelbiame spalio 9 d. visos Lietuvos mokyklose vykusios 12-osios Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiados:

Testines užduotis ir jų atsakymus;
Kompleksines užduotis;
Atsakymų lapus kompleksinėms užduotims;
Kompleksinių užduočių sprendimus.

***

Olimpiadoje kviečiami dalyvauti 2005 m. ir vėliau gimę mokiniai, besidomintys gamtos mokslais. Konkurso metu sprendžiamos testinės ir kompleksinės užduotys, sudarytos iš biologijos, chemijos ir fizikos tematikos klausimų. 

Lietuvos gamtos mokslų olimpiada vyks nuo 13:00 iki 15:00 val. Olimpiados dieną dalyviai pirmiausia 1 val. internetu spręs testą, o vėliau, be pertraukos, 1 valanda bus skirta kompleksinėms užduotims raštu atlikti. Dalyviai turės atsakyti į įvairiausius su biologija, chemija ir fizika susijusius klausimus. Praėjusių metų užduotys ir jų atsakymai skelbiami čia. Užduotys sudaromos remiantis šia dalykine programa.

Registracija įolimpiadą yra būtina ir vyksta iki spalio 1 d. Dalyvius į olimpiadą turėtų užregistruoti už olimpiados organizavimą mokykloje atsakingi mokytojai. Registracijos anketą galite rasti čia. Siekiant sudaryti sąlygas visiems mokiniams, norintiems dalyvauti olimpiadoje, taip pat galima ir pavienių mokinių registracija tuo atveju, jei jų mokykloje bendra registracija nevykdoma. Mokiniai, kurių mokyklose olimpiada nevyks, gali registruotis pildydami anketą čia. Šiems mokiniams stengsimės sudaryti galimybę užduotis spręsti kitose olimpiadoje dalyvausiančiose mokyklose.

Viskas, ką turėtų žinoti mokykloje gamtos mokslų olimpiadą organizuojantys mokytojai, aprašyta olimpiados vykdymo instrukcijoje.

Kviečiame visus, besidominčius gamtos mokslais, dalyvauti olimpiadoje ir primename, kad olimpiados nugalėtojai bus apdovanojami Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos diplomais, medaliais bei rėmėjų įsteigtomis dovanomis.

Daugiau informacijos apie olimpiadą rasite apsilankę tinklapiuose www.olimpiados.lt ir www.lmnsc.lt. Informacija apie renginį taip pat teikiama el. paštu justina.ciple@lmnsc.lt arba telefonu +37068494997.

Kviečiame atsispausdinti olimpiados plakatą

2019 metai

Sąlygos

Skelbiame 11-osios Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiados rezultatus. Olimpiada vyko rugsėjo 20 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Mažeikiuose, Kėdainiuose, Raseiniuose, Elektrėnuose ir Molėtuose. Sveikiname pirmąją vietą olimpiadoje užėmusius Klaipėdos licėjaus mokinį Jokūbą Viršilą (mokytojai Rima Grabauskienė, Ingrida Rimkienė ir Marius Žadvydas) ir Benedict Martiną Magee, besimokantį Kauno technologijos universiteto gimnazijoje (mokytojai Birutė Maciulevičienė, Aldona Matiukienė ir Tomas Kivaras).  
Visi olimpiados laimėtojai (užėmę prizines vietas ar apdovanoti pagyrimo raštu) yra kviečiami atvykti į Vilnių spalio 5 d., kur vyks atranka į 16-ąją tarptautinę jaunių gamtos mokslų olimpiadą. Atrankos metu Lietuvos gamtos mokslų olimpiados nugalėtojams bus įteikti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos diplomai, medaliai bei rėmėjų įsteigtos dovanos. Dėl tikslesnės informacijos apie atranką olimpiados laimėtojai bus informuoti asmeniškai.  

Rezultatai

2019 metų užduotys ir jų sprendimai


Šiemet 11-oji Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiada vyks rudenį. Olimpiada prasidės rugsėjo 20 d. 13 val., užduočių sprendimui bus skirtos dvi valandos. Olimpiados dalyviai turės atsakyti į įvairiausius su biologija, chemija ir fizika susijusius klausimus. Praėjusių metų LGMO užduotys ir jų atsakymai skelbiami čia. Užduotys sudaromos remiantis šia dalykine programa. Olimpiada skirta 2004 m. ir vėliau gimusiems mokiniams.

Norinčius dalyvauti konkurse ir gimusius ne anksčiau nei 2004 metų sausio 1 d. kviečiame užpildyti registracijos formą iki rugsėjo 13 dienos. Po registracijos per 10 min. į nurodytą elektroninio pašto adresą gausite patvirtinimą apie sėkmingą registraciją. Informuojame, jog užsiregistravus daugiau nei 20 mokinių iš savivaldybės, kurioje olimpiados sprendimo centras nėra numatomas, planuojama olimpiadą vykdyti ir toje savivaldybėje.

Kviečiame visus besidominčius gamtos mokslais dalyvauti olimpiadoje ir primename, jog olimpiados nugalėtojai įgis teisę dalyvauti atrankoje dėl galimybės atstovauti Lietuvai 16-ojoje tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, kuri vyks š. m. gruodžio 3–12 d. Dohoje, Katare.

Olimpiados sprendimų centrai:

Vilnius 

* Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (Žirmūnų g. 1B, Vilnius)

* Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakultetas (214 auditorija M. K. Čiurlionio g. 21, Vilnius)

Kaunas - Kauno technologijos universitetas (XI rūmai 101 aud., Studentų g. 50, Kaunas)

Klaipėda - Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija (Paryžiaus Komunos g. 16, Klaipėda)

Šiauliai - Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija (Tilžės g. 137, Šiauliai)

Panevėžys - Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija (Respublikos g. 47, Panevėžys)

Alytus - Alytaus šv. Benedikto gimnazija (Topolių g. 19A, Alytus)

Elektrėnai - Elektrėnų Versmės gimnazija (Saulės g. 30, Elektrėnai)

Raseiniai - Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija (Kalnų g. 3, Raseiniai)

Marijampolė - Marijampolės marijonų gimnazija (J. Bendoriaus g. 11, Marijampolė)

Molėtai - Molėtų gimnazija (Jaunimo g. 5, Molėtai)

Mažeikiai - Mažeikių „Ventos“ progimnazija (Pavenčių g. 15, Mažeikiai)

 

Kėdainiai - Kėdainių šviesioji gimnazija (Didžioji g. 62, Kėdainiai)  

Informacija apie renginį teikiama el. paštu a.justina@olimpiados.lt arba telefonu +370 684 94 997.