Lt | En
  
 
APIE MOKYKLĄ
Neakivaizdinės politologų mokyklos programa apima profesionalių politologų, filosofų, sociologų, žiniasklaidos atstovų paskaitas, kurių metu bus suteikiamos esminės žinios apie valstybės sąrangą, institucijas ir jų veikimo principus, politinių reiškinių analizę, skatinant mokinius domėtis viešajame gyvenime vykstančiais reiškiniais ir įvykiais, ugdyti pilietinį aktyvumą, pagarbą savo tėvynei ir pilietinį sąmoningumą. Vyks filmų, susijusių su politiniais reiškiniais, tarptautiniais santykiais, peržiūra ir aptarimas, strateginiai, simuliaciniai žaidimai, imituojantys įvairių institucijų veiklą, rinkimus ir pan., diskusijos ir debatai įvairiais klausimais, ekskursijos į valstybines ir pilietines institucijas, susitikimai su įvairių sričių ekspertais. Neakivaizdinėje jaunųjų politologų mokykloje gali mokytis 9–12 klasių mokiniai. 
Mokyklą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių instituto studentų korporacija „RePublica". 

 

Mokyklos vadovė

Loreta Kisnieriūtė,
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Pilietinio, turizmo ir etnokultūrinio ugdymo skyriaus metodininkė
Tel. 8 677 68552, el. paštas loreta.kisnieriute@lmnsc.lt


 2020–2021 mokslo metai

Kviečiame naujus dalyvius registruotis į 2020–2021 m. Jaunųjų politologų mokyklą!

Mokyklos programą sudaro keturios sesijos (dvi rudenį–žiemą ir dvi pavasarį). Dalyvavimas sesijose ir jų metu vyksiančiuose užsiėmimuose privalomas. Norint sėkmingai baigti mokyklą ir gauti pažymėjimą, būtina dalyvauti 80 proc. sesijos užsiėmimų ir bent trijose sesijose.

Iki gruodžio 1 d. pildyk registracijos formą ir dalyvauk atrankoje! Į mokyklą pakviesime 35 mokinius, kurių laukia politologų, filosofų, sociologų, žiniasklaidos atstovų paskaitos, diskusijos, debatai, simuliaciniai žaidimai, filmų peržiūros ir susitikimai su įvairių sričių ekspertais.

Dėl COVID-19 situacijos pirmoji sesija vyks nuotoliniu būdu. Vėlesnių sesijų platforma (nuotolinė ar gyvai) priklausys nuo esamos situacijos.

Registracija

Kvietimas


 2019–2020 mokslo metai

IV Neakivaizdinės jaunųjų politologų mokyklos sesija

Neakivaizdinės politologų mokyklos programa apima profesionalių politologų, filosofų, sociologų, žiniasklaidos atstovų paskaitas, kurių metu suteikiamos esminės žinios apie valstybės sąrangą, institucijas ir jų veikimo principus, politinių reiškinių analizę, skatinant mokinius domėtis viešajame gyvenime vykstančiais reiškiniais ir įvykiais, ugdyti pilietinį aktyvumą, pagarbą savo tėvynei ir pilietinį sąmoningumą.

Vyks filmų, susijusių su politiniais reiškiniais, tarptautiniais santykiais, peržiūra ir aptarimas,  strateginiai, simuliaciniai žaidimai, imituojantys įvairių institucijų veiklą, rinkimus ir pan., diskusijos ir debatai įvairiais klausimais, ekskursijos į valstybines ir pilietines institucijas, susitikimai su įvairių sričių ekspertais.

Neakivaizdinėje jaunųjų politologų mokykloje gali mokytis 9–12 klasių mokiniai. Norintys mokytis mokiniai iki 2019 m. spalio 20 dienos turi užpildyti registracijos anketą.

Iš pateiktų paraiškų bus atrinkti 35 tinkamiausi kandidatai (šiais metais daugiau galimybių suteiksime dalyvauti mokiniams iš socialiai pažeidžiamų grupių), kurie bus pakviesti dalyvauti mokymuose registracijos formoje nurodytais kontaktais (jie gaus ir išsamesnę mokymų programą). 

Kvietimas
2019 m. balandžio 11-12 d vyko Neakivaizdinės politologų mokyklos IV-oji sesija
Programa
Vasario 28–kovo 1 dienomis vyko Neakivaizdinės jaunųjų politologų mokyklos III sesija.
Programa

Lapkričio 8–9 dienomis vyko pirmoji Jaunųjų politologų mokyklos sesija. Plačiau >>>

Jaunųjų politologų mokyklos II sesija vyko gruodžio 13–14 dienomis. Sesijos metu mokiniai klausėsi VU TSPMI direktoriaus Ramūno Vilpišausko paskaitos, turėjo galimybę apsilankyti LR Vyriausybėje, kur susitiko su premjero patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais, visuomenės veikėja, rašytoja Une Kaunaite; aptarė pasaulio ir Lietuvos naujienas, diskutavo su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje biuro vadovu Arnoldu Pranckevičiumi, susitiko su organizacijos „Baltosios pirštinės“ atstovais.

Nuotraukos iš mokinių ekskursijos vyriausybėje