Lt | En
  
 

2020 metai

Konkurso koordinatorė Audronė Urbelionienė, Meninio ir kultūrinio ugdymo skyriaus metodininkė
Tel.  (8 5) 276 6748, el. p. audrone.urbelioniene@lmnsc.lt 
___________________________________________________________________________________________

Nacionalinis mokinių piešinių konkursas „Knygų namų šviesa“, skirtas Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos 100-mečiui


Mintys pasibaigus konkursui „Knygų namų šviesa“

Biblioteka ne tik žmogaus dvasinių vertybių lobynas ar  knygų namai. Jaukiose, moderniose bibliotekose vyksta smagūs užsiėmimai ir šventiniai renginiai bei konkursai.  Šiais metais tradicinio konkurso „Knygų namų šviesa“ iniciatorė Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji  biblioteka konkursą  skyrė savo 100-mečiui.

Tema labai aktuali ir net  pandemijos metu mokiniai kūrė ir siuntė savo darbus konkursui. Gauta pusė tūkstančio darbų iš įvairių Lietuvos mokyklų. Tad atrinkti geriausius buvo nelengva užduotis.

Nuoširdumas, idėjų įvairovė ir meniškumas džiugina visose trijose (7–10 metų, 11–14 metų ir 15–18 metų) mokinių amžiaus grupėse.

Kad  konkurso dalyviai  daug skaito, atsispindi jų perskaitytų knygų iliustracijose. Piešiniuose atpažįstami personažai iš lietuvių ir užsienio autorių knygų. Daug darbų sukurta Mikalojaus Daukšos asmenybės ir Kėdainių bibliotekos istorijos temomis.

Jaunieji menininkai savo idėjas, emocijas, įspūdžius perteikė spalvomis ir dinamiškomis kompozicijomis.

Vertinimo komisijos narė Angelija Vekterienė


Lapkričio 14 d. gražiausių piešinių paroda „Knygų namų šviesa“ bus eksponuojama Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (Žirmūnų g. 1 B, Vilnius). Dėl įvesto šalyje karantino, paroda nebus eksponuojama Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje. Gruodžio 5 d. yra numatyta laimėtojų pagerbimo šventė, kuri bus transliuojama nuotoliniu būdu iš Kėdainių bibliotekos.

***

Informuojame, kad nacionalinio piešinių konkurso „Knygų namų šviesa“, skirto Kėdainių rajono savivaldybės M. Daukšos viešosios bibliotekos 100-čiui, laureatų apdovanojimo šventės transliacija dėl esamos situacijos šalyje neįvyks. Apie pasikeitusią renginio transliacijos datą informuosime elektroniniu paštu. 

Virtuali paroda

Protokolas

***

Nuostatai      Registracija

Temos pristatymas

Šiais metais Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka, įsikūrusi ant gražaus Nevėžio upės kranto, mini 100 metų jubiliejų. 

Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka – viena seniausių ir didžiausių šalies viešųjų bibliotekų, tik metais jaunesnė už Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Įsteigta 1920 metais savivaldybės patalpose, biblioteka vadinosi Kėdainių apskrities savivaldybės knygynu. Bibliotekai išgyvenant pirmuosius sovietmečio metus, hitlerinę okupaciją, sunkų pokario laikotarpį, ne kartą keitėsi jos pavadinimas, priklausomybė, struktūra: 1951 m. Kėdainiuose organizuojama rajoninė biblioteka, 1976  metais, sukūrus centralizuotą sistemą, biblioteka tampa centrine. 1995-aisiais biblioteka tapo viešąja, jai suteiktas Mikalojaus Daukšos vardas. 2012 metais po senojo pastato renovacijos, trukusios 4 metus, biblioteka tapo jauki ir moderni, galinti džiaugtis ir didžiuotis jaukia aplinka ir šiuolaikiškomis teikiamomis paslaugomis, jungianti 37 kaimo ir 2 miesto filialus. Siekiant atnaujinti Kėdainių rajono savivaldybės pastatą ir didinti bibliotekos teikiamų paslaugų prieinamumą vaikams ir jaunimui 2018 metais buvo įrengtas Vaikų ir jaunimo skyrius.

Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka tenkina ir ugdo Kėdainių miesto bei rajono gyventojų informacinius, edukacinius, kultūrinius, skaitymo, komunikacinius poreikius, užtikrina rajono gyventojams lygias teises ir galimybes gauti informaciją, dokumentus, naudotis bibliotekos paslaugomis, savarankiškai mokytis, bendrauti ir visapusiškai dalyvauti kultūriniame gyvenime, pažinti Kėdainių  krašto, Lietuvos nacionalinį ir pasaulio kultūros paveldą.

Konkurso „Knygų namų šviesa“, skirto Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos 100-mečiui, tikslas – įtraukti mokinius į aktyvią kūrybinę veiklą, skatinti dailės kalba išreikšti savo santykį su skaitymu, knyga, elektroniniais ištekliais, biblioteka, Lietuvos kultūros istorija. Raginame jaunuosius dailininkus pasidomėti pačios bibliotekos, jos pastato istorija, interjeru, paslaugomis. Kviečiame vaikus ir jaunimą pasijusti ateities bibliotekų vizijų kūrėjais ir architektais, atidžiau pažinti Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos bibliotekoje dirbančius bibliotekininkus, organizuojamas įvairias veiklas, renginius. Lauksime piešinių, atspindinčių ir šiuolaikinę, modernią, interaktyvią, ir šimto metų tradicijas saugančią biblioteką. 

Atrinkti geriausiai biblioteką, jos istoriją, aktualijas, ateities vizijas atspindintys darbai bus išleisti atvirukų rinkinyje, o jų autorius apdovanosime. Taip pat šiais darbais pasigrožėti galės ne tik Kėdainių miesto gyventojai, bet bus surengtos 5 kilnojamosios parodos kaimo bibliotekų filialuose.

Tikimės, kad meninė raiška įgalins jaunuosius kūrėjus tapti aktyviais kultūrinio gyvenimo dalyviais ir suteiks prasmingų idėjų kūrybai.

Organizatoriai