Į pagrindinį turinį 
Lt / En
  
 
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru šeštus metus organizuoja iniciatyvą „Atverk duris vasarai“. Prisijungia ir siūlo vasaros veiklas įvairios įstaigos: mokyklos, bibliotekos, muziejai, būreliai bei kt. Aktyviai dalyvauja ir Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademija. 

Birželį įvyko nuotaikingi susitikimai su Zarasų eskadrilės skraidymo instruktoriumi Audriumi Kuzma. Bendradarbiaudamas su Zarasų aeroklubu „Orlekis“ Audrius priėmė dvi vaikų grupes: pirmoji birželio 17 d. atvyko iš Rokiškio rajono jaunųjų ūkininkų asociacijos, antroji birželio 30 d. iš Zarasų P. Širvio progimnazijos mokinių vasaros stovyklėlės „Esu, kuriu ir džiaugiuosi saugioje aplinkoje – 11“. 

Pažintis su aviacija prasidėjo pasiaiškinus kilimo ir tūpimo tako žymėjimo prasmę. Paskui surengta ekskursija po angarą, aptarta, kuo skiriasi sklandytuvas nuo lėktuvo, pristatytas vaikų aviacijos orlaivis LAK-16, aptariant jo sandarą, pilotavimo ypatumus. Pademonstruoti du skrydžių simuliatoriai: pilotavimo ir valdymo radijo bangomis. Instruktorius A. Kuzma parodė ir dronų bei aviamodelių galimybes. Drono kamera ir virtualios realybės akiniai taipogi pakylėjo  nuo žemės  – smagu į save pažiūrėti iš aukštai.
 
Ekskursijai baigiantis, apžiūrėjus parasparnį, instruktorius Audrius prasitarė matęs, kad būtent tokiu aparatu skraido Karlsonas, garsios rašytojos Astridos Lindgren sukurtas ir bene visiems mažiems ir dideliems pažįstamas personažas, labai mėgstantis saldumynus ir kartais pasidalinantis jais su gerais vaikais. Tada... pats skraidymo instruktorius pakilo į orą, o iš dangaus pabiro saldainiai! Aplinkui zujo dronai, buvo nepakartojama!