Lt | En
  
 

Konkurso koordinatorė metodininkė Audronė Urbelionienė
Tel.: (8 5) 276 6748, 865638112 
El.p.  audrone.urbelioniene@lmnsc.lt 
______________________________________________

2020 metai

„Atspindžiai. Tautodailės tradicijų interpretavimas keramikoje“

Tarptautinis mokinių ir jų mokytojų keramikos darbų konkursas
„Molinukas“ 

Sąlygos

Registracija / Registration

TERMS AND CONDITIONS OF THE INTERNATIONAL COMPETITION OF CERAMIC ARTWORK  „MOLINUKAS“ (EARHENWARE) FOR STUDENTS AND THEIR TEACHERS 

Kviečiame mokinius ir mokytojus 2020 metais prisijungti prie Mokyklų bendruomenių, Tautodailės ir UNESCO Pasaulio paveldo Lietuvoje metų renginių ir kartu kurti savo šiuolaikinį, XXI amžiaus, molinukų orkestrą. Kviečiame interpretuoti ir kūrybiškai atskleisti molinio muzikos instrumento galimybes, naudojant įvairiausias tradicines ir šiuolaikines keramikos technikas. Galima rasti įvairios populiarios informacijos apie molinuką. Trumpai apibendrinant, tai lietuvių liaudies muzikos instrumentas, indukinio tipo fleita – molinė švilpynė (primena okariną). Molinuku išgaunami 1–5 vidurinio bei aukšto registro garsai – švelnūs, ryškūs. Su vandens pripildytu molinuku („lakštingala“) išgaunami čiulbesio, trelių, glisando garsai.

Tačiau muzikalusis molinukas kartu ir žaislas. 

Šie nuotaikingi keramikos dirbiniai būna įvairių gyvūnų, paukštelių, moters, raitelio pavidalo, puošiami reljefiniais, tapytais raštais, padengiami angobu,  glazūra, kartais vaškuojami, aprūkomi. Seniausi rasti molinukai yra iš XVII a. (Kauno pilies barbakane).