Lt | En
  
     
   

2018 metai

STEAM mokslų konkursas „Mūsų eksperimentas“

Konkurso koordinatorė metodininkė Ingrida Kučiauskienė, 
tel. 8 5 2671912, 
el. paštas ingrida.kuciauskiene@lmnsc.lt


Dalyvio paraiška

Konkurso nuostatai


Apdovanoti STEAM mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ laimėtojai – jų laukia kelionė į Suomiją 

Baigėsi STEAM mokslų konkursas „Mūsų eksperimentas“. Šiemet jame dalyvavo beveik 300 mokinių, pateiktas 81 darbas. Konkurso darbų tematika – fizikos, chemijos, biologijos eksperimentai bei jų integraciniai ryšiai. Mokiniai kėlė hipotezes, numatė būsimų eksperimentų tikslą ir uždavinius, planavo eigą, fiksavo eksperimentus trumpuose filmuose. 

Ekspertai, vertinę konkursui pateiktus darbus, pažymėjo, kad konkurso darbų tematika, o ypač gebėjimas pateikti atliktus eksperimentus, tobulėja. Mokiniai ne tik kūrybiškai atlieka bandymus, bet ir geba vaizdžiai perteikti atliktą veiklą sukurtuose filmuose, turi tam reikalingų įgūdžių ir žinių. Tokius filmus galima naudoti ir kaip mokymo priemones bendraamžiams. 

Susipažinti su įdomiausiais „Mūsų eksperimento“ darbais ir balsuoti už labiausiai patikusį filmuką kviečiami portalo www.delfi.lt skaitytojai. Daugiausiai balsų surinkusio filmuko autoriai bus apdovanoti specialiu prizu. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Balsuokite čia

Konkurso organizatoriai – Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, partneris – Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras. Vertinant mokinių eksperimentus dalyvavo ir Biologijos, Chemijos, Fizikos mokytojų asociacijų atstovai.

Baigiamasis konkurso renginys, kurio metu bus apdovanoti konkurso laureatai, vyks birželio 12 d. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (Saulėtekio al. 7, Vilnius). Renginio pradžia – 11 val.

Kviečiamų konkurso dalyvių sąrašas
Baigiamojo renginio programa    
Konkurse gali dalyvauti 1–11 klasių bendrojo ugdymo mokyklų, neformaliojo švietimo, profesinio mokymo įstaigų mokiniai. 
Konkursą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, bei STEAM srities dalykų mokytojų asociacijos.
Konkurso tikslas – skatinti kūrybiškai mokytis STEAM mokslus, patirti tyrinėjimo ir atradimo džiaugsmą.
Tiriamuosius darbus konkursui galima pateikti iki 2018 m. gegužės 8 d. užpildžius dalyvio paraišką.

Konkursinį darbą, kuris gali būti atliekamas per STEAM mokslų pamokas (įskaitant neformaliojo švietimo pamokas), turi parengti ne daugiau kaip 5 mokinių komanda, vadovaujama mokytojo ar mokytojų. Tiriamojo darbo temą pasirenka patys konkurso dalyviai. Tiriamasis darbas turi būti bet kurios STEAM mokslų ar jų grupių tematikos. Galima atlikti jungtinį kelių dalykų darbą.

Eksperimento eigą reikia nufilmuoti.