Į pagrindinį turinį 
  
 
Mažeikių moksleivių namų mokinės Ūlos Tankūnaitės (mokytoja Genė Brasienė) darbas „Lėktuvėlis-tvarkdarys“  6–9 metų amžiaus grupėje pelnė pirmąją vietą. Sveikiname nugalėtoją!

2023 m. FAI piešinių konkurse pirmąsias vietas trijose amžiaus kategorijose užėmė jaunieji menininkai iš Lietuvos, JAV ir Japonijos. Šių metų renginyje dalyvavo Kinija, Suomija, Prancūzija, Vengrija, Indija, Japonija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Tailandas ir JAV. Iš viso  finaliniame etape dalyvavo 79 kūriniai – nacionalinių konkursų nugalėtojai.

Tarptautinė aeronautikos federacija (FAI) piešinių konkursą organizuoja nuo 1986 metų. Kiekvienais metais skelbiama vis nauja tema. Šių metų  tema – „Oro sportas ir aplinkosauga“. Įsiviešpataujančių technologijų amžiuje būtina apsaugoti ir tausoti mūsų Žemę. Dideli įpareigojimai tenka ir aviacijos vystytojams, mąstantiems, kaip įveikti įvairias ribas ir sukurti techniką, naudojančią švaresnę energiją, mažiau teršiančią Žemės atmosferą.

Įdomių pasiūlymų, be abejo, ieškojo ir jaunieji menininkai, išlaisvinę savo vaizduotės sparnus. Ar mūsų aplinkai kenkia oro sportas? O kaip jis gali įkvėpti saugoti mūsų Žemę? Kokios technologinės naujovės naudotų ekologiškesnį kurą? Ar ateities aviacijai gali turėti įtakos gamtos stebuklai? Kokios mintys apie medžiagų perdirbimą, apie aviaciją ir tvarųjį vartojimą?

Nacionalinį turą mūsų šalyje jau nebe pirmus metus bendradarbiaudamas su Lietuvos aeroklubu organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. 

Konkurso tinklalapis www.fai.org/news/2023-fai-young-artists-contest-winners