Lt | En
  
     
   
APIE MOKYKLĄ
Neakivaizdinės politologų mokyklos programa apima profesionalių politologų, filosofų, sociologų, žiniasklaidos atstovų paskaitas, kurių metu bus suteikiamos esminės žinios apie valstybės sąrangą, institucijas ir jų veikimo principus, politinių reiškinių analizę, skatinant mokinius domėtis viešajame gyvenime vykstančiais reiškiniais ir įvykiais, ugdyti pilietinį aktyvumą, pagarbą savo tėvynei ir pilietinį sąmoningumą. Vyks filmų, susijusių su politiniais reiškiniais, tarptautiniais santykiais, peržiūra ir aptarimas, strateginiai, simuliaciniai žaidimai, imituojantys įvairių institucijų veiklą, rinkimus ir pan., diskusijos ir debatai įvairiais klausimais, ekskursijos į valstybines ir pilietines institucijas, susitikimai su įvairių sričių ekspertais. Neakivaizdinėje jaunųjų politologų mokykloje gali mokytis 9–12 klasių mokiniai. 
Mokyklą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių instituto studentų korporacija „RePublica". 

 
Mokyklos vadovė

Rasa Rutkauskienė 
(Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Pilietinio ugdymo skyriaus metodininkė)
Tel. (8 5) 267 1930, el.paštas rasa.rutkauskiene@lmnsc.lt

20182019 mokslo metai

Lapkričio 8–9 dienomis vyko pirmoji Jaunųjų politologų mokyklos sesija. Plačiau >>>

II sesija vyks 2018 m. gruodžio 13–14 dienomis.

Sesijos metu mokiniai klausysis VU TSPMI direktoriaus Ramūno Vilpišausko paskaitos, LR susitiks su premjero patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais, visuomenės veikėja, rašytoja Une Kaunaite; aptars pasaulio ir Lietuvos naujienas, diskutuos su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje biuro vadovu Arnoldu Pranckevičiumi, bei susitiks su organizacijos „Baltosios pirštinės“ atstovais.


 20172018 mokslo metai

2018 m. balandžio 19–20 dienomis Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI) vyko paskutinė IV-oji Neakivaizdinės jaunųjų politologų mokyklos sesija.

Mokiniai kartu su absolventais diskutavo apie nepriklausomos ir šiuolaikiškos žiniasklaidos svarbą demokratinėje valstybėje, apie kritišką požiūrį į politiką, bei aptarė pasaulio naujienas Lietuvoje.

Su dėstytojais aptarinėjo demokratijos ir laisvės rodiklių tendencijas pasaulio žemėlapyje, išklausė paskaitų apie Varšuvos geto sukilimą ir „meną kaip socialinę ir politinę kritiką“. Interneto portalo „Bernardinai.lt“ atstovas diskutavo su mokiniais apie konfliktą tarp medijų ir politikos.

Be įdomių paskaitų ir diskusijų moksleiviai lankėsi Valstybės pažinimo centre, apžiūrėjo Šimtmečiui skirtą ekspoziciją „Nepamirštos ateitys“.

2017–2018 m. m. 4 sesijų ciklą sėkmingai baigė 30 mokinių. Visus sveikino į baigimo pažymėjimus įteikė VU TSPMI direktorius Ramūnas Vilpišauskas.

Naujų narių priėmimas į Neakivaizdinę jaunųjų politologų mokyklą bus skelbiama naujaisiais mokslo metais rugsėjo mėnesį. Mokykla yra vienmetė, kurioje galės mokytis šalies 9–11 klasių mokiniai. Neakivaizdinės politologų mokyklos programa apima profesionalių politologų, filosofų, sociologų, žiniasklaidos atstovų paskaitas, kurių metu suteikiamos esminės žinios apie valstybės sąrangą, institucijas ir jų veikimo principus, politinių reiškinių analizę, skatinant mokinius domėtis viešajame gyvenime vykstančiais reiškiniais ir įvykiais, ugdyti pilietinį aktyvumą, pagarbą savo tėvynei ir pilietinį sąmoningumą. Sesijų metu vyksta filmų, susijusių su politiniais reiškiniais, tarptautiniais santykiais, peržiūra ir aptarimas, strateginiai, simuliaciniai žaidimai, imituojantys įvairių institucijų veiklą, rinkimus ir pan., diskusijos ir debatai įvairiais klausimais, ekskursijos į valstybines ir pilietines institucijas, susitikimai su įvairių sričių ekspertais. 

Kovo 8–9 d. vyko Neakivaizdinės jaunųjų politologų mokyklos III sesija.

Sesijai pasibaigus >>>

Programa

Jaunieji politologai rinkosi į žiemos sesiją
Lapkričio 9–10 dienomis Jaunieji politologai rinkosi į neakivaizdinės mokyklos pirmąją sesiją

Programa