Į pagrindinį turinį 
  
 
Kovo 28 d. „Litexpo“ parodos „Karjera & Studijos Lietuvoje 2024“ metu iškilmingai apdovanoti nacionalinio jaunųjų tyrėjų konkurso „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ nugalėtojai.

Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros (LINEŠA) organizuojamas konkursas „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ – tai renginys 3–8 klasių mokiniams, kuriame mažieji mūsų šalies mokslininkai pristato savo atliktus gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos ar žemės ūkio mokslo sričių tiriamuosius ar inžinerinius darbus.

Šiemet 53 geriausius darbus konkurso baigiamajame etape pristatė 87 mokiniai ir 38 jų mokytojai.

Vaikų darbai vertinti atskirose 3–4, 5–6, 7–8 klasių grupėse.

Kas tapo nugalėtojais

3–4 klasių grupėje:

1 vieta: Austėja Urbanavičiūtė ir Smiltė Narbutaitė iš Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos" gimnazijos už darbą Achatinų gyvenimo ir mitybos ypatumai Lietuvoje. Darbo vadovai: Rūta Bakūnienė ir Donatas Zdanavičius.

2 vieta: Patricija Pūraitė ir Ąžuolas Stanislauskas iš Vilniaus Balsių progimnazijos už darbą Audinių dažymas juodosios ir raudonosios arbatos tirpalais. Darbo vadovės: Lina Kašėtienė ir Rūta Stanislauskienė

3 vieta: Dominykas Brilvicas ir Agota Satkevičiūtė Panevėžio „Vilties“ progimnazijos už darbą Ar vertingas vanduo iš čiaupo?. Darbo vadovė Asta Sakalienė.

Nugalėtojai 5–6 klasių grupėje:

1 vieta: Goda Glemžaitė ir Nora Osinskaitė iš UAB „Geresnė mokykla“ už darbą Bioplastikas. Darbo vadovas Teofilius Kilmonis.

2 vieta: Saulė Barčaitė ir Miglė Šlickytė iš Raseinių Viktoro Petkaus progimnazijos už darbą Grybų ir kerpių rūšinė įvairovė Raseinių Viktoro Petkaus progimnazijos teritorijoje. Darbo vadovė Rasa Vaišvilienė.

3 vieta: Simas Savickis ir Aleksandras Lankas iš Vilniaus Senvagės gimnazijos už darbą Kviečių daigų šalčio streso tolerancijos didinimas probiotinėmis bakterijomis, kalciu ir sapropeliu. Darbo vadovė Elena Černienė.

Nugalėtojai 7–8 klasių grupėje:

1 vieta: Laima Marija Kairytė ir Kamilė Mončytė iš Palangos „Baltijos" pagrindinės mokyklos už darbą Šviesos diodų spalvos ir mirksėjimo dažnio įtaka sėjamosios pipirnės fotosintezei. Darbo vadovas Gintvilas Baranauskas.

2 vieta: Aistis Valantiejus iš LINEŠA ir Vilniaus Žemynos progimnazijos už darbą Žemės tranzito zona, trukmė ir gylis stebint iš egzoplanetų. Darbo vadovė Aurelija Visockienė.

3 vieta: Gustas Vygantas ir Adas Katinas iš Utenos Vyturių progimnazijos už darbą Vyturiukai lesa „kruopas“, arba pagauk meteorito dulkę. Darbo vadovė Valda Bikutė.

Nuo kiaušinio lukšto tyrimo iki nesibaigiančio veidrodžio

Šiemet į respublikinio konkurso „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ baigiamąjį etapą pakviesti darbų autoriai ir darbų vadovai idėjų tyrimams nestokojo.

Pasak konkurso organizatorės LINEŠA atstovų, į baigiamąjį konkurso etapą patekę darbai visi buvo labai geri.

Kovo 28 d. parodos „Karjera & Studijos Lietuvoje 2024“ lankytojai galėjo apžiūrėti, patyrinėti mažųjų mokslininkų darbus. Stendinių pranešimų sesijų metu mokiniai ir jų darbo vadovai mokytojai su lankytojais bendravo visą dieną gyvai.

Konkurso „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ tikslai: skatinti mokinius tyrinėti aplinką ir padėti atskleisti jų prigimtines galias, ugdyti kūrybinius, intelektinės ir praktinės veiklos gebėjimus, formuoti mokinių mokslinio mąstymo ir tiriamojo darbo įgūdžius.

Nuotraukų galerija

Nuotraukų aut. Janas Karolis