Į pagrindinį turinį 
  
 
Klimato pokyčiai tampa viena svarbiausių dabarties problemų, tačiau kiekvienas gali prisidėti prie jos sprendimo, pradėdamas nuo savęs. Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (LINEŠA), kartu su partneriais iš Švedijos organizacija „Klimat Kall“ ir Švedijos institutu (Swedish Institute), parengė naują metodinę priemonę mokiniams nuo 12 metų. Įprastas kortas primenantis žaidimas, skirtas pažinti klimato pokyčių ir mūsų kasdienio vartojimo įpročius.

Ar skrydis į Tailandą turi didesnį poveikį klimatui, nei jautienos kepsnio valgymas kiekvieną dieną, ištisus metus? Ar apsilankymas festivalyje turi didesnį poveikį, nei kelionė lėktuvu?

Žaidimo „Klimato svarstyklės“ žaidėjai geriau supras, kokį poveikį klimatui turi kasdieniai vartojimo įpročiai. Garantuotos gyvos diskusijos ir netikėtų atradimų akimirkos. Žaidimo rengėjai tikisi, kad mūsų poveikio klimatui pažinimas keis vartojimo įpročius ir skatins mažinti išskiriamą anglies dvideginio pėdsaką.

Mokymo priemonė gali būti naudojama tiek pamokų metu, tiek būrelių užsiėmimuose, laisvalaikiu. Visi žaidimo poveikio vertinimai pagrįsti mokslininkų skaičiavimais. Į Lietuvių kalbą žaidimą adaptavo Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros Ekologijos ir menų poskyrio darbuotojai: Tomas Pocius ir Almantas Kulbis.

Jau kovą pradėsime rengti 2 valandų mokymus, kuriuose mokytojai iš visos Lietuvos mokyklų galės gauti po 5 žaidimo komplektus savo pamokoms ir būreliams. Žaidimą nemokamai galės gauti vidurinių mokyklų (nuo 5 klasės) ir neformaliojo švietimo mokyklų mokytojai. Apie mokymus mokyklas informuosime papildomai.

Tikimės, kad metodinė priemonė bus puiki dovana mokykloms, keliaujančioms tvarumo keliu.