Lt | En
  
 
Renginio pavadinimas:
Nuotolinis seminaras „Nuotolinės fizinio ugdymo pamokos pradiniame ugdyme: fizinis pajėgumas”
Renginio tipas:
Seminaras
Dalyviai:
Pradinio ugdymo mokytojai
Renginio data:
2021 m. balandžio 20 d., 10 val.
Vieta:
Nuotolinis renginys
Mokestis:
18 €
Registracija:
Renginys baigėsi.
Papildoma informacija:
Indrė Rudzinskienė

indre.rudzinskiene@lmnsc.lt

Pradinio ugdymo mokytojus kviečiame dalyvauti 8 ak. val. seminare „Nuotolinės fizinio ugdymo pamokos pradiniame ugdyme: fizinis pajėgumas”.

Fizinis pajėgumas yra turimos arba siekiamos žmogaus fizinės savybės, susijusios su jo fizinio aktyvumo galimybėmis. Mokslininkai įrodė, kad darnaus vaiko augimo ir vystymosi procese fizinis pajėgumas atlieka svarbų vaidmenį, užtikrinant sveikatai palankią kūno kompoziciją ir proporcingą kaulų, raumenų ir riebalų dalies santykį. Pastebėta, jog pastaruoju metu vaikų fizinis pajėgumas palaipsniui mažėja. Ši tendencija kelia nerimą todėl, kad geri fizinės būklės duomenys yra susiję su geresne trumpalaike ar net ilgalaike fizine ir protine sveikatos būkle (Ortega ir kt.).

Karantino sąlygomis fizinio ugdymo mokytojai susiduria su iššūkiais dėl nuotolinio fizinio ugdymo. Dabar fizinio ugdymo mokytojas tampa bene pagrindiniu mokinių fizinio aktyvumo skatintoju. Tačiau ne tik fizinio ugdymo, bet ir pradinių klasių mokytojai, mokiniai bei jų tėvai neturėtų pamiršti, kad ir karantino bei nuotolinio mokymosi sąlygomis fizinio ugdymo procesas turi vykti. Moksliniai tyrimų rezultatai rodo, kad ankstyvuoju COVID-19 laikotarpiu kai kuriose šalyse sumažėjo vaikų fizinis aktyvumas ir padidėjo pasyviai praleistas laikas. Tokie trumpalaikiai pokyčiai gali įsitvirtinti ir visam laikui, dėl to didėja vaikų nutukimo, diabeto ir širdies bei kraujagyslių ligų rizika. Todėl dabar fizinio ugdymo mokytojui tenka dar didesnė atsakomybė už mokinių fizinį aktyvumą, o ilgalaikėje perspektyvoje – ir už jų sveikatą.

Seminaro dalyviai susipažins su fizinio pajėgumo įtaka sveikatai, bus aptarti svarbiausi fizinio pajėgumo komponentai. Didelis dėmesys bus skirtas mokinių fizinio pajėgumo testavimo galimybėms ir  mokinių fizinio pajėgumo lavinimo galimybėms esant nuotoliniam mokymui.

Programa sukurta mokytis nuotoliniu būdu.

Balandžio 20 d. nuotolinis susitikimas 10.00–16.00 val. (dirbama su pietų pertrauka 12.00–13.00 val.)

Seminarą ves lektorius Arūnas Emeljanovas LSU Sveikatos, fizinio ir socialinio ugdymo katedros profesorius, VšĮ Nacionalinio sporto ir sveikatinimo instituto vadovas.

Nuotoliniai susitikimai vyks naudojantis Zoom platforma. Prisijungti rekomenduojame 10 min. iki susitikimo pradžios tikru vardu ir pavarde.

Dalyviams bus išduoti pažymėjimai.

Dalyvio mokestis – 18 Eur, mokamas pavedimu į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro sąskaitą:
 A.s. LT 76 7044 0600 0102  9937
AB SEB bankas, b. k. 70440
Įm. kodas: 302848387
PVM mok. kodas: LT100007095119
Mokėjimo paskirtis – už seminara „Nuotolinės fizinio ugdymo pamokos”

Būtina išankstinė dalyvių registracija. Registracija baigiama balandžio 16 d. arba kai nebebus laisvų vietų. Dėkojame už ATSAKINGĄ registraciją. Pasikeitus aplinkybėms, jei programoje dalyvauti negalėsite, INFORMUOKITE renginio vadovę, Indrę Rudzinskienę el. p. indre.rudzinskiene@lmnsc.lt.

Prisijungimo nuoroda bus atsiųsta užsiregistravusiems dalyviams, kurių įstaigos bus padariusios išankstinį pavedimą arba atsiuntusios direktoriaus pasirašytą GARANTINĮ RAŠTĄ (siųsti el.p. indre.rudzinskiene@lmnsc.lt). PVM sąskaitos faktūros bus išrašomos pasibaigus seminarui ir atsiųstos el. paštu. Galime išrašyti išankstinę sąskaitą apmokėjimui.