Į pagrindinį turinį 
  
 
Š.m. balandžio 6–7 d. į Kėdainius sugužėjo stipriausi jaunieji istorijos žinovai – 10–12 klasių mokiniai iš daugiau nei 50 Lietuvos savivaldybių. Savo senamiesčiu ir kitais istoriniais aspektais turtinguose Kėdainiuose vyko jau 33-ioji Lietuvos mokinių istorijos olimpiada. 

Pirmą dieną visi olimpiados dalyviai atsakinėjo į uždarus ir atvirus klausimus šiais metais parinkta tema „Neginkluoto pasipriešinimo keliu į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą ir įtvirtinimą (1953–1993 m.)“. Antros dienos rytą išaiškėjo dvidešimt stipriausiai pirmame etape pasirodžiusių mokinių –jie turėjo progą dar kartą atskleisti savo istorines žinias, rašydami istorinę esė tema „Įvertinkite vidines ir išorines priežastis, lėmusias 1990 m. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą“. 

33-ojoje Lietuvos mokinių istorijos olimpiadoje dalyvavo 71 mokinys.  

Pirmąją vietą pelnė Tomas Valiūnas (Viešoji įstaiga Pranciškonų gimnazija, IV klasė, mokytoja metodininkė Regina Norvaišienė). 

Antrosios vietos laimėtojai: 

Rūta Laurinavičiūtė (Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazija, II klasė, mokytoja metodininkė Jurgita Žulpienė); 
Rokas Andriušis (Kauno Jono Jablonskio gimnazija, II klasė, mokytoja metodininkė Inga Račaitytė). 

Trečiosios vietos laimėtojai: 

Ignas Armalis (Kauno „Varpo" gimnazija, IV klasė, mokytoja metodininkė Aurelija Gasiūnaitė); 
Taja Tamkevičiūtė (Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija, IV klasė, mokytoja metodininkė Asta Šulcienė); 
Titas Šepetis (Jurbarko Antano Giedraičio Giedriaus gimnazija, II klasė, vyresnysis mokytojas Vytautas Staponas).