Į pagrindinį turinį 
  
 
Lapkritį skaičiuojame tarptautinio projekto „Plastic Pirates – Go Europe“ metų rezultatus. Per metus prie projekto prisijungė net 60 naujų mokytojų, ir tuo pačiu, Lietuvos žemėlapį papildė 60 naujų tyrimo taškų (tiek didelių upių, tiek visai mažų upelių).

Galime pasidžiaugti, kad pagal surinktų duomenų kiekį projekte Lietuva užima 3-iąją vietą tarp Europos valstybių!

„Prisipažinsime, kad tikrai džiaugiamės tokiu dideliu moksleivių įsitraukimu. Iš kitos pusės – rezultatą galima buvo numanyti, nes nuosekliai dirbome. Vieniems to pasiekti nebūtų pavykę, ypatingai dėkojame Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkams, kurie organizavo mokymus ir informacijos apie mikroplastiką sklaidą visuomenei. Šis įvertinimas – gero kolektyvinio darbo rezultatas“ – sako projekto „Plastic Pirates – Go Europe“ koordinatorius Tomas Pocius, Lietuvos neformaliojo švietimo centro (LINEŠA) metodininkas.

Iš projekto metu surinktų duomenų, parengtas mokslinis straipsnis, apibendrinantis jau turimus duomenis, sukaupta vertinga medžiaga būsimiems tyrimams.

Susipažinti su šių metų Lietuvos ir kitų valstybių stebėjimų duomenimis, palyginti „Plastiko piratų“ iš skirtingų šalių radinius, galima projekto tinklalapyje: https://www.plastic-pirates.eu/lt/results/map.

Kol projekto ekspertai vertina ir analizuoja mokinių stebėjimus, kuriame užduotis kitų metų „Plastiko piratų“ dalyviams!

Nuotraukoje – projekto koordinatorius, LINEŠA STEAM skyriaus Ekologijos ir menų poskyrio metodininkas Tomas Pocius, prieš mokslininkams perduodant iš mokinių gautą tyrimų medžiagą.