Į pagrindinį turinį 
Lt / En
  
 
15-ojoje Vidurio Europos matematikos olimpiadoje (MEMO 2021), vykusioje rugpjūčio 23–29 d., individualiose varžybose bronzą pelnė du Lietuvos mokiniai: Pijus Šapnagis iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos (mokytojai Aurelija Vaičaitienė ir Martynas Zaveckas) ir Tomas Babelis iš Vilniaus jėzuitų gimnazijos (mokytojai Zina Šiaulienė, Eduardas Juška, Rima Semėnienė, mokinys rengėsi ir Nacionalinėje moksleivių akademijoje).

Olimpiadoje taip pat dalyvavo Radvilas Rumšas iš Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos (mokytojai Vida Meškauskaitė, Paulius Virbalas, Dainius Dzindzalieta), Justinas  Jučas iš Klaipėdos licėjaus (mokytoja Rasa Karapetian) ir du mokiniai iš Kauno jėzuitų gimnazijos – Domantas Stanys (mokytojai Rasa Butkevičienė, Alvydas Beinakaraitis) bei Karolis Liutkus (mokytoja Rasa Butkevičienė).

Komandai vadovavo Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto afilijuotasis mokslininkas dr. Romualdas Kašuba ir Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto asistentas dr. Aivaras Novikas.

Komandines varžybas laimėjo Lenkijos komanda. Lietuva užėmė 9–10 vietą iš 11 (su Slovakija). Visi rezultatai čia:


MEMO 2021 dalyvavo vienuolika valstybių. Olimpiada vyko mišriuoju būdu: į Zagrebą (Kroatiją), kur buvo organizuojamas renginys, atvyko 8 komandos, nuotoliniu būdu dalyvavo Lietuva ir Vokietija bei svečio teisėmis – Bosnija ir Hercegovina. 

Daugiau apie olimpiadą – https://memo2021.math.hr/