Į pagrindinį turinį 
  
 
Baigiantis mokslo metams Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra pakvietė švietimo, kultūros ir kitas įstaigas įsitraukti į iniciatyvą „Atverk duris vasarai“.  Tai jau aštuntoji tokia iniciatyva.
 
Šiemet galimybę daugiau nei 29600 vaikų turiningiau leisti atostogas suteikė 234 įstaigos tiek miestuose, tiek kaimo vietovėse. Saugias edukacines erdves siūlė neformaliojo vaikų švietimo įstaigos, daugiafunkciai centrai, muziejai, bibliotekos, mokyklos. Vaikams organizuotos sporto varžybos, kūrybinės dirbtuvės, knygų skaitymo popietės ir kt. Įvairiausiomis veiklomis siekta sudaryti galimybes vaikams judėti, bendrauti, pažinti, lavinti kūrybiškumą.
 
Pavyzdžiui, Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkaus viešojoje bibliotekoje vaikai susipažino su sensoriniu skaitymu, turėjo galimybę patirti, kaip veikia garsinis knygos skaitymas pasitelkiant ir kitus pojūčius (liečiant, uostant, ragaujant).

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vilkaviškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba visą vasarą rengė atvirų durų dienas, kurių metu buvo galima apsilankyti tarnyboje ir susipažinti su ugniagesio gelbėtojo profesija, įranga, technika. Vaikams buvo aiškinama, kaip saugiai elgtis namuose, gamtoje, kaip išvengti gaisro, kokių priemonių imtis pamačius gaisrą, kaip išsikviesti pagalbą. Priminta, kaip saugiai elgtis prie vandens telkinių, ką pirmiausia daryti pamačius skęstantįjį.

Panevėžio gamtos mokyklos organizuotose stovyklose „Gamtos taku“ vaikams buvo sudarytos sąlygos kiekvieną dieną džiaugtis gamta neišvažiuojant iš miesto. Dalis dienos  laiko buvo skiriama tiriamajai STEAM veiklai. Pažintis su augalais ir gyvūnais, fizinis aktyvumas, edukacinės pamokos ir įdomios kūrybinės veiklos žadino vaikų smalsumą, skatino vaizduotę, formavo ekologiško, tvaraus gyvenimo būdo nuostatas, leido turiningai pailsėti.

Jurbarko sporto centras visą vasarą kvietė aktyviai judėti, siūlė įvairias sportines edukacijas, žygius.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (VSAT prie LR VRM) Varėnos, Pagėgių, Vilniaus pasienio rinktinės specialistai supažindino vaikus su pasieniečio darbo specifika: pademonstravo tarnybinį transportą, naudojamą ginkluotę bei specialiąsias priemones, papasakojo apie pasienyje dirbančių kinologų veiklą.

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka, Jonavos rajono savivaldybės Grigorijaus Kanovičiaus viešoji biblioteka, Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka vaikus kvietė aplankyti interaktyvias vasaros skaityklas lauke.

Iniciatyvos dalyviai aktualią informaciją mokiniams ir tėvams skelbė iniciatyvos interneto puslapyje https://www.lmnsc.lt/atviros_edukacines_erdves_2023/?m=1 

Aktyviausiai iniciatyvoje dalyvavo ir daugiausia edukacinių erdvių atvėrė Šiaulių r., Jurbarko r. , Ukmergės r., Joniškio r., Šilutės r., Jonavos ir Raseinių r. savivaldybių švietimo, kultūros ir kitos įstaigos. Aktyviai dalyvavo organizacijos ir iš kitų šalies rajonų.

Kelione į Lenkiją apdovanotos 34 įstaigos.