Lt | En
  
 

Mikrobiologija – tai mokslas apie mikroskopines vienaląstes, daugialąstes ir neląstelines gyvybės formas. Jis nuo savo ištakų XIX a. pradžioje iki šių laikų stipriai pakito – išsivystė į modernų mokslą, kuris tiria ne tik kaip ir kokie mikroorganizmai sukelia įvairias ligas, bet ieško ir jų biotechnologinio taikymo galimybių. Mikroorganizmai yra neatsiejama gamtos dalis ir gali būti labai naudingi žmogui. Jų ląstelės tiriamos norint suprasti pasaulio raidą ir gyvybės evoliuciją. Taip pat jos yra naudojamos įvairių jų natūralių metabolizmo produktų, tokių kaip fermentai, antimikrobinės ir kitos bioaktyviosios medžiagos, išgavimui. Šios medžiagos yra ypač naudingos ir taikomos medicinoje, farmacijoje, detergentų kūrime, maisto ir kosmetikos pramonėje, gamtoje pasklidusių teršalų valymui (bioremediacijai) ir kitur.

Pirmiausia, norint ištirti mikroorganizmus ir rasti, kur jie galėtų būti taikomi, reikia mikroorganizmus identifikuoti ir nustatyti, kokias bioaktyvias medžiagas jie geba išskirti. Šiems darbams ir skirtos siūlomos mikrobiologijos krypties edukacinės programos.

Mokiniai edukacinių programų metu patys atlikdami praktinį darbą, stebėdami vaizdinę medžiagą ir diskutuodami susipažins su naujausiais mikrobiologijos mokslo pasiekimais. 

Būtina išankstinė registracija užpildant registracijos anketą.
Daugiau informacijos apie kiekvieną mikrobiologijos edukacinę programą ir registracijos formos:

Mikroorganizmai aplink mus

Mikroorganizmų identifikavimo pagrindai

Atkreipkite dėmesį:

  • edukacinėse programose laisvų vietų skaičius skiriasi.
  • siekiant, kad visi organizaciniai darbai įvyktų sklandžiai, pasilikite bent savaitę laiko iki pageidautinos edukacijos datos.

Daugiau informacijos: tel. 8 5 230 04 93 ir el. paštu JT@lmnsc.lt