Į pagrindinį turinį 
Lt / En
  
 

Gegužės 4–5 d. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiada ir konkursas. B1 ir B2 lygių olimpiados nugalėtojomis tapo Austėja Bazaraitė (Vilniaus licėjus) ir Gabrielė Špiegytė (Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazija). Jos atstovaus Lietuvai tarptautinėje vokiečių kalbos olimpiadoje, vyksiančioje liepos 15–28 d. Freiburge. Stipendijas dalyvauti tarptautinėje olimpiadoje įsteigė Goethe`s institutas. A2 lygio konkurse nugalėjo Elzė Amilevičiūtė (Vilniaus jėzuitų gimnazija), jai atiteko Lietuvos Respublikos Seimo ir Palangos miesto savivaldybės įsteigtos dovanos.

Olimpiadoje dalyvavo 27 vienuoliktokai, į konkursą atvyko 30 aštuntokų iš visos Lietuvos.

Palangoje dalyvių laukė įdomios ir kūrybiškos užduotys: mokiniai rašė straipsnį sienlaikraščiui, su bendraamžiais iš kitų mokyklų per vieną valandą sukūrė kūrybišką pasirodymą ir vėliau jį pristatė scenoje, diskutavo aktualiomis temomis. Olimpiadoje ir konkurse mokiniai bendravo su gimtakalbiais mokytojais, dirbančiais Lietuvoje pagal Centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos (ZfA) programą.

Renginio dalyviai ne tik atliko užduotis, bet ir turėjo galimybę susipažinti su Palanga ir jos turtais. Palangos gintaro muziejus maloniai priėmė dalyvius ir jų mokytojus į Tiškevičių rūmus Palangoje ir supažindino juos su šiuo nuostabiu vokiečių architekto Franzo Schwechteno kūriniu. Vieną iš edukacinių programų vokiečių kalba vedė Palangos gintaro muziejaus vyriausioji muziejininkė Regina Makauskienė.

Mokytojus su Scrabble žaidimu supažindino Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vertimo ir kalbos reikalų koordinatorius Egidijus Zaikauskas, kuris bandė užkrėsti kalbų mylėtojus šiuo smagiu žaidimu.

Dėkojame visiems dalyviams ir jų mokytojams atvykusiems į olimpiadą ir konkursą. Mokinėms Gabrielei Špiegytei ir Austėjai Bazaratei linkime didžiausios sėkmės ir nepakartojamų įspūdžių Freiburge atstovaujat mūsų šaliai. Su dabartiniais aštuntokais, dalyvavusiais konkurse, po trijų metų tikimės pasimatyti olimpiadoje, o mokytojams linkime sėkmės ruošiant šauniuosius mokinius.