Lt | En
  
 

STEAM mokslų konkursas „Mūsų eksperimentas“

Konkurso koordinatorė metodininkė Ingrida Kučiauskienė, 
tel. 8 5 2671912, 
el. paštas ingrida.kuciauskiene@lmnsc.lt

2020 metai

Informacija atnaujinta 2020.05.05

Suprantame, kad karantinas daugeliui sukelia nepatogumų, tačiau STEAM mokslų konkursas „Mūsų eksperimentas“ yra tęsiamas, tik vyks nuotoliniu būdu.

Laukiami visi – ir tie, kurie savo darbus buvote parengę iki karantino paskelbimo, ir tie, kurie dar nespėjo nufilmuoti, bet turi idėjų ir nori dalyvauti konkurse. Tereikia atlikti eksperimentą ir jo filmuotą medžiagą pateikti mums užpildant dalyvio anketą.

Dėl rekomenduojamų saugumo priemonių raginame apsvarstyti, kaip jūsų eksperimentą būtų galima nufilmuoti – jei projektą pristato keli mokiniai, filmuotą medžiagą gali parengti vienas jų, įtraukdamas kitus šeimos narius, o mokytojui dalyvaujant nuotoliniu būdu (Skype, Microsoft teams ar kitoje platformoje). Visai komandai dalyvauti filmuojant eksperimentą tikrai nėra būtina ir nerekomenduojama.
________________________________________________________

Kokybiškas technologijų, gamtos ir tiksliųjų mokslų ugdymas turėtų būti grįstas pačių mokinių atliekama tiriamąja veikla: stebėjimais, analize, bandymais, modeliavimu ir kt. Per tyrimą išsiaiškinti gamtos reiškiniai ir procesai leidžia giliau perprasti mokslų prasmę, integralumą, atrasti jų naudą visose gyvenimo srityse ir galbūt juos pamėgti.

Konkursas skatina mokinių komandinį darbą, bendradarbiavimą atliekant tiriamąją veiklą. Komandinio darbo įgūdžiai ypač reikalingi šiuolaikiniame mokslo ir darbo pasaulyje, nes čia nebeužtenka vieno žmogaus proto ar įgūdžių. Jau mokykloje norima atkreipti dėmesį, kad vieno dalyko žinių dažnai neužtenka problemoms atpažinti ir jas spręsti, įvairūs mokslai papildo vienas kitą, o jų integracija dažnai sudaro galimybes gimti inovacijoms.

Konkurso tikslas – skatinti kūrybiškai mokytis STEAM mokslus, patirti tyrinėjimo ir atradimo džiaugsmą.

Dalyviai: ikimokyklinio ugdymo mokyklos, 1– 11 klasių bendrojo ugdymo, neformaliojo švietimo, profesinio mokymo įstaigų mokyklų mokiniai.

Konkurso pabaiga – 2020 m. gegužės 17 d.

Konkurso eiga – pateikiamas trumpas darbo aprašas ir tyrimą iliustruojanti filmuota medžiaga.

Tiriamieji darbai gali būti bet kurios STEAM mokslų ar jų grupių tematikos, tačiau tematikoje atsižvelgiama į klimato kaitos problemas

Konkursą inicijuoja Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Konkursą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Dalyvio anketa 

Nuostatai