Lt | En
  
 

Konkurso koordinatorė metodininkė Audronė Urbelionienė
Tel.: (8 5) 276 6748, 865638112 
El.p.  audrone.urbelioniene@lmnsc.lt 
______________________________________________

2020 metai

„Atspindžiai. Tautodailės tradicijų interpretavimas keramikoje“

Tarptautinis mokinių ir jų mokytojų keramikos darbų konkursas
„Molinukas“ 

Keičiasi konkurso sąlygos

Mieli mokytojai, moksleiviai, konkurso dalyviai,
atsižvelgdami į susidariusią situaciją ir suprasdami jog šiuo metu edukacinė/meninė veikla yra organizuojama nuotoliniu būdu, kviečiame neprarasti kūrybiškumo ir motyvacijos. Konkurso organizatoriai koreguoja konkurso sąlygas ir siūlo jums atlikti darbus panaudojant ir medžiagas alternatyvias moliui – modeliną, savaime džiūstantį molį ir pan.

Interpretuokite,  kūrybiškai atskleiskite molinio muzikos instrumento galimybes ir sukurkite vienintelį nepakartojamą savo orkestrą.
Būkite kūrybiški, o organizatoriai būtinai įvertins jūsų inovatyvius sprendimus papildomais prizais.

Dalyvių registracija vyks iki rugsėjo 1 d.
Darbai bus priimami iki rugsėjo 14 d. 

Sąlygos

Registracija / Registration 

TERMS AND CONDITIONS OF THE INTERNATIONAL COMPETITION OF CERAMIC ARTWORK  „MOLINUKAS“ (EARHENWARE) FOR STUDENTS AND THEIR TEACHERS 

Kviečiame mokinius ir mokytojus 2020 metais prisijungti prie Mokyklų bendruomenių, Tautodailės ir UNESCO Pasaulio paveldo Lietuvoje metų renginių ir kartu kurti savo šiuolaikinį, XXI amžiaus, molinukų orkestrą. Kviečiame interpretuoti ir kūrybiškai atskleisti molinio muzikos instrumento galimybes, naudojant įvairiausias tradicines ir šiuolaikines keramikos technikas. Galima rasti įvairios populiarios informacijos apie molinuką. Trumpai apibendrinant, tai lietuvių liaudies muzikos instrumentas, indukinio tipo fleita – molinė švilpynė (primena okariną). Molinuku išgaunami 1–5 vidurinio bei aukšto registro garsai – švelnūs, ryškūs. Su vandens pripildytu molinuku („lakštingala“) išgaunami čiulbesio, trelių, glisando garsai.

Tačiau muzikalusis molinukas kartu ir žaislas. 

Šie nuotaikingi keramikos dirbiniai būna įvairių gyvūnų, paukštelių, moters, raitelio pavidalo, puošiami reljefiniais, tapytais raštais, padengiami angobu,  glazūra, kartais vaškuojami, aprūkomi. Seniausi rasti molinukai yra iš XVII a. (Kauno pilies barbakane).