Lt | En
  
 

Konkurso koordinatorė metodininkė Audronė Urbelionienė
Tel.: (8 5) 276 6748, 865638112 
El.p.  audrone.urbelioniene@lmnsc.lt 

2020 metai

 „Atspindžiai. Tautodailės tradicijų interpretavimas keramikoje“

Tarptautinis mokinių ir jų mokytojų keramikos darbų konkursas „Molinukas“ 

Spalio 5 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre atidaryta mokinių keramikos darbų paroda „Molinukas“. 

Parodą galima apžiūrėti iki spalio 31 d. Įėjimas laisvas. 

Apie konkursą ir parodą

Noriu labai padėkoti mokytojams, kurie šiuo neįprastu laiku sugebėjo mobilizuotis ir dalyvauti šiame konkurse, kurie padeda vaikams, skatina jų saviraišką, individualumą, norą kurti ir demonstruoti savo darbus, taip viešindami savo mokyklą, miestą, šalį. Ir dar vienas labai puikus dalykas – šiais metais mokytojai ne tik paruošė vaikus parodai, bet ir patys sudalyvavo su savo kūryba. Tai labai sveikintina iniciatyva ir manau, kad ateityje konkursui tai turėtų suteikti daug naujų spalvų, svorio ir svarbumo.

Šis konkursas dalyvių skaičiumi buvo mažesnis, bet „Molinukas“ išliko toks pat nuoširdus, kūrybiškas ir motyvuotas.

Šių metų sąlyga – kūrybiškai atskleisti ir sukurti molinį muzikos instrumentą. Dėl susidariusios situacijos šalyje pirmą kartą leidžiamos alternatyvios medžiagos, kurių pagalba instrumentų ratas tapo platesnis.

Dalyvaujantys mažųjų kūrėjų darbai ir kėlė šypseną, ir žavėjo savo nuoširdumu, spalvingumu, formų įvairove, netikėtomis proporcijomis bei plastika. Ekspozicijoje dalyvauja tiek funkcionalios švilpynės, muzikos instrumentai atlikti įvairiomis alternatyviomis medžiagomis, tiek skulptūriniai keramikos objektai.

Išdalinta penkiolika pagrindinių apdovanojimų trijose amžiaus grupėse (7–10 metų, 11–14 metų, 15–18 metų). Taip pat įsteigtos keturios nominacijos: Utenos kraštotyros muziejaus, dvi Vilniaus dailės akademijos bei specialusis doc. Rasos Justaitės-Gecevičienės prizas.

Pirmos amžiaus grupės mokiniai (7–10 m.) žavėjo begaliniu spontaniškumu ir netikėtomis kompozicijomis, antros grupės (11–14 m.) atstovai pasižymėjo nuoširdumu, jaunatviškomis idėjomis. Vyriausieji (15–18 m.) žavėjo brandžiais ieškojimais, kruopštumu ir netikėtais sprendimais.

Dailininkė keramikė Ramūnė Pranckevičiūtė, vertinimo komisijos pirmininkė

Virtuali paroda

Apdovanojimo ceremonija (vaizdo įrašašas)

Protokolas

Sąlygos

 Registracija / Registration 

 

TERMS AND CONDITIONS OF THE INTERNATIONAL COMPETITION OF CERAMIC ARTWORK  „MOLINUKAS“ (EARHENWARE) FOR STUDENTS AND THEIR TEACHERS 

Kviečiame mokinius ir mokytojus 2020 metais prisijungti prie Mokyklų bendruomenių, Tautodailės ir UNESCO Pasaulio paveldo Lietuvoje metų renginių ir kartu kurti savo šiuolaikinį, XXI amžiaus, molinukų orkestrą. Kviečiame interpretuoti ir kūrybiškai atskleisti molinio muzikos instrumento galimybes, naudojant įvairiausias tradicines ir šiuolaikines keramikos technikas. Galima rasti įvairios populiarios informacijos apie molinuką. Trumpai apibendrinant, tai lietuvių liaudies muzikos instrumentas, indukinio tipo fleita – molinė švilpynė (primena okariną). Molinuku išgaunami 1–5 vidurinio bei aukšto registro garsai – švelnūs, ryškūs. Su vandens pripildytu molinuku („lakštingala“) išgaunami čiulbesio, trelių, glisando garsai.

Tačiau muzikalusis molinukas kartu ir žaislas. 

Šie nuotaikingi keramikos dirbiniai būna įvairių gyvūnų, paukštelių, moters, raitelio pavidalo, puošiami reljefiniais, tapytais raštais, padengiami angobu,  glazūra, kartais vaškuojami, aprūkomi. Seniausi rasti molinukai yra iš XVII a. (Kauno pilies barbakane).