Lt | En
  
 
Naminis asilas priklauso neporakanopių būrio (Perissodactyla) arklinių šeimai (Equidae). Kartu su tarpanais, kulanais ir zebrais sudaro arklių gentį (Equus). Nuo arklio skiriasi mažesniu ūgiu, ilgomis ausimis, siauromis kanopomis, plona uodega, kurios tik galas apaugęs ilgais plaukais. Tai ištvermingas ir stiprus gyvulys.
Nors naminių asilų spalva kinta nuo baltos iki juodos su pilku ir rudu ar net rausvu atspalviu, tačiau plačiausiai paplitusi yra pilka arba pilkšvai ruda spalva. Daugumas asilų, nepriklausomai nuo jų spalvos, turi kryžminę tamsią juostą pečių srityje ir šviesias sritis (snukio priekis, akių žiedas ir papilvė). Pasitaiko ir dėmėtų asilų. 
Asilų dydis (aukštumas), matuojant plaštakomis nuo žemės iki gogo, būna nuo 8 iki 16 plaštakų. Pagal ūgį jie skirstomi į tris grupes: mažieji (iki 10 plaštakų), didieji (11-13 plaštakų) ir veisliniai (14-16 plaštakų). Sveria jie nuo 70 iki 450 kg, o labiausiai paplitęs 10 plaštakų ūgio asilas sveria apie 150 kg.
Ilgaausių balsas stiprus ir gergždžiantis, kažkodėl dažnai vadinamas bliovimu. 
Tai ilgiausiai gyvenantis naminis gyvulys. Asilai gyvena 30-50 metų, nors jų amžius gali siekti net 60 metų. Šiuo metu oficialiai pripažintos 185 asilų veislės.