Į pagrindinį turinį 
  
 
2023 m. lapkričio 30–gruodžio 1 d. „Corner“ viešbutyje vyko konferencija „#KryptisKarjera: įgūdžiai, atveriantys duris į sėkmę“, ją organizavo Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra ir Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Konferencija skirta karjeros specialistams, dirbantiems su 1–12 kl. bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokyklų įstaigų mokiniais.

Šiuo renginiu siekiama atkreipti dėmesį į karjeros specialistų vaidmenį ir skatinti aktyvesnį jų bendradarbiavimą su įvairiomis valstybinėmis ir nevalstybinėmis institucijomis bei verslo atstovais.

Gausus būrys sveikintojų

Renginio svečius sveikino šeimininkai – Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros direktorius Valdas Jankauskas, švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas. Taip pat susirinkusius karjeros specialistus pasveikino Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Inga Balnanosienė ir Savivaldybių asociacijos patarėjas švietimo ir kultūros klausimais Jonas Mickus. Visi džiaugėsi konferencijos aktualumu ir karjeros konsultanto profesijos reikalingumu.

Konferencijoje buvo aptarta dabartinė karjeros specialistų situacija – tai dar gana nauja profesija, todėl jos nauda tik pradeda atsiskleisti. Lietuvos karjeros specialistų asociacijos vadovė Giedrė Valaitienė ir Užimtumo tarnybos direktorės pavaduotoja Giedrė Sinkevičė tvirtino, kad būti karjeros specialistu – naudinga ir reikalinga, nes būtent šios profesijos atstovai padeda vaikams išsirinkti karjeros kelią, atsakyti į rūpimus klausimas, suprasti, kokių talentų jie turi. Dabar, kuomet viskas keičiasi žaibo greičiu ir vienos specialybės nyksta, o kitos atsiranda, karjeros specialistas gerokai palengvina mokinių kasdienybę.

Karjeros specialistas – nauja, bet labai svarbi profesija

Taip pat renginio metu buvo daug diskutuota apie tai, kokių įgūdžių reikia būsimiems darbuotojams, kokių jų reikalauja darbo rinka. Pasak Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidento Manto Gudo, ateityje labiausiai darbo rinkai bus reikalingi darbuotojai su minkštaisiais įgūdžiais. Žinoma, techniniai įgūdžiai vis dar išliks paklausūs, bet ne mažiau aktualūs bus ir kūrybiškumas, kritinis mąstymas, nuolatinis tobulėjimas bei sugebėjimas komunikuoti. Sujungus tiek techninius įgūdžius, tiek minkštuosius, turėsime svajonių darbuotoją. Tokie ateityje ir bus reikalingi – gabūs komunikuoti, bet išmanantys ir techniką, nebijantys klysti ir bandyti.

Anot konferencijos pašnekovų, svarbiausias pačio karjeros specialisto darbas – ugdyti vaikų gebėjimą mokytis. Mat, to reikia ne tik mokykloje, bet ir ją baigus – studijuojant, dirbant, tobulėjant, keliaujant. Dabartinis gyvenimas reikalauja atidos ir nuolatinės savikritikos bei savistabos, kurios leidžia eiti pirmyn ir nestovėti vietoje. Tokie vaikai užaugs sugebantys net iš klaidų išmokti tai, kas svarbu, ir matyti kelią ten, kur kiti dar jo nepastebi. Remiantis paskaitomis ir vykusiomis diskusijomis, karjeros specialisto darbas – didžiulis ir sunkus, bet ypač svarbus.

Džiaugiamės, kad konferencija „#KryptisKarjera: įgūdžiai, atveriantys duris į sėkmę“ suvienijo karjeros specialistus ir prisidėjo prie jų bendruomenės stiprinimo.

Daugiau informacijos apie konferenciją rasite www.mukis.lt